Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 697
  • 1 494
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Бях писала преди няколко постта, но пак да питам , какво мислите за тези чугунени съдове за готвене? Като ви чета и много се зарибих и аз да си взема тиган и тенджера от чугун. Тези дали са добри или да се насоча към lodge?
http://chugun.bg/product-category/cast-iron-skillets/
Сега гледам Lodge в американския амазон и там са доста по-евтини в сравнение с немския. Един тиган е 15$ . Много ли са тежки? Мога да кажа на брат ми да ми донесе, като се прибира.

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 10:52 от ivka ♥ 007

# 1 471
  • Мнения: 26
Здравейте,
на мен ми е интересно какво мислите за стъклокерамичните тенджери.Ето една за пример:
http://shop.gamaelit.bg/product/tendjera-just-white-325l-ot-stak … yfpg1#ad-image-03

Специално тези са малко скъпички,но като цяло от този материал ми изглеждат практични понеже може да се използват и във фурна.. Някой използвал ли е нещо подобно и какви са отзивите?

Поздрави!!

# 1 472
  • Мнения: 1 176
От доста време ползвам подобни. Удобни са, леки, лесно се почистват и много си ги обичам. Моите имат стъклени капаци и отделно пластмасови, които са ми много удобни за съхраняванев на храната, защото се затварят плътно. Ползвам ги само във фурната. На котлон не съм пробвала никога - не ми се е налагало или не ми е достигала смелост... Grinning

# 1 473
  • Мнения: 58
Здравейте, искам да сменя всички съдове вкъщи с по-безопасни такива, досега все тефлон ползвахме.

Прочетох доста страници назад и се насочих към тигани и тенджери Силит, материал силарган. Хареса ми, че, освен всичко друго, нямат никел, тъй като съм алергична към него.

Тъй като ще се получи доста крупна сума, исках да попитам има ли нещо негативно по отношение безопасността и употребата им, което трябва да знам за тях? За тиганите съм се насочила към серията Профешънъл, за тенджерите още се колебая коя серия.

И може ли да ми препоръчате български сайт, от който да ги закупя?
Гледам ги в сайтовете на Двата щъркела и солинген-Бургас. Имате ли мнение дали са коректни и истински ли са нещата им?

Последна редакция: пн, 03 апр 2017, 17:50 от gku

# 1 474
  • София
  • Мнения: 1 942
И аз след дълго проучване си купих Дурадо на Силит с покритие от силарган. Купих го от Двата щъркела, но те, дори като официални вносители, не предлагат гаранция.

За мен освен здравословното покритие, беше важно и да бъде незалепващо. Още с първото готвене обаче залепнаха нещата. Както може да предположите, тъй като дълго бях проучвала, меракът ми беше голям, а и цената е сериозна, така че отношението ми към него беше като към бебе Simple Smile грижих се като по учебник. Да, ама не - покритието стана грапаво и лепне при всяко пържене, независимо дали е месо, яйца, зеленчуци или палачинки...

Решавай сама

# 1 475
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За мен освен здравословното покритие, беше важно и да бъде незалепващо. Още с първото готвене обаче залепнаха нещата.

silargan не е незалепващо покритие.
незнам къде си го прочела  Thinking

# 1 476
  • София
  • Мнения: 1 942
Не съм го прочела, но освен здравословно, за мен беше важно и да е незалепващо. А ми се струва и логично като се разработват съвременни материали за покритие на съдове за готвене да се гони и това качество. Преди да го купя го гледах на живо в магазина, държах го в ръцете си, дето се казва не съм разчитала само на интернет. Беше много гладко и лъскаво...

# 1 477
  • Мнения: 58
И аз след дълго проучване си купих Дурадо на Силит с покритие от силарган.

Дурадо не е ли с покритие CeraProtect, а не със силарган?
Аз ли не съм прочела както трябва?

Поръчах си тиган Силит Профешънъл, пък ще видим като дойде. Още се чудя обаче кой серия тенджери да избера, и те искам да са със силарган.

# 1 478
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А ми се струва и логично като се разработват съвременни материали за покритие на съдове за готвене да се гони и това качество.

не за всеки незалепването е водещ критерий...
при силарган акцентът е върху липсата на никел, устойчив (не се надрасква) и антибактериалните му свойства.

# 1 479
  • Варна
  • Мнения: 373
Здравейте,

Харесала съм си този комплект LAVA http://shop.lavabg.eu/plosk-tigan/268-o-26cm-chugunen-dlbok-tiga … y-dtv-ktv-26.html

Пише, че е с двуслоен емайл. Някой ползвал ли е тази марка, какво ви е мнението? newsm78



Този комплект го разглеждах, защото търся за майка ми. Имам подобен на Лодж и съм просто възхитена от това колко вкусно става яденето с тези съдове.
Обаче ЛАВА са произведени в Турция, поради което се отнасям с големи резерви по отношение на декларираната от ЛАВА чистота на сплавите от които леят чугуна.
По-скоро бих купила турска пералня, но не и тенджера от чугун, от която неминуемо ще има попаднали микро частици  в храната.
Ако има за БГ по-добра идея за подобен комплект бих проявила интерес.
Турските ЛАВА не са ми надеждни!

LAVA се произвеждат по Холандски лиценз, който се отнася точно за начина на полагане на емайл върху чугуна. Така, че освен, че ползват чугун без канцерогени примеси, слоевете емайл абсолютно го дистанцират от допир с храната. Затова тези чугунени съдове могат да се мият в миялна. ..пък и на сайта на LAVA България има всички сертификати и тестове, на които са подлагани тез съдове. Simple Smile

# 1 480
  • Мнения: 19 523
Аз имам грил тиган на Лава като този http://www.emag.bg/chugunen-gril-tigan-s-ljati-dryzhki-lava-26-h … 2507530a2c666eda0 и отвътре той не е емайлиран, а е покрит с нещо черно и грапаво, което се почиства доста трудно. Ползвам го рядко, не ми е удобен. Имам и чугунена тенджера на Le Croaset - тя вече е емайлирана отвътре, но и нея ползвам рядко. Много тежка за миене, отдолу ми загаря яденето понякога, останах си със стоманените съдове за готвенето. Общо взето малко съжалявам че инвестирах не малко пари, особено тенджерата ми излезе доста  Mr. Green

# 1 481
  • Мнения: 1 893
Кой от по-безвредните материали е най-близо до тефлона- като степен на незалепване?

# 1 482
  • Мнения: 2 420
Кой от по-безвредните материали е най-близо до тефлона- като степен на незалепване?

Чугунът - чист чугун, без емайл или някакво друго покритие.
Скепшулт на първо място, после Лодж, после другите.

tita_klrv
Мерси за инфото за Лава. Интересно откъде го имаш и доколко е достоверно. Не се заяждам, но излагаш твърдения без да сочиш източник. newsm78

# 1 483
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кой от по-безвредните материали е най-близо до тефлона- като степен на незалепване?

Чугунът - чист чугун, без емайл или някакво друго покритие.

аз бих казала и стоманата.
имам стоманен на WMF и чугунен на Silit.
чугунът поема миризми и понеже съм веге в него не правя риба или месо, защото следващите ястия се умирисват. случвало ми се е там да залепват разни неща, незнам от какво зависи. жуля го после със сол.
тиганът е стар и е с патина, от бабата на мъжа ми е.

на мен в стоманения малко неща ми залепват: яйца на очи и още няколко неща (сега не се сещам). ако тиганът загори при запечатване на месо при силен котлон, то не е драма, правя после сос - в горещия тиган се сипва течност и се редуцира. хем сос става, хем тиганът се почиства  Mr. Green

тефлон нямам от поне 7г. и до сега не ми е липсвал за нищо  Peace

# 1 484
  • Мнения: 336
Ние имаме две неща от Лава вкъщи -  една овална тенджера и един грил тиган.
За почисването ме открехнаха на един трик, който при мен работи. Слага се вода и няколко капки веро. Оставя се да покипи на котлона, и после само се изплаква.
Честно казано за момента не съм се осмелила да ги пусна на миялната. На ръка ги мия...

ПП:  ето това е тенджерата:
http://shop.lavabg.eu/ovalni-chuguneni-tendzheri/130-o-29cm-chug … v-o-tc-29-k1.html

Общи условия

Активация на акаунт