Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 230
момичета, аз като раждах докторът и анастезиологът бяха мъже, та няма как да знаят какво е. Имаше една специализантка д-р Семра Акташ мисля че и беше името само тя се държа добре с мен. Сега я проверих работи в Тина Киркова /сега Св. София/ - та мисля ако не успея да се уредя с лекар от Майчин дом да я търся нея в Тина Киркова. Единственото което ме притеснява, че от Тина Киркова масово изписват бебета със стафилококова инфекция. като цяло хигиената там не е много на ниво.

Честно казано за първи път чувам това за "Тина Киркова" и стафилококовата. Луиза се роди там ноември 2012г. и нямаше никакви проблеми, сега пак там ще раждам, живот и здраве. Хигиената е на доста прилично ниво, по мои наблюдения /бях на 5-ти етаж, който се води ВИП/. Не, че хваля болницата /там съм, защото докторката ми има договор с тях/, но като за държавна е съвсем ок, а разликата в отношението там и в Майчин дом е драстична.
А тази д-р Акташ съм я чувала като име. Работи в ТК, да.  Peace

# 736
  • Мнения: 65
Юле аз пък съм склонна да вярвам за инфекциите по бебетата и затова не се следя и при гинеколога , при който си ходя по принцип. Него много си го харесвам и му вярвам , но и той изражда в Тина Киркова. Преди 4 години бях в Гинекологията след лапароскопска операция. Само ще кажа ,че след операцията бяхме 4 жени в стая- всички оперирани и с катетри за по малко и като сестрата дойде да ги сменя или маха, не си сменяше ръкавиците  #2gunfire Тогава обаче ми беше само до разправии , но резултатът беше,че  след 2-3 дни имах жестока гъбична инфекция-парене, сърбеж и всичко както си е по реда  #Cussing out  Като говорих с лекарката , която ме оперира, тя се опита да ми обясни , че може така да съм си приета. Само че им тряснах листа с техните изследвания един ден преди операцията , че средата е стерилна и имаше мълчания плюс рецепта. Другото , което мога да споделя е, че под съседното до мен легло имаше стари използвани марли  Shocked ММ даде 10 лв на една санитарка "дасе почерпи" и я помоли да поизчисти стаята на момичетата, а тя знаете ли какво направи . Като си тръгна той , взе един кол с парцал и просто набута мръсотиите по навътре под легалта да не се виждат  #2gunfire И после съжалявам , ама не ми е мъчно за някои хора като казват , че взимат малко пари, като гледам колко старание се полага. Crossing Arms  Не искам да плаша някой , който е избрал болницата. Първо това беше преди няколко години, второ там има страхотни специалисти и трето  не беше в родилното отделение, но все пак определено случилото се тогава  ми повлия при избора на болница.
Кристина - това , което ти се е случило при раждането наистина е много неприятно. Като изключа другия проблем, аз не мога да се оплача от гинеколозите в Света София и тяхното отношение. Но пък предполагам имаше значение , че тогава не плащах избор на екип при операцията,но не се разминах без допълнителни плащания.
Искам бебче - идеята за кафе с приятелки  е страхотна. Определено смятам , че ще ти повлияе добре. И преди съм казвала , че ако трябва да стоя вкъщи нон стоп и да пазя леглото не знам как бих се справила. Сигурно резултатът при мен щеше да е трагичен и депресивен . Така че не се притеснявай и си мрънкай / оплаквай на спокойствие , ако нещо ти дотежи. Тук сме си наши  Hug ММ ми обясни ,че последния месец и него съм надминавала по мрънкане и се е притеснил от конкуренцията  Joy

# 737
  • Мнения: 10 993
аз със сигурност ще раждам в държавна болница, с изключение на Шейново, където няма повече да стъпя, дори и да е последната болница на света /не искам да се заричам де - че то всичко се случва/ . Просто сумата която съм отделила за раждането е 1 000 ,00 лв., това са ми възможностите и сега всичко зависи как ще се разбера с доктора, ако иска и допълнителни пари извън платените на каса, ще търся друг. В частните болници ражданията са около  1800,00 лв.
по принцип ще говоря първо със Стефан Константинов, при него роди моята колежка в работата и е много доволна. но не се знае дали ще е на работа по това време термина ми е 13 септември и още си ваканционен период, а раждането може да започне и по-рано когато са септемврийските празници и може да пътува. моята колежка е платила само сумата по касата на болницата 900,00 лв. и 100,00 лв. ВИп стая общо 1000,00 лв. Аз ВИП стая не искам. Искам да си  говоря с другите момичета, а не да стоя сама. Константинов работи в майчин дом. Ако не стане при него ще търся тази д-р Семра Акташ, която работи в Тина Киркова. От нея имам добри спомени при първото ми раждане, но тя тогава преди 7 г. беше специализантка, сега вече си е практикуваш акушер - гинеколог. Аз претенции нямам никакви, просто искам да се държат добре с мен и този път упойка, миналият път изрично не исках, но сега искам, просто тази емоция с естественото раждане я изживях и не държа да го изпитам отново. Ако със Семра също не постигнем съгласие ще търся д- р Щърбанова - тя също работи в Тина Киркова.
Дано поне с един от тримата се получат нещата. Аз лични наблюдения от Тина Киркова нямам. Едно дете в квартала се роди там миналият месец и го изписаха със стафилококова инфекция. Отделно имам приятелка която обучава акушерките в университета и тя ми каза, че в тая болница постоянно имат такива проблеми. Пак казвам не твърдя, че е така от лични наблюдения, а само от мнения на други хора.  В крайна сметка може и аз там да родя, още нищо не съм решила - искам първо да намеря доктор. Досега само събирах информация.

# 738
  • Мнения: 1 687
ааа, лавбъг, аз избягвам да се терапирам сама. магнезия моята лекарка беше казала да го намалявам полека-лека и да го спирам, ако съм ок. не съм си го измислила Simple Smile

и аз имам 2 приятелки, дето родиха последните 2 г. в тина киркова и при двете бебчетата имаха стафилококови инфекции Sad дано тези от нас, дето ще раждат там да имат късмет!

мацки, организираме среща за 10 юли в мол сердика. ако решите ще ни намерите при сладоледа Simple Smile))))

# 739
  • Мнения: 610
Виждам, че си се ориентирала. Но само да спомена, че в бюджета ти влиза и окръжна болница. Много мои приятелки родиха там при Жекова и са мн доволни. отделението е ново, чисто и ремонтирано, ходих да го гледам. И аз се колебаех дали да не родя там. За себе си бях решила, че ако ще е в държавна - ще е там ... Не искам а те обърквам нещо просто споменавам като инфо. Цената е 700 лв с екип. Жекова държи на епидурална упойка при вагинално раждане.

# 740
  • Мнения: 10 993
искам бебче, благодаря за инфото, ще включа и Жекова като вариант. Аз честно казано на избор на екип не държа, но държа на епидуралната упойка, а в България, ако не си избрал екип не ти слагат упойка, просто няма вариант да си я платиш отделно само нея. говоря за държавните болници, в частните дори и да не предлагат услугата избор на екип пак ти слага упойка. В чужбина също ти слагат упойка ако искаш. другото което ме притеснява е да не получа кръвоизлив пак и за това ми се иска да поговоря с доктора предварително. То не че зависи от него. каквото му е писано на човек. Абе както каза Елч дано да имаме късмет.

# 741
  • Мнения: 65
Елч срещата в Сердика от колко часа ще е ?

# 742
  • Мнения: 213
Елч срещата в Сердика от колко часа ще е ?
мол Сердика на 10 юли, четвъртък, 15 ч., в Джелатерията

# 743
  • Мнения: 37
Здравейте с много страх за бебетата  радост взети в едно ви представям първите бебета Георги и Никола 1470и1440кг и 42см родени днес на 03.07.2014 в 09.36ч.За сега казват ,че са добре и се моля да е така Hug

# 744
  • Мнения: 610
Да са живи и здрави !!! Мн да те радват и теб и таткото Simple Smile Да растат щастливи и усмихнати Simple Smile Всичко най най ти желая Simple Smile

# 745
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте с много страх за бебетата  радост взети в едно ви представям първите бебета Георги и Никола 1470и1440кг и 42см родени днес на 03.07.2014 в 09.36ч.За сега казват ,че са добре и се моля да е така Hug

ай! Неочаквана новина!  Crazy Дано наиситна всичко е наред и с двамата.  Praynig Praynig Praynig Да растът бързо, здрави и силни и възможно най-скоро да сте си заедно у дома!  Praynig Hug

Последна редакция: чт, 03 юли 2014, 21:28 от Нощни очи

# 746
  • Мнения: 18
Kremenka честито! Дано всичко с Вас е наред и бързо да се прибирате у дома!   Praynig

# 747
  • Мнения: 160
Kremenka78nbirthday Честит рожден ден на Георги и Никола. Да са ви живи и здрави и да ви носят само радост  Hug . В най-скоро време да се приберете всички у дома. Гледай ги , миличките как тясно им е било и решили да излизат вече. Бързаци  Heart Eyes . Колко минути им е разликата? Кременка, ти добре ли си? Надявам се раждането да е минало добре. Когато имаш време и желание, моля те разкажи за раждането.
Ех, много хубави новини  Crazy . Малките Никола и Георги са късметлийските бебета на темата!  newsm44

# 748
# 749
  • Мнения: 31
Кременка78 честито за бебоците,да са живи и здрави и бързо да наддават,за да се приберете в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт