Яхнали метли, фу4им по немските земи! 185-та НЕМСКА тема

  • 59 413
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Трябва ли да има седалка за 7 годишния ми син? Как са правилата при вас?

да.

# 16
  • Мнения: 316
Привет момичета
бибитка мерси за новата тема, хайде да ни е на късмет  и донесе приятно топло време bouquet

Вечерница, опитай да не се ядосваш. Понякога нещата се случват по определен начин за добро. Дано така да е и при вас. Така де (и да се повторя)- нали трябва да си имат хората работа за всеки ден Wink

Stern хайде леко прибиране и дано да разгоните облаците окончателно, когато дойдете. У наше село има-няма превалява, но не е толкова трагично вече, иначе е пролетно топло Wink

blackqueen къде (ще)/ посещаваш курс? Ако мога да помогна с инфо, ще се радвам.   
За децата те разбирам, като стресирана майка след 2 гърча... Мога с радост да споделя, че наистина като мине 6 годинки и детето вече значително по-малко и леко боледува. дано и при вас така се развият децата  Hug

хубав следобед момичета  lovekiss

# 17
  • Мнения: 105
Момичета, следя Ви с интерес, засега планираме заминаване и със съпругът ми учим немски език. Публикувате интересна и полезна информация. Хубав и успешен ден!  Simple Smile

# 18
  • На зелено
  • Мнения: 660
Здравейте дами! Поздравления за прекрасната тема и благодарности за положените усилия и най-вече за желанието да споделяте. Бих искала да ви помоля за съвет - моя близка приятелка живее в Германия и наближава РД на детенцето и. Много бих искала да изпратя подарък и си мислех да поръчам книжка online и да дам адрес за доставка в DЕ. Ще съм благодарна ако ме насочите към някой сайт. Много ми допадна идеята за двуезичната Ich und meine schwester Klara, но май само в бг сайтове я намирам на немски и на български.
Благодаря на всички, които ще се отзоват на питането ми и пожелавам хубав и усмихнат ден!

Bad Diddy, поръчвала съм книги и самоучители от този сайт
Скрит текст:
, като доставката е безплатна. Поръчвах до Б-я и доставката беше бърза, понякога има и кодове за намаления. Има голямо разнообразие от книги, самоучители, CD и прочие. Проверих набързо, книгата, която търсиш, мисля, че е само на немски, като има и диск вариант. Разгледай по-подробно, има много възможности  Peace

Bibitka, благодаря за новата тема Simple Smile

# 19
  • Мнения: 11 329
Мони, не храня особени надежди, защото според мен в училището не са склонни да правят каквито и да е компромиси. Тия дни ще говоря пак с учителката му по немски, но определено съм скептична и по-добре сега да се настроя да очаквам най-лошото - т.е. да се наложи да повтаря, отколкото да храня надежди и накрая една мокра хавлия през лицето.
Майтап, но училището се казва Алберт Айнщайн, а той самият е повтарял  Mr. Green

# 20
  • Germany
  • Мнения: 8 002
Веч, стискам палци да проявят човечност!

# 21
  • Germany
  • Мнения: 8 002
Момичета, някой може ли да ми даде информация какви са изскванията тук, при писане на съчинение? Каква трябва да е структурата и т.н. Големият ми син почнаха да пишат съчинения и понеже или не е обяснено в училище или той не е разбрал, искам да се опитам да обясня аз. Също така искам да покажа примери, но нямам идея къде да търся /и как, с моя никакъв още немски/.

# 22
  • Мнения: X
В 3 клас ли е детето, Мони?

Помня, че при големия като започнаха да пишат съчинения им дадоха по една картинка на легнал великан, където главата представляваше увода, корема - изложението, краката - заключението. Много се смях на креативната им учителка. Виж тук, ще ти стане ясно. http://www.aufsatz-schreiben.de/

# 23
  • Мнения: 96
 Rovaniemi благодаря ти! Разгледах, да наистина е само на немски и с диск. Реших да поръчам от бг и да ползвам услугата на БГ Пощи.

# 24
  • Germany
  • Мнения: 8 002
Сбъдваща, благодаря   bouquet
Да, 3ти клас е. Утре ще разгледам подробно линка и ще пробвам да обясня. Той се е справил на последният тест, доста добре според мен, но точно структурата не му е ясна и времето е оплескал, но с повече упражнения се надявам да подобрим нещата.

# 25
  • Мнения: 1 097
Бибитка,   bouquet за темата!

Щерн, весело изкарване в БГ и мнооого слънце!

Мони, може да вземеш и някое помагало за писане на съчинения. На дъщеря ми бях взела от библиотеката и ни свърши чудесна работа.

# 26
  • Germany
  • Мнения: 8 002
Джей Джей, благодаря за идеята! Може ли да ми напишеш на немски какво точно да търсим в библиотеката, моля?

# 27
  • Мнения: 1 097
Мони, ти сега ме хвана неподготвена.  Wink Нещо от типа :Lehrnhilfe zum Aufsatzschreiben.

# 28
  • Germany
  • Мнения: 8 002
Благодаря   bouquet

# 29
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 516
Привет, Момичета! Hug

Нова съм в темата, ако може да помоля за някои разяснения.
Съпругът ми работи в Германия вече четвърта година, смятам с децата да отиваме при него, но пък моите юниши не искат и да чуват... Но това е отделна тема. Въпросът ми е за детските надбавки. Сигурно е коментирано, но не намерих нищо конкретно, та, за да получава мъж ми детски надбавки, какви документи трябва да представи при подаване на заявление и от своя страна аз какви документи трябва да подготвя? Ако е коментирано, може и на лс, да не затлачвам темата.

Благодаря ви, предварително!   bouquet

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 15:04 от BBeLLa

Общи условия

Активация на акаунт