Русия 1

  • 1 054 724
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 340
  • София
  • Мнения: 2 018
дай приблизителна бройката ще я приема на доверие

# 14 341
  • Мнения: 12 302
дай приблизителна бройката ще я приема на доверие

Просто така е зададен въпросът в проучването - ако Русия нападне съюзник от НАТО, трябва ли вашата страна да се намеси с военна сила, за да го защити. В общи линии ентусиазмът не е голям, като при нас е най-малък.

https://www.pewresearch.org/global/2020/02/09/nato-seen-favorabl … ss-member-states/

# 14 342
  • Мнения: X
Аз знам едно с абсолютна сигурност - който иска война, той непременно ще я получи.

# 14 343
  • Мнения: 15 960
Аз знам едно с абсолютна сигурност - който иска война, той непременно ще я получи.
А дано, и този път само на негова територия, да види какво е.

И както обещах - статията от Дойче веле:
https://www.dw.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B8-62-%D0%BE%D1%82-% … %D0%BE/a-52309595

# 14 344
  • Мнения: X
Аз знам едно с абсолютна сигурност - който иска война, той непременно ще я получи.
А дано, и този път само на негова територия, да види какво е.

И както обещах - статията от Дойче веле:
https://www.dw.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B8-62-%D0%BE%D1%82-% … %D0%BE/a-52309595

Няма как ядрена война да се води на "нечия територия", без значение коя е тя. А досега Америка е нападала много държави, но не знам някой да е нападал Америка с танкове. Така че, очевидно, войната, която предстои, ще бъде доста различна от това, което вие си представяте.

Що се отнася до процентите одобрение - досега много пъти питах приятели, роднини, познати, непознати в интернет, дали не искат България да напусне ЕС и НАТО и да се присъедини към Евразийския съюз на Беларус-Русия-Казахстан. И дори най-яростните защитници на ограбването на Русия, дори и те, кой знае защо, се дърпат от подобно предложение.

Накратко, българите се държат като Корнелия Нинова - тя е председател на БСП, всячески одобрява Русия и харесва Путин, но като стане дума къде да учи и да работи синчето, тя го прати да учи в американски университет, а сега синчето работи в американска корпорация. Иначе мама продължава много да харесва и Русия и Путин. Толкова по въпроса за одобрението.

# 14 345
  • Мнения: 13 291
Как се получава нацията да се държи като Корнелия Нинова, пък да избира все Бойко Борисов.
Сега психически болна нация ли ще ни изкарвате.

# 14 346
  • Мнения: 1 951
Аз знам едно с абсолютна сигурност - който иска война, той непременно ще я получи.
А дано, и този път само на негова територия, да види какво е.

И както обещах - статията от Дойче веле:
https://www.dw.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B8-62-%D0%BE%D1%82-% … %D0%BE/a-52309595

Няма как ядрена война да се води на "нечия територия", без значение коя е тя. А досега Америка е нападала много държави, но не знам някой да е нападал Америка с танкове. Така че, очевидно, войната, която предстои, ще бъде доста различна от това, което вие си представяте.

Що се отнася до процентите одобрение - досега много пъти питах приятели, роднини, познати, непознати в интернет, дали не искат България да напусне ЕС и НАТО и да се присъедини към Евразийския съюз на Беларус-Русия-Казахстан. И дори най-яростните защитници на ограбването на Русия, дори и те, кой знае защо, се дърпат от подобно предложение.

Накратко, българите се държат като Корнелия Нинова - тя е председател на БСП, всячески одобрява Русия и харесва Путин, но като стане дума къде да учи и да работи синчето, тя го прати да учи в американски университет, а сега синчето работи в американска корпорация. Иначе мама продължава много да харесва и Русия и Путин. Толкова по въпроса за одобрението.
https://blitz.bg/obshtestvo/sint-na-korneliya-ninova-zavrshi-v-u … i_news412307.html
Прочетете малко за сина на Корнелия Нинова,че дано ви светне за какво иде реч.

# 14 347
  • Мнения: X
https://blitz.bg/obshtestvo/sint-na-korneliya-ninova-zavrshi-v-u … i_news412307.html
Прочетете малко за сина на Корнелия Нинова,че дано ви светне за какво иде реч.

Четем:

Синът на Корнелия Нинова завърши в университет за гении

Рафаел се дипломира като бакалавър по финансово инженерство

синът на соцдепутатката бе приет в няколко университета в САЩ и в България. И избра престижните лекции в Бъркли. Университетът е на 5 километра североизточно от Сан Франциско

---------------------

Ама разбира се - американските университети са за гении, българските и руските са за паплачта, или както се казва на руски: "быдло". Simple Smile  Обичай Русия, но прати детето и парите в САЩ - това е девизът на всички подобни.

Това, което са пропуснали в статията е, че обучението в този университет излиза доста десетки хиляди долара годишно и той не дава стипендии на чужденци. Но явно когато човек е гений, парите се намират по магичен начин. Simple Smile

# 14 348
  • Мнения: 3 909
Оффф, а по силата на коя логика русофилите са асоциират с Корнелия Нинова?
Може би по силата на това, че оглавява социалистическата партия? Бай дъ уей... Корнелия и управляваната от нея партия са толкова социалисти колкото аз оперна певица - никак.

# 14 349
  • Мнения: X
Оффф, а по силата на коя логика русофилите са асоциират с Корнелия Нинова?
Може би по силата на това, че оглавява социалистическата партия? Бай дъ уей... Корнелия и управляваната от нея партия са толкова социалисти колкото аз оперна певица - никак.

Този път нямам какво да кажа. Права сте до последната сричка.

Това важи не само за България. По коя логика "елитът" на Русия, чиито пари, имоти и роднини също са в САЩ или в Западна Европа, се асоциира с патриотите, които наистина милеят за Русия? Този "елит" работи против руските интереси и е толкова патриотично настроен към Русия, колко аз съм патриотка на Зимбабве.

# 14 350
  • Мнения: 2 375
Много ми се иска да не отговарям, но не се сдържам. Даже незнам откъде да започна.
Например от това, че никой няма да нападне САЩ с танкове, но пък те свободно водят войни където им се иска. Нарушавайки всякакви закони и договори. Не ти ли се струва малко подло.
За Зимбабве е глупав пример, защото нямаш корени там (предполагам). Колкото и далеч да си от майка ти например, няма да спреш да я обичаш. Много българи живеят и работят зад граница (в това число и в Русия, както преди така и сега) и си остават българи. Кръвта вода не става.

# 14 351
  • Мнения: X
Много ми се иска да не отговарям, но не се сдържам. Даже незнам откъде да започна.
Например от това, че никой няма да нападне САЩ с танкове, но пък те свободно водят войни където им се иска. Нарушавайки всякакви закони и договори. Не ти ли се струва малко подло.
За Зимбабве е глупав пример, защото нямаш корени там (предполагам). Колкото и далеч да си от майка ти например, няма да спреш да я обичаш. Много българи живеят и работят зад граница (в това число и в Русия, както преди така и сега) и си остават българи. Кръвта вода не става.

По отношение на патриотизма, аз казах нещо изключително просто и проблема е единствено във вас, ако не сте го разбрали.

Ще повторя още по-просто и още по-ясно - на най-големите руски "патриоти" - висшите руски чиновници, т.нар. "политически елит" на Русия, хората, от които зависят най-важните решения и сфери, включително националната сигурност на Русия - на тези хора масово парите, имотите, съпругите, съпрузите, любовниците, синовете, дъщерите, внуците - се намират в чужбина и то в западни страни - САЩ или Западна Европа.

Това нормално ли ви се вижда? Вие колко американски сенатори и министри знаете, които си държат парите в руски банки, а децата им учат в руски университети?

# 14 352
  • Мнения: 2 375
Съвсем не са всички и да, нормално ми се вижда. Аз например лично познавам семейство от руския елит, както пишеш. Купиха си къща в Испания  три етажна, с градина и басеин.  И мебели по поръчка от Италия. Идваха два пъти годишно в нея. Жената беше много приятна, говорехме с часове,  а дори не се познавахме. Всеки път, когато се възхищавах от лукса в къщата им ми отговаряше "Това е, защото не си виждала къщата ни в Русия".
Та какъв е проблема ако човек има предостатъчно пари да си купува имоти зад граница, да има пари в различни банки?

# 14 353
  • Мнения: 107
Твърдо против.
Вижте показатели по свобода на словото, човешки права, продължителност на живота и т.н.
За агресивната им външна политика да не говорим.
Колкото се може по-далеч от тях!

Май бъркате флага. Кой направи Корея? Кой направи Виетнам? Ирак? Афганистан? Залива Тонкин? Защо е бил убит Кенеди, който е искал да върне войските от Виетнам? Как така техния брой се увеличава поне двойно, след като Никсън "неохотно" става президент?  Кой нареди да си нарежем 80 % от техниката и да се съкрати половината армия? И къде отиде суверенитетът ни? Защо не питате г-н Стоянов? Или г-н Костов? За парите, с които ще купим музейни експонати, можехме да купмие не Су-27, а Су-35. И защо не питате някой професионален пилот на изтребител какви би направил при сблъсък с тези изтребители? Точно така. Един пилот на F-16 разказва за срещата си с руските колеги и по-точно с летеца изпитател Пугачов, на когото е кръстен маньовърът "Кобрата на Пугачов. То казва как точно се изпълнява този маньовър с нескрито възхищение. И на въпросът какво би направил при сблъсък с такъв противник, то отговорил "Ще катапултирам". Ето линк към видеото : https://www.youtube.com/watch?v=-2-g8Can2ws . Но другарят Борисов бил говорил с пилоти. Какво разбира тая мутра от авиация? Нищо не е говорил. Защо не питате някой янки какво мисли за българите и как ни гледат на запад като второ качество хора? Защо не питате някой янки дали ще си даде живота за България? Президентът Радев много ясно каза в едно интервю, че разликата между пилотите от НАТО и българските пилоти, е че българските бранят родина, не само територия. С какво, обаче? С това, което заповядаха янките да нарежем? И с колко руснаци се познавате лично, за да имате основание да ги мразите. На ВАС лично направили са ви нещо? Не говорим за мама, тате, баба и деде. На ВАС!

# 14 354
  • Мнения: X
Съвсем не са всички и да, нормално ми се вижда. Аз например лично познавам семейство от руския елит, както пишеш. Купиха си къща в Испания  три етажна, с градина и басеин.  И мебели по поръчка от Италия. Идваха два пъти годишно в нея. Жената беше много приятна, говорехме с часове,  а дори не се познавахме. Всеки път, когато се възхищавах от лукса в къщата им ми отговаряше "Това е, защото не си виждала къщата ни в Русия".
Та какъв е проблема ако човек има предостатъчно пари да си купува имоти зад граница, да има пари в различни банки?

Примерите, които мога да ви дам, наистина са хиляди, затова ще се огранича само до един пример... Добре, хайде да са два.

Пример 1 - Депутата от руския парламент Пьотр Толстой направи преди време следното изказване:

"Трябва да се откажем от чуждестранните лекарства... Оставете ги... Ако няма с какво - лекувайте се с извара от кора на дъб или с "Бояришник" ("Бояришник" се нарича един препарат за вана, който стана причина за смъртта на няколкостотин души, които го бяха пили, защото съдържа алкохол)."

Дъщерята на Толстой учи в американски университет (Йейл) и на въпрос на журналисти дали не смята да се върне в Русия, отговаря: "Не дай си Боже!... на никого не препоръчвам [руско образование]... Сега съм в Йейл... той е много як..."

--------------------------------------------------

Сергей Железняк, руски депутат, има следното изказване:

"Тези политици, които държат пари и имоти в чужди страни, може да се окажат зависими и несвободни в своите решения, защото ще изпитват натиск от страна на чужди държави.... Неприемливо е да се купуват чужди продукти, при наличие на руски аналози... Патриотизмът е въпрос на национална стратегия... Всички обществени и политически прояви трябва да са подчинени на любовта към родината... Всеки трябва да възпитава децата си в тази насока..."

Железняк има 4 дъщери. Три от тях живеят, учат, работят, както следва - във Великобритания, Швейцария и Германия.

-------------------------------------

Как ще коментирате горните факти?

P.S. А, да - още един въпрос - защо сте в Испания, а не в Русия, която, както разбирам, обичате много повече? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт