Отсъствие от работа по време на инвитро

  • 8 306
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 432
супер!наистина това е организация
добре, а там не излиза ли по-скъпо, явно си заслужава в предвид това, което казваш, но все пак път, спане и прочие..

# 16
  • Мнения: 1 630
За самата процедура не е кой знае каква разликата в цените от БГ (пак зависи и от лекарствата де, аз бях с малко лекарства), но наистина транспортът, квартирата или хотелът (особено, когато е висок туристически сезон), пък и изкушенията там (кулинарни, туристически), да,  оскъпяват  Embarassed

# 17
  • Мнения: 432
в крайна сметка важен е крайният резултат Grinning

# 18
  • Мнения: 1 630
в крайна сметка важен е крайният резултат Grinning
Ох ,да, дай Боже на всички късмет като нашия- бременност при първи опит, супер безпроблемна бременност, невероятно раждане със страхотни спомени  Heart Eyes и накрая едно здраво и голямо бебе и една щастлива и здрава майка плюс кърмене 11 месеца. Пожелавам го от все сърце на всички.   bouquet Peace

# 19
  • Мнения: 432
ох страхотно, звучи като в приказка, дай боже всекиму такъв късмет-бебче от първи опит   smile3504

# 20
  • Мнения: 121
За да не отварям нова тема, ще питам тук - мисля, че мястото е подходящо.
В момента съм в ин витро процедура, пуснала съм си отпуска до деня преди пункцията с идеята след това да ползвам болнични. Не съм споделила на шефа си какво правя, само че в крайна сметка ще разбере, защото в болничния си пише. И не знам как ще реагира, инстинктът ми казва, че ще ме разбере, но знам ли  newsm78
И въпроса ми е тази защита срещу уволнение на жените в ин витро процедура до кога важи. На няколко места срещам вече разкази за освободени от работа жени при неуспешен опит. Това означава ли, че до преглед за установяване на бременност шефа ти е длъжен да изчака и да не предприема опити за уволнение?

# 21
  • Мнения: 432
Всичкоси зависи от човека, ако е човечен , ще теразбере, но може да се случи и обратното-да знае, че ще има и последващи опити, ако е отрицателен резултатът/което не ти пожелавам, а стискам палци за EFP/ида се стигне до уволнение.Има хора, които смятат, че не им трябва бебеправещ, а работещ човек Sad
Как стоят нещата по закон, не мога да кажа на 100%, но мисля, че не си защитена при неуспешен опит
Вариане да помолиш, да не се упоменава точната причинаили да вземеш болничен от личният лекар
Успех и да пишеш за резултатът, надявам се положителен

# 22
  • Мнения: 121
Благодаря ти за пожеланията, и аз се моля всеки ден за положителен резултат. И здраво бебе 9 месеца по-късно Simple Smile
Настроена съм оптимистично и вярвам в успеха на процедурата. Може да е наивно, но така ми е по-лесно да мина през всичко това Simple Smile Затова и не мисля за действия на шефа ми при отрицателен резултат. Въпроса ми беше по-скоро за дните между болничните след пункция и установяването на бременност, те ме притесняват. Струва ми се разбран човек като цяло, но не забравям и че все пак гледа от позицията на работодател. Затова не искам да ме издебне преди да е станало време за преглед. Това ми е притеснението.
Не искам и да го лъжа и да търся болничен с друга диагноза. Искам да съм честна с него и ми се иска да вярвам, че ще го оцени. Иначе нямам намерение да си ползвам болничните, ще тръгна на работа веднага щом се чувствам добре.

# 23
  • Мнения: 432
Ами мисля, че закона би трябвало да те пази до излизането на резултатът , тоест по време на болничния..., но след това не
Изказах се меко казано неподготвена иима възможност да те подведа, дано да се включи някой, който е запознат със законите повече от мен
Ако смяташ, че човека е разран сподели, понякога това е по-добрият вариант и за двете страни,.....
Желая тиположителен резултат и да сменяваш памперси много скоро

# 24
  • Мнения: 970
За голямо съжаление Кодекса на труда защитава само работнички и служителки, които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни, т.е. времето което така или иначе ти се полага болничен и няма как да те освободят, после остава добрата воля на работодателя.

# 25
  • България
  • Мнения: 987
Всъщност ми се струва по-лесно да си взема болничен, отколкото отпуск-до колкото разбирам, трябва да се изиска документ от клиниката, че съм в процедура. Само не знам финансово кой е по-добрият вариант. По-логично щеше да бъде този отпуск да започва от началото на стимулацията-тогава има прегледи, изследвания, някои пътуваме до клиника в друг град.... Вместо да добавят времето до пункцията, те дублират с болничния....Всъщност може би аз нещо не разбирам.

# 26
  • Мнения: 970
Правилно си разбрала, този отпуск се препокрива с полагащия се болничен след пункция, мислено ама не измислено, няма полза от този отпуск за съжаление.

# 27
  • България
  • Мнения: 3 621
Здравейте,
много се радвам, че открих темата, защото и мен ме вълнува този въпрос. Ние подадохме документи скоро, веднага след лапароскопия. Варианта беше да не си вземам болничен и да не казвам на работа или да си ползвам 33 дневен болничен и да обясня всичко на шефа. Само че нямаше как да стане , защото точно в този период трябваше да се върши по-тежка физическа работа (по-принцип работата ми е по-скоро психически натоварена) Затова отидох и директно говорих с нея и й обясних всичко -от самото начало с опита ни , та до предстоящото инвитро. Може и имам късмет , че е жена не знам. Показа разбиране , пожела ми да се случи Simple Smile и така. Аз също обичам откритите отношения, такъв човек съм и реших, че най-напред ще говоря с шефа. 1-2 колежки знаеха , други подозират и не исках да тръгват слухове.
Нашата клиника обаче е в друг град и ще отсъствам доста. Не знам още каква точно е процедурата и как ще процедирам с болнничния, но като дойде  времето ще го мисля. За сега ще следя темата.
Успех на всички!

# 28
  • Мнения: 186
А всъщност ,доколкото разбирам от всичко прочетено, е възможно да не се ползва болничен от клиниката , а да се вземе някакъв от личния лекар с някаква диагноза,нали така?Питам , защото според мен шефът ми ще прояви разбиране първоначално,но с течение на времето все ще гледа на мен като на човек,който всеки момент може да се махне 2 години.Предпочитам да не му казвам.До сега винаги съм излизала от работа за час-2-3.Но пък не е било за ин витро....Не знам, ще го мисля в движение , въпреки че този въпрос много ме тормози.

# 29
  • Мнения: 703
И отпуска съм взимала и болничен. Тъй като клиниката ми беше в друг град, когато започна проследяването през ден или всеки ден си взех отпуска, след пункцията- болничен, след това пак отпуска и сега съм в болничен. А и да добавя мисля, че и в България има достатъчно добри клиники, където опита ти да е успешен от първия път какъвто е и моя случай.

Общи условия

Активация на акаунт