Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 170
  • 209
  •   1
Отговори
# 150
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Извинявам се, но изобщо не вярвам, че човек след една бутилка ракия, изглежда просто "леко подпийнал".... Съответно си вадя изводите, че авторката или преувеличава, или нещо бърка...Просто не вярвам.

Не вярваш, защото не познаваш такива хора. Аз познавам и затова ти казвам, че авторката нито бърка, нито преувеличава. Което не значи, че след време няма да му проличи и да е късно, но пък с такива постове:

Алкохолизмът е болест, от която страда цялото семейство, не само алкохоликът. Мерки успешни рядко има.

не й помагате особено...  Naughty
Кали, мисълта ми не беше за това, дали на някого му личи, или не му личи. Мисълта ми е, че ако един човек, всяка вечер изпива по една бутилка ракия, не би изглеждал просто леко подпийнал. Това рано или късно би го смачкало. Странното в случая е начина, по който той се държи, както и това, че може и да не пие изобщо. Разбираш ли ме?! За това се усъмних в това, което пише авторката, а не дали темата е фейк, или не.

# 151
  • Мнения: 187
Ро, искрено се надявам при вас нещата да се наредят.
Успех, момиче!  bouquet Hug

# 152
  • Мнения: X
Много благодаря на всички включили се.
Изобщо не съжалявам,че пуснах тема.Отдавна съм във форума честно казано очаквах да чуя всичко.Радвам се и съм благодарна,че получих много съвети а и подкрепа.Надявам се да споделят повече хора с опит.
Да,ужасена съм.Ужасена съм да не загубя прекрасната си половинка.Той наистина е добър човек,обича ме и се грижи за мен и децата.Никога  не ме е нагрубявал дори.Та ние  не сме се карали,спорили-да,но не и кавга.Снощи като станах вечерта да храня бебето ми беше направил палачинки.Не искам да си събирам багажа,не искам да си ходя,не искам той да се променя.Искам само да спре да пие.Наясно съм какво може да причини алкохолът на човек,а и на цялото му семейство.Баща ми пиеше много до преди да се роди първия ми син.Има ужасно пиянство.Правила съм се хиляди пъти на заспала,ставала съм свидетел на грозни сцени.Няма да допусна това да се повтори с децата ми!Ако се стигне до там хич няма да ми мигне окото да се изнеса!
Не искам да се стига до там,ще дам всичко от себе си за да не се стигне до там


Много се надявам нещата да се оправят наистина  Hug
А мислиш ли, че може да му дадеш да прочете тази тема?

# 153
  • Мнения: 49
За жалост и аз се съмнявам в искреността на авторката, или просто преувеличава нещата, не защото иска да го направи , а просто поради простата причина, че 70 гр. и се струват 700. Не ми е понятно от последния и коментар, как човек изпил 700гр., е станал посред нощ, за да и направи палачинка, докато тя храни детето си. На мен лично нещо не ми се връзва, за Вас не зная. Както и да е.                                 
RO: Ако смяташ, че си ни хванала за канарчета, които са се впуснали едно през друго да ти ръсят мозък, опит и какво ли не в дългия неделен ден, вместо да изгледат един хубав филм, просто не ти прави чест. То беше оплакване, то беше чудо, в един момент след твоята забележка за количеството алкохол той се е сопнал, в другия момент готви, простира и прахосмукачка пуща и в последният момент направо в очите ни става незаменим, палачинка прави посред нощ и обратно на по рано казаното от теб, накриво дума не ти е казал. Браво! Да Ви кажа дами, дай боже всекимо такъв алкохолик! Живот, здраве и много щастие Ви пожелавам RO=

# 154
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
 Shocked

# 155
  • Мнения: 187
dontan, мисля, че говориш глупости Stop
Няма как жената да обърка чашка ракия с 10 такива. И ако мислиш, че алкохолиците само лежат на дивана, пърдят и бият жените си, значи си в грешка. Някои от тях работят, готвят, чистят, помагат на жена си и гледат деца.

Да Ви кажа дами, дай боже всекимо такъв алкохолик!

 ooooh! ooooh!

# 156
  • Мнения: 46 641
За жалост и аз се съмнявам в искреността на авторката, или просто преувеличава нещата, не защото иска да го направи , а просто поради простата причина, че 70 гр. и се струват 700...

Той сам признава, като смалява, че пие по 3. 3 х 100 е 300.
А пие двойно, не мисля, че тя пише без да е наблюдавала и да е сигурна.

Да Ви кажа дами, дай боже всекимо такъв алкохолик!


Мерси, не ща. Това е човек, който се самоубива. Органите ни не са направени за подобно количество, та даже и да не ни личи.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 7 147
 newsm09
Понякога наистина оставам безмълвна пред някои глупости...
dontan , ти чуваш ли се какво говориш?! Знаеш ли, че има случаи на хирурзи - алкохолици, които с години изпиват ежедневно не 700 мл., а няколко литра алкохол и едновременно с това правят сложни операции, естествено докато не стане издънката. А за ТИР-аджии не си ли чувала, които са се наливали, но са управлявали камионите безпогрешно? Сериозно ли реши заради едни нищо и никакви палачинки, че момичето лъже?
И къде прочете, че "той й се е сопнал", когато му е споделила притеснението си? Тя каза просто, че е отрекъл да има проблем...
Някои хора наистина не мислят преди да говорят / пишат...  ooooh!

И съвета да "бяга", да го изостави е просто...  ooooh!

# 158
  • Мнения: 682
Аз лично не мисля, че рака и алкохолизма са сходни заболявания. От прочетената изповед на жената, става ясно, че едното и дете е от друг мъж, в този смисъл мисля , че тя обрича незаслужено детето си на меко казано невесело детство, а то няма никаква вина за избора й.

Е обрича го - нито е ясно, че бащата ще стане алкохолик, нито как детето би реагирало. А вероятно двете деца биха реагирали различно, защото са с различни характери.

Аз все още не знам какво ще закусвам утре! Моля ви, не пренасяйте собствените си страхове върху хората. Човек обикновено реагира крайно на чуждите проблеми, когато се е сблъсквал с подобни, касае го и притеснява (дори подсъзнателно). И не е обективен често, и пререагира. Обаче пререагира заради себе си и има трансфер на емоции. И това не значи, че един проблем се репликира и мултиплицира.

Последна редакция: пн, 28 апр 2014, 02:30 от Devorah

# 159
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Честно казано са ми малко странни тези призиви. Ако някоя съпруга на алкохолик реши да го зареже, няма да я обвиня, има пълното право да го направи. Но дали ако синът на една жена е станал алкохолик, така лесно ще призовавате да го зареже да се оправя сам? Или ако съпругът й се е разболял от рак например, ще призовавате също да го зареже, защото е обречен? В крайна сметка алкохолизмът е една болест, както и рака. Не е толкова просто..
Преди години, когато мъжът ми не беше все още алкохолик и аз бях паднала, и имах нужда от неговата подкрепа, той застана безрезервно до мен. Дори направи нещо повече - декларира пред всички, че съм му по-важна от всичко останало. А имаше пълното право да не го направи и нямаше да му се сърдя. И когато той падна и имаше нужда от моята подкрепа, какво трябваше да направя аз - да го зарежа ли?! Все още съм убедена, че заслужаваше всичко, което направих за него.

Прочетох цялата тема и освен оплакването от литър бира, това направо ме втрещи. Ти сериозно ли и с какъв акъл сравняваш алкохолизмът с рак?!?!?  ooooh!  Аз лично не познавам хора, които съзнателно и доброволно са "посегнали към легена с раци" и са пипнали рак. Едното е нещастна болест и може да връхлети всеки, дори и най-здравословно и спокойно живеещия човек, другото е въпрос на избор и лична воля.

Банално ми е оправданието "ама то работата е много напрегната, аз такова... само да разпусна" Е как пък се разпуска с алкохол и то в промишлени количества? Приятелтя ми работи тежка физическа работа в смени от 4 до 8 сутрин и от 5 до 9 вечер, през деня между двете смени спи, вечер като се върне отваря си кенчето с бира и преди да го е довършил вече е заспал...  Mr. Green Аз пия само по повод, по заведения и после спя по 15 часа, докато се възстановя. Не че се сравнявам с моите 20 години и 50 кила с 30 - 40 годишен мъж с трицифрено тегло, но не го разбирам това всекивечерно напояване със спирт ей така - за душата.  newsm78

# 160
  • Winterfell
  • Мнения: 590
dontan,имам 2 деца и не е логично  да пързалям хората,губейки и своето време.
Относно палачинките,не стана посред нощ а ги направи след работа(2-ра смяна).Същата вечер изпи вкъщи ''само'' 200мл ,но и 700 да бяха,убедена съм пак нямаше да се затрудни  Tired
Не се бъркам за количествата,просто защото той си купува половинка всеки ден,и като я видя празна  ми става ясно.Понякога ходи до магазина уж за чипс,и м-ду чипсовете се мъдри ''бомбичка'' от 200мл.И тази вечер бутилката е празна,а от малкото шише е пил само около 50 мл
Диди168,мъжът ми е на 25години

Последна редакция: пн, 28 апр 2014, 05:08 от Ro

# 161
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
dontan,имам 2 деца и не е логично  да пързалям хората,губейки и своето време.
Относно палачинките,не стана посред нощ а ги направи след работа(2-ра смяна).Същата вечер изпи вкъщи ''само'' 200мл ,но и 700 да бяха,убедена съм пак нямаше да се затрудни  Tired
Не се бъркам за количествата,просто защото той си купува половинка всеки ден,и като я видя празна  ми става ясно.Понякога ходи до магазина уж за чипс,и м-ду чипсовете се мъдри ''бомбичка'' от 200мл.И тази вечер бутилката е празна,а от малкото шише е пил само около 50 мл
Диди168,мъжът ми е на 25години
Половинка е равна на 500мл, "бомбичката" е 250мл.
АКо изпива по една половинка+една бомбичка, съм склонна, че издумква по 700мл...В друг случай обаче не. И точно това ме навява на мисълта, че съзнателно, или по-скоро не, ти преувеличаваш количеството.

# 162
  • Мнения: 96
Ти сериозно ли и с какъв акъл сравняваш алкохолизмът с рак?!?!?  ooooh!  Аз лично не познавам хора, които съзнателно и доброволно са "посегнали към легена с раци" и са пипнали рак. Едното е нещастна болест и може да връхлети всеки, дори и най-здравословно и спокойно живеещия човек, другото е въпрос на избор и лична воля.
Сравнявам ги, само, защото и двете са официално признати болести (ако на някой му е интересно за справка МКБ 10 - Международна статистическа класификация на болестите и проблемите, свързани със здравето), а това малко хора го разбират. И никой не е застарахован, особено като се има предвид ширещата се употреба на алкохол. Да, въпрос на избор и поети рискове. Макар че и при рака също може да става въпрос за съзнателно поет риск. Всички знаем, че тютюнопушенето се води за основен рисков фактор. Просто са различни болести. Ракът е болест само на тялото, а алкохолизмът е болест и на ума, и на тялото. Някак си повечето хора не могат да разберат, че алкохолът влияе и на съзнанието, променя го, макар почти всички да са усещали в някаква степен ефекта му.
Какво значение има дали темата е пързалка (макар да не ми се вярва), важното е, че е полезна. Особено за такива като мен, които все още си подреждат нещата в главата.
Това, което описва Ro, е нормално като реакции на близък на алкохолик. Дори се изисква много смелост да го признае пред себе си и публично. Много близки ги е толкова страх и срам да го признаят, че продължават да си живеят цял живот, опитвайки се да се самозаблуждават и да заблуждават околните, че всичко е наред. Но и това е нормална реакция.
Какво значение има количеството? Важното е, че прави опити да спре, а не може. Това вече е признак на истински алкохолизъм.

# 163
  • Мнения: 21 738
  Защо сте задълбали в анализи половинка ли ипива мъжът на вечер, или 700? Толкова ли е важно, малко ли ви се вижда? Всяка вечер, сериозно количество, "за разпускане"... Типична картинка. Първо пие уж за да се справи с проблемите, после самото пиене се превръща в проблема... Не допускай да се стигне до там. Говори сериозно с него и настоявай. Това не е нищо и не е дребна работа.
 
Има ли мъжът ти алкохолици в семейството?

# 164
  • София
  • Мнения: 478

И онагледено с метафора - като човек пие толкова много, той си има приятел и то мнооого добър - не го критикува, успокоява го, винаги е наоколо, ако и когато потрябва. Сигурна работа. На такъв човек трябват и други приятели, дори и не толкова близки в началото - фитнес ли, икебана ли, за да не се обляга на тази единствена патерица.
Не мога да се въздържа просто - любимата реплика на баща ми на първите 200 гр., докато все още може да се води разговор, е: "Най-добре се разбирам със себе си. Никой не ми противоречи и не ме занимава с глупости." Може би ако майка ми се беше усетила по-навреме и беше смекчила тона по-рано, нещата нямаше да се развият така... Sad

Общи условия

Активация на акаунт