Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 200
  • 209
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Айде сега на алкохолика някой друг му виновен...
Близките нямат никаква вина за зависимостите и пристрастяванията на някого, те само търпят последствията и страдат дори повече от него, съсипвайки живота си, ако изберат да останат с него все пак...Колко хора са се опитали да помагат, да водят по терапии и клиники, да търпят, да се надяват, че нещата ще се оправят...в един момент се уморяват и разбират, че ако искат да живеят номрално и особенно децата им единствения изход е да си тръгнат.
А да се сравнява алкохолизма с рак е наистина абсурдно. Щом някой е решил да се самоунищожава и бутилката става най-важното нещо в живота му, как ли пък няма да се чувствам виновна, че съм го оставила, а ще подложа децата си на това да гледат всяка вечер пияния си баща и да попиват "прекрасния" му пример.

# 166
  • Мнения: 6 214
Така е Калина. За съжаление .

# 167
  • Мнения: 1 063
Знааачиии-факт-съпруга ми го няма,навън е.С 2 малки деца сме-породени по нашенски.Аз готвих,прах,на градина ги водих и обратно.....къпане,дрехи за утре и темподобни нормални неща.ОК,не ми тежи,мой дълг е!Но-къде е той........ами на чашка с комшията!

# 168
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Знааачиии-факт-съпруга ми го няма,навън е.С 2 малки деца сме-породени по нашенски.Аз готвих,прах,на градина ги водих и обратно.....къпане,дрехи за утре и темподобни нормални неща.ОК,не ми тежи,мой дълг е!Но-къде е той........ами на чашка с комшията!

Ако е системно...  Shocked Иначе така описано нищо нередно не виждам. Следващия път ти ще си на кафе с комшийката и той да се оправя с децата и така.

# 169
  • Мнения: 1 063
Знааачиии-факт-съпруга ми го няма,навън е.С 2 малки деца сме-породени по нашенски.Аз готвих,прах,на градина ги водих и обратно.....къпане,дрехи за утре и темподобни нормални неща.ОК,не ми тежи,мой дълг е!Но-къде е той........ами на чашка с комшията!

Ако е системно...  Shocked Иначе така описано нищо нередно не виждам. Следващия път ти ще си на кафе с комшийката и той да се оправя с децата и така.
Системно е,там е работата,децата ми аз си ги гледам,те не контактуват с него почти,много рядко им обръща внимание.Както съм писала по-горе,често вика,обижда,наранява ме емоционално,ако мога така да се изразя.Но само като е пил,иначе е домошар,не го мързи,занимава си се с каквото му е интересно......не дразни!Но питието му е другар повече отколкото аз!

# 170
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Системно е,там е работата,децата ми аз си ги гледам,те не контактуват с него почти,много рядко им обръща внимание.Както съм писала по-горе,често вика,обижда,наранява ме емоционално,ако мога така да се изразя.Но само като е пил,иначе е домошар,не го мързи,занимава си се с каквото му е интересно......не дразни!Но питието му е другар повече отколкото аз!

 Shocked Значи му е интересно да си се занимава там с разни неща и не го мързи, но не контактува с децата си, не полага грижи за тях, никакво внимание, обижда майката на децата си, наранява я емоционално (нищо чудно скоро и физически да започне). По описанието съдя, че тази картинка е постоянна, то има ли въобще време, когато не е пил, че да е домошар. Дори и да има, не оправдава пренебрежението му към теб и собствените му деца. Не разбирам защо живееш в него. Не дразни, ама и не прави нищо за вашето семейство... По-добре без него, поне издръжка ще плаща на децата, току виж и като не живее с тях постоянно му домъчнее и вземе, че се осъзнае, и им обръща внимание поне, когато ги вижда.

# 171
  • Мнения: 1 063
Системно е,там е работата,децата ми аз си ги гледам,те не контактуват с него почти,много рядко им обръща внимание.Както съм писала по-горе,често вика,обижда,наранява ме емоционално,ако мога така да се изразя.Но само като е пил,иначе е домошар,не го мързи,занимава си се с каквото му е интересно......не дразни!Но питието му е другар повече отколкото аз!

 Shocked Значи му е интересно да си се занимава там с разни неща и не го мързи, но не контактува с децата си, не полага грижи за тях, никакво внимание, обижда майката на децата си, наранява я емоционално (нищо чудно скоро и физически да започне). По описанието съдя, че тази картинка е постоянна, то има ли въобще време, когато не е пил, че да е домошар. Дори и да има, не оправдава пренебрежението му към теб и собствените му деца. Не разбирам защо живееш в него. Не дразни, ама и не прави нищо за вашето семейство... По-добре без него, поне издръжка ще плаща на децата, току виж и като не живее с тях постоянно му домъчнее и вземе, че се осъзнае, и им обръща внимание поне, когато ги вижда.
Защото се страхувам да не ми ги вземе,да не притесня баща ми,който отскоро е вдовец.Майка ми почина преди 1.5 година......Защото  баща му е добър човек,дава всичко от себе си за нас,и знам,че при един развод всичко ще се обърне наопаки.А все се надявам,след време,като поотраснат децата,да се вземе в ръце,да пие,но без да прекалява и да не наранява околните. Praynig

# 172
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Ще ти ги вземе само ако има причина, ако си лоша майка и има доказателства за това, иначе не виждам как ще стане. Баща му винаги ще си остане дядо на внуците си, независимо дали живееш със сина му или не и винаги може да дава всичко за тях. Съжалявам за майка ти. Аз бих се интересувала повече за живота и детството на децата ми, а не за баща ми. Смисъл ако му се случи нещо, едва ли ще е само заради теб, явно си има здравословни проблеми човека. Дете на разведени родители е къде къде по-добре от дете на пияница, принудето да бъде свидетел на всички грозни сцени, или в най-добрия случай баща му никакъв да го няма през всичките години. Ти на практика си си като разведена, само без подпис. Сама се грижиш за децата си, нали така казваш.

Не искам да те насърчавам да се развеждаш, родителите ми са разведени и знам колко стресиращо е това за всички страни, и че е трудно решение. Но не е честно да причиняваш такова детство на децата си. Опитай да вразумиш мъжа си, но не стой да се надяваш с години нещата да се оправят от самосебе си. Понякога думите не са достатъчни.

# 173
  • Мнения: 2 222
Ro, искрено ти съчувствам. Нямам опит със ситуацията, но мъжът ти е много млад, дано успеете заедно да се преборите с този проблем. Целият живот е пред вас. Успех от мен  Hug

# 174
  • Мнения: 4 270
Нищо му няма сутрин.Ако е първа смяна на следващия ден,си ляга по-рано,но ако е втора може да си позволи да спи до по-късно,следователно седи до късно и пие повече.
''Набиване на канчето'' при него няма да подейства,най-много да се скараме и да си влошим отношенията.Истина е,че не осъзнава ситуацията като проблемна.Аз също не се бях замисляла.Никога не съм го следяла колко пие,но напоследък освен на мен,и на околните взе да им прави впечатление че пие повече.Както казах вече,не стига до състояние ''мотика''.Не е заядлив,нито груб. Наистина се притеснявам за здравето му,а и за семейството ни,защото започна сериозно да се усеща от финансова гледна точка
За мен това състояние не е нормално и не трябва да се подценява. Човекът има проблем. Мисля, че трябва да се говори с него открито, да му кажеш, че да се пие всяка вечер такова количество алкохол за теб е неприемливо, независимо на него как му изглежда. Не е нужно да е "мотика", да е заядлив или груб, факт е, че седенето на маса 5-6 часа е извън всякакви представи за нормална семейна вечеря. Виждала съм много, на които мъжете им нямат мярка, как се чувстват в компания. Това постоянно напрежение колко ще изпие, побутването да спре, хайде стига ти вече, изтощава и изхабява отношенията. Децата са малки, спри това издевателство над вас, докато все още има някакви шансове.

# 175
  • Мнения: 1 063
Ще ти ги вземе само ако има причина, ако си лоша майка и има доказателства за това, иначе не виждам как ще стане. Баща му винаги ще си остане дядо на внуците си, независимо дали живееш със сина му или не и винаги може да дава всичко за тях. Съжалявам за майка ти. Аз бих се интересувала повече за живота и детството на децата ми, а не за баща ми. Смисъл ако му се случи нещо, едва ли ще е само заради теб, явно си има здравословни проблеми човека. Дете на разведени родители е къде къде по-добре от дете на пияница, принудето да бъде свидетел на всички грозни сцени, или в най-добрия случай баща му никакъв да го няма през всичките години. Ти на практика си си като разведена, само без подпис. Сама се грижиш за децата си, нали така казваш.

Не искам да те насърчавам да се развеждаш, родителите ми са разведени и знам колко стресиращо е това за всички страни, и че е трудно решение. Но не е честно да причиняваш такова детство на децата си. Опитай да вразумиш мъжа си, но не стой да се надяваш с години нещата да се оправят от самосебе си. Понякога думите не са достатъчни.
Наистина децата не го заслужават......и-да,сама се грижа за тях,почти с нищо не е допринесъл за това,което са те!Като се замисля,отлагам във времето от страх за другите.....към момента децата не осъзнават,че има проблем,но те ще пораснат,незнам какво ще се случи тогава?Щеше ми се да намеря във форума начин или средство,което да помогне на съпруга ми да спре,нещо като лекарство,билка някаква....четох какво ли не,но сякаш изпробваните от него методи ама въобще не помагат!Ще опитвам още неща,може и темата да го накарам да прочете,въпреки че няма много да се впрегне.Но не ми се иска да се развеждам,би било много трудно от юридическа гледна точка,мисля си,че е способен да си измисли какво ли не и да плаща-само и само да ми веме децата.Незнам доколко това може да се случи в България,още повече ,че аз съм примерна гражданка и майка,работя с деца-така че не би трябвало да се страхувам,но.........проблема не е узрял,не е нетърпимо положението....Ще видим.Хората са казали-по-добре сам,отколкото в лоша компания! Thinking

# 176
  • Мнения: 6 214
папашка, дано проблемът ти се реши по възможно най-безболезнения начин, какъвто и а е той.  Hug Praynig

# 177
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Мда, пък и разводът отдавна вече не е табу. Всеки втори брак (ако не и повече) завършва с развод, да съжаление. Но светът не свършва. Хората намират своето щастие в лицето на друг и така. А ти си млада. Но след 10 години няма да си.

# 178
  • Мнения: 505
Ro, съжалявам, но ще бъда крайна. Мъжът ти е алкохолик. Не, това не е нито обидно, нито срамно, просто той е болен и трябва колкото се може по-скоро да потърсите помощ. Естествено, че той няма да си признае, че има проблем. В неговата глава всичко си е наред, и когато иска може и да не пие. Да, ама не! Съветът ми е да намериш добър специалист, който се занимава с такива зависимости и да се обърнеш към него колкото се може по-скоро. Действай, докато е време, защото после много ще съжаляваш за погубеното време, в което си се правела, че не забелязваш патроните и празните бутилки и че всичко е наред.
Не искам да звуча назидателно, но и не говоря наизуст. Утре ще изпратим за последно един много добър и млад човек, който алкохола погуби...  Rolling Eyes
Потърси изпитан и добър специалист, с който да решите как да действате. Сама няма да се справиш.

Успех !!!

# 179
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
На 25 години може и да не му личат тези 700 грама, но след 10-на години ще са започнали вече доста да му тежат. Намери нещо, което ще го стресне, така че да спре с алкохола.

Общи условия

Активация на акаунт