Колко често да се излиза?

  • 61 622
  • 853
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 28 559
Не, Бърди, нали цитирах. Няколко пъти седмично били техни приятели, а той искал "понякога".

# 46
  • Мнения: 1 243
forreal, ти твърдиш, че имаш нужда от време за себе си (=бира с приятели без жена ти и бебето), защото работата ти + задълженията около домакинството и нощната грижа за бебето те изморяват? От друга страна, твърдиш, че времето "за себе си" на жена ти е, когато е вкъщи с бебето през деня и навън, докато са на разходка? Не е ли малко противоречиво, а? (Без изобщо да коментира идеята ти, че грижите за бебето са някакъв вид почивка, доколкото са различни от това да бъдеш на работа.)

# 47
  • Мнения: 46 511
При условие, че авторът още в началото уточни, че става въпрос за редки излизания, мисля е напълно ясно кога са заедно.

При условие, че работи и вечер се виждат са малко, остават 2 почивни дни в най-добрия случай. Ако и те са много много...
Пък и аз не разбрах дали иска да се вижда с приятели или иска да не е с жена си. Защото много лесно може да се уреди виждане с приятелите + жена си. Вече, ако не ще да я вижда в тия 2 свободни дни... Ми директно да си го каже, пък ако нея я устройва да си кукува без него, ок.

# 48
  • София
  • Мнения: 28 559
При условие, че авторът още в началото уточни, че става въпрос за редки излизания, мисля е напълно ясно кога са заедно.

При условие, че работи и вечер се виждат са малко, остават 2 почивни дни в най-добрия случай.
...

2 почивни дни + всяка вечер през седмицата. Нищо ненормално; повечето работещи са така. И ако някоя вечер, "понякога" единият излезе с приятели, няма нищо лошо. Стига да не е през вечер, както вече казах. Ние така правим откакто синът ни се роди и няма никакъв проблем - виждаме се нормално. Ето тази вечер мъжът ми има планове, а аз чакам една приятелка да се върне от море и ще се видим двете след няколко вечери.

# 49
  • Мнения: 46 511
Аз не броя делничните дни, рядко хората си позволяват спокойни излизания до късно, все пак на следващия ден трябва да се става рано за работа.
А и доста често децата спят, когато се прибере бащата, сутрин спят, когато излиза...
В крайна сметка това си решават те, просто аз не намирам нито една логична причина да се губи подобно нещо. Т.е. умишлено тя да ходи някъде с бебето, а той на друго място, вместо да седнат заедно на биричка с приятели. Разбирам да са по цял ден заедно и да имат нужда от въздух, ама да не си виждат очите по цял ден и вечер умишлено да се разделят, щото не могат да се траят, *аси. Напълно я разбирам, ако й се ще да излязат заедно.

# 50
  • София
  • Мнения: 28 559
Тя да ходи с бебето, а той да ходи с приятели - и аз не намирам причина за такова нещо. На такъв вариант не бих се съгласила. Но на вариант редки излизания с приятели по отделно и излизания заедно с приятели - не виждам нищо лошо. Ние така правим, време за нас не ни липсва.

# 51
  • Мнения: 46 511
Ами аз разбирам, ако нещо й е лошо, да вземе детето и да излезе на бира, ама всички да са на 6 и той да иде, пък тя да седи и да крепи дивана... Не знам, просто ми е чудно от какъв зор, вместо да се разходят, да се видят с приятели и да се приберат после.
Да си цяла седмица на работа и в почивния ден да не ти е кеф да си прекараш вечерта и с половинката, освен с приятелите... инцидентно, как да е, но е явно, че не става дума за това, щом пита за честотата.

Не че виждам някакъв смисъл в темата, все пак всяко семейство е различно. Важното е те двамата какво ще си решат, защото всичко опира в крайна сметка до нужди. Ако се чувства по-добре сам с приятелите и му пречи да е с жена си + приятелите, да убеждава жена си, това са си техни неща. Аз не виждам проблем с съчетаването.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Аз също съм от жените, които се дразнят, ако мъжа им излиза няколко пъти седмично навън, докато аз гледам детето/децата, когато са малки.Вече като пораснат, положението е по-различно.Сега той ако излезе, аз гледам децата, аз ходя на зумба или другаде- той гледа децата, но докато са още мънички, тогава нуждата от помощ и подкрепа е най-голяма.И не само да помогнеш в домакинството, а и да си там.
Няма да ми е приятно.В първите няколко месеца аз само кърмих и приспивах.С първото дете беше по-лесно, но с второто ревливо бебе - само кърмене, приспиване на ръце и само върху мен, не се возеше в количка, в кошара не спеше, просто не виждах как може да станат нещата ако и мъжо излиза и съвсем щях да превъртя от безсилие.

# 53
  • Мнения: 12 662
Майчинството е труден период, жената тотално променя начина си на живот.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 44
Както казаха много момичета първите месеци след раждането са доста тежки и депресивни за жената, защото мъжа не го осъзнава така още ,но животът след едно дете коренно се променя. Всеки сам решава за себе си разбира се. Имаме и приятели , които си излизаха в кварталното кафене и дори майката казваше на бащата - Я си ходи да спите аз тука да си допия и допуша и да си доиграя ръката.
Аз това не го разбирам. Детето ми е най-ценното нещо в живота ми и винаги сме навсякъде заедно, още като бебе с количка. За мен е редно и двамата да излизат и ако могат да оставят бебето на някой. Поне веднъж месечно.

И ние с ММ сме имали проблеми с тези излизания и докато успях да му внуша че не е прав големи ядове бяха от моя страна. С времето обаче нещата малко се променят. За мен не е проблем да ходи да пие няколко бири в квартала. И двамата ходим на работа и двамата се изморяваме , вечер нямаме време да си кажем и две думи.

# 55
  • Мнения: 46
Оооо, ти си направо баща-мечта. Напълно нормално е да искаш да излизаш и е похвално, че помагаш толкова на жена ти. Не се тревожи, нещата съвсем скоро ще се поуспокоят, следродилната депресия и хормоните не прощават на никого.

Опитайте се да се синхронизирате така, че и двамата да можете да излизате, обратното не е нормално и няма да доведе до нищо хубаво, а само до изнервяне на обстановката. Хубавото е, че колкото повече расте дребосъчето, толкова по-лесно става да излизате с него. Сега е лято и няма проблем да се седне на открито за биричка с приятели и бебето да е с вас.

Моето бебе е на седем месеца и общо взето след третия му месец нямам никакви проблеми да си го водя с мен и да го прибирам чак за вечерното къпане - към 9.30.

Естествено зависи и от това колко спокойно е детето, затова има нужда от двама спокойни и усмихнати родители.

По принцип съм против човек да променя кардинално начина си на живот, защото е станал родител. Естествено, животът ти се променя и то по прекрасен начин, но появата на бебето не означава, че спираш да живееш.

Първите два месеца са по-труднички, но ще видиш, че скоро нещата ще се поуспокоят и с жена ти ще го ударите пак на живот Grinning

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 44
Живот си живее, викаш, жена ти.... по цял ден разходки, кафенца, туй-онуй, а ти се гърчиш в бачкането. И не иска да те пусне да си купонясваш вечер след като тя цял ден - пълен айляк. Що не се смените..... ей така само за събота и неделя.... за проба

Леле сега се сещам как се чуствах... Добре че тръгнах рано на работа, определено доста се промениха нещата тогава. И защото той е на смени , когто се прибере преди мен ми звъни да се прибирам по-бързо. Което не е лошо, защото на мен ми е приятно че сме си заедно  Heart Eyes

Аз никога не съм ходила по кафенца и майчинството ми беше доста скучно и самотно и нямах търпение да се видим вечер.

# 57
  • Мнения: 836
Според мен няма проблем единият родител да излиза, стига да не е през вечер и стига другият родител да може да прави същото. Т.е. ако ти искаш да излезеш днес, утре жена ти да може да напрви същото, ако иска, а ти да останеш и да гледаш детето. Ние така правим. Но само едининият да излиза, а другият да си седи вкъщи- абсурд.

+1
Нашия татко си има "извънкласни" занимания 3 пъти на седмица, вечер. Не ходи по заведения, а си има хоби, което упражнява. За сметка на това аз, когато мога, излизам вечер, но най- често по поводи. Сега предстои събиране на класа и той ще я гледа. Разбира се и аз не укъснявам.

Успех с компромисите  Peace

# 58
  • Мнения: 18 442
Не разбирам защо само на майката трябва да ѝ е трудно първите месеци? Тук имаме баща, който активно се включва в домакинството и грижата около бебето. Човекът има нужда да разпусне, нищо ненормално и егоистично не виждам. А ако той ѝ забрани да излезе, защото е в майчинство и трябва да гледа бебето? Противниците на излизането не сте ли имали нужда първите месеци да отидете на козметик, на спорт, да се видите с приятелка? Човекът не иска цяла вечер и нощ да го няма, иска да излезе за час-два да зареди батериите.

# 59
  • Мнения: 12 662
Детето ми е най-ценното нещо в живота ми и винаги сме навсякъде заедно, още като бебе с количка. За мен е редно и двамата да излизат и ако могат да оставят бебето на някой. Поне веднъж месечно.

Не разбрах - навсякъде сте  заедно с бебето, но ако може, го оставяш?

Общи условия

Активация на акаунт