Яхнали метли, фу4им по немските земи! 185-та НЕМСКА тема

  • 59 400
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Германия
  • Мнения: 327
Момичета, благодря за пожеланията за весело изкарване в Бг. Ама не знам колко ще е весело:(. Днес моят малкият се оказа, че е с ангина и трябва 10 дни да пие антибиотик, баткото и той нещо се сополяви. Ох, как мразя да тръгвам на почивка с болни деца.  Майка ми ще си оперира очите другата седмица и не знам тогава кой по-напред ще  трябва да гледам:(

Светлита, ако имаш желание, обади се за по на кафе. Ще сме през цялото време в Пловдив:) 

# 31
  • Мнения: X
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4082495 споделям тази статия, въпреки, че няма нищо общо с Немция Simple Smile

# 32
  • Мнения: 316
Непременно ще се обадя.
Дано поне децата да нямат температура, че не си представям как ще пътувате, бързо оздравяване на малчовците  Flowers Four Leaf Clover

BBeLLa, до колкото си спомням много пъти се е коментирал този въпрос, но тъй като не ме касае не съм запомнила подробности. Поразрови се из темите.

Moni, като напишеш в гугъл излизат много сайтове със съвети.

# 33
  • На точното място
  • Мнения: 298
Привет, Момичета! Hug

Нова съм в темата, ако може да помоля за някои разяснения.
Съпругът ми работи в Германия вече четвърта година, смятам с децата да отиваме при него, но пък моите юниши не искат и да чуват... Но това е отделна тема. Въпросът ми е за детските надбавки. Сигурно е коментирано, но не намерих нищо конкретно, та, за да получава мъж ми детски надбавки, какви документи трябва да представи при подаване на заявление и от своя страна аз какви документи трябва да подготвя? Ако е коментирано, може и на лс, да не затлачвам темата.

Благодаря ви, предварително!   bouquet

Белла, след като мъжът ти е толкова време в Германия предполагам, че е запознат с институциите и се оправя с езика. Нека отиде във  http://www.familienkasse-info.de/ по местоживеене и там ще му дадът списък с нужните документи. Аз мога да ти кажа какви документи приготвих от България: Многоезични копия на актовете за раждане и брак/от Общината/ и служебна бележка от Социалните служби по местоживеене за размера на получаваните помощи към момента/преведена на немски/.

Успех

# 34
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Благодаря, de_destobouquet

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте, мами  Hug
Има ли живущи в Геролцхофен, Швайнфурт и околните?

# 36
  • Мнения: 1 340
Имам въпрос към майките на момчета. От известно време синът ми има зачервена черта в основата на пениса /откъм тялото/ - нещо като подсечено. Мазах с всичко, което имам под ръка, но не оздравява. Бихте ли ми дали съвет с какво да намажа или трябва да се обърна към лекар?

# 37
  • Мнения: 316
mama-eni това отгоре, отдолу или си е направо кръг? Ако е отдолу може би да е подсечено  newsm78, ако е така, би помогнал някакъв крем с цинк или арниката (за мен е страхотна), според мен. Моят син не е имал такова нещо. За най-сигурно идете на лекар.
Ние пък сме болни и тази седмица ще си седим у нас. Първо аз, после малчо с ужасни коремни болки и страшно разстройство, без температура, та се чудя това вирус ли да е, що ли? Аз почти се оправих, дано и на него му мине бързо.

# 38
  • Мнения: 6
Имам въпрос към майките на момчета. От известно време синът ми има зачервена черта в основата на пениса /откъм тялото/ - нещо като подсечено. Мазах с всичко, което имам под ръка, но не оздравява. Бихте ли ми дали съвет с какво да намажа или трябва да се обърна към лекар?

Здравейте!
И аз като Светлита препоръчвам крем с Цинк, ако е остро подсичане. Например Судокремче.
http://www.dooyoo.de/saeuglings-kinderpflege/sudocrem-creme-125-g/
Прощавай, но в момента не мога да се сетя колко е голямо момченцето ти. Дали е още с памперс? И дали казва има ли болка другъде в тази област. Разпитай го! Позната наскоро случайно беше видяла зачервяване и се оказа преплитане на тестисните торбички та се ноложи спешна операция. Второто й момченце пък сега му предстои лечение на Хидроселе (вода в торбичките), но там външния симптом е само увеличаване на обема йм. Дано да е само подсичане, а не някакво вътрешно възпаление.

# 39
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 813
А с какво бельо е? Възможно ли е да има някъде ръб по бельото и да се трие в него?

# 40
  • Мнения: 1 340
 На 6 и половина е малкия. Зачервяването е отстрани. Вече мазах с цинк-кремове и мехлем с арника - няма подобрение. Но за бельото не бях се сещала - той носи боксерки и сега като погледнах те наистина имат шев горе-долу на същото място. Но пък е с боксерки от 2 годишен - защо точно сега да са започнали да създават проблеми? А дали е възможно да е от растежа? От септември насам той израстна с над 10 см  newsm78 ? Ще минем тия дни през педиатърката да го погледне.
Благодаря ви за съветите!

# 41
  • Мнения: X
Тази черта сърби ли, боли ли, бели ли се, кърви ли? Ако отговора е НЕ, значи всичко е ОК. Вероятно е играл с някой по-тесен и по-твърд панталон. Малко мазане с кремче тип Бочко или подобните немски за подсичане - ама това е по-скоро за успокоение на мама Simple Smile и толкоз.

# 42
  • Мнения: 1 340
За жалост обаче отговора е ДА - боли чертата. Явно няма да минем без лекар. А много ми се искаше да го избегнем, че Н. като малък имаше неслязъл тестис и след многобройните опипвания на интимната му област сега изпитва истински ужас от събличане в лекарски кабинет.

# 43
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 813
Възможно е бельото да е тясно и да му създава дискомфорт. Но е най-добре да погледне лекар, защото ние само можем да гадаем Confused

# 44
  • Мнения: 4
Здавейте Мами,

намерих немската тема и се надявам да можете да ми помогнете, защото сте последната ми надежда  Sad
Та, наскоро се преместих в Германия при приятеля ми (немец) и пращам Bewerbungen за работа, но докато намеря нещо постоянно ми се иска да започна някаква мини работа. Работата е там, че трябва да съм здравно осигурена в Германия, за да започна работа и ако е мини работа тоест под 400 евро трябва да плащам сама 140 евро всеки месец.  Въпросът ми е, трябва ли сама да плащам здравните си осигуровки тук при положение, че продължавам да ги плащам в България и трябва ли ми някакъв документ от НАП, който доказва, че са плащани досега? Трябва ли след това да ги прекратя или нямам просто никаква идея. Никой не може да ни даде обяснение какво трябва да се направи в случая. Проведохме десетки разговори и всеки препраща на друг телефонен номер.
Наистина ще съм ви изключително благодарна ако успеете да хвърлите малко светлина върху случая...
Поздрави
Дени (Нюрнберг)

Общи условия

Активация на акаунт