Училищата в район Младост, София- IV част

  • 104 984
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ами за мен е проблем и избягвам училищата, които са на смени от 1 до 4 клас, колкото и реномирани и желани да са.  Peace 

те не са много такива в Младост.
Това са 39-то и 131-во, доколкото аз знам.

За 10-то чувам, че ще е на 2 смени от 15.09.
За 128-мо и 145-то не знам нищо.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 552
A 144 kak e? Доколкото помня, си имаха всеки клас отделна стая и занималня, или се бъркам?

128 мо също е от спокойните, класът си е цял ден в стаята - уроци и занималня.

# 47
  • Мнения: 35 984
бъркаш, редово училище, две смени, споделени стаи, нашият втори клас заедно с още един втори имаше занималня в кабинет по биология сред стъкленици и препарирани гадове /писах преди време в темата/
първи до седми клас са по 6 паралелки, натоварено е, след 7 клас стават по-малко учениците и класовете

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Имат си класна стая от 2ри клас, до 4ти. Но не винаги.
В 1ви клас са на ет.2 и това е мястото само за първолаци. Те са само 1ва смяна.
От 2ри до 4ти се сменят.

За занималнята нищо не знам. Моето дете не е посещавало.

# 49
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Шани, знам. Засега съм се спряла на 39то.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 4 050
  Близки родители на дечица са много доволни от нач. курс на 39то.  Peace След 4ти клас ги изместиха. Твърдят, че било много зле. Не знам какво значи това, предполагам, че и те не знаят, но така са чули.  Wink Аз лично не мисля, че има разлика в едно или друго квартално училище. Нали родителите сме за това-да контролираме и да натискаме повечко, когато има нужда. Но пък до 4ти клас нямат никакви забележки.

# 51
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Благодаря за инфото. И аз съм чувала, че след 4ти клас не става, каквото и да значи това.  Laughing То и до 4ти клас ако не попаднеш на добра учителка, пак няма да става като се замислиш.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 050
   Да. Simple Smile Или може учителката да е много добра, но на твоето дете да не му пасне начинът й на работа. Важно е да си наясно на какво държиш, кои са ти основните критерии и как да неутрализираш негативите. Освен детето да се чувства спокойно, разбира се. С това не мисля, че някой би направил компромис.  Peace

# 53
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
За 118-то мисля, че все още са на една смяна.

# 54
  • Мнения: 63
Тази година в 81 СОУ пак е поело 6 паралелки първокласници.
2 клас учат само 2 смяна.
И 4 ти клас започват 2ра смяна.
Правете си сметката, хора, дали си заслужава това училище, при тази "прекрасна организация".
А да - и новият салон не се ползва, за да не се мърси! Mr. Green
Съответно физическо децата играят, когато може, най-често по нощите.
И то два класа в стария салон.

Преди 2 години мисля, че първокласните паралелки бяха 7 - за всички си имаше достатъчно кабинети. Паралелките след 4ти клас пък бяха 6 - отново нямаше проблеми. Да пренаселено е, но аз съм доволна, че синът ми получи страхотно образование и 100% от класа влезе в една от шестте елитни езикови гимназии.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 10 547
За 118-то мисля, че все още са на една смяна.

А имаш ли информация ние как ще бъдем?

# 56
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
За 118-то мисля, че все още са на една смяна.

А имаш ли информация ние как ще бъдем?

Все още не, търся достоверни източници Simple Smile. Предполагам, че до последно ще се търси запазване на едносменния вариант. По някое време през учебната година изтича договорът на частното училище и ще освободят стаи.

# 57
  • Мнения: 10 547
Благодаря.  Simple Smile Не че ме касае особено- голямото е от 8 до 17 така и така, а малкото е ПУ, тях няма как да ги направят втора смяна.

# 58
  • Мнения: 7 263
Благодаря за инфото. И аз съм чувала, че след 4ти клас не става, каквото и да значи това.  Laughing То и до 4ти клас ако не попаднеш на добра учителка, пак няма да става като се замислиш.

От скромният ми престой в няколко 3 на брой Младостки училища, ще кажа само, че стават абсолютно еднакво, независимо от претенциите на някои за елитност.
След 4-ти клас нивото на обучение в 90% от училищата пада много рязко, но това е проблем на системата. На някои места успяват да го компенсират свестни и съвестни учители, както и добре подбрани извънкласни занятия. Затова и се разнася славата, че в някои училища "става повече" между 5 и 7 клас.
На мен ми бяха необходими 2 ма ученика, около 6 години опит, за да повярвам на крилатата фраза на Шани, че всички са напълно идентични, с разлика в дребните детайли (които са важни именно, ако се отнасят за вашето дете) - а това са малко по-засилените занимания с изкуства, музика, математика или пък езици ...

# 59
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Благодаря.  Simple Smile Не че ме касае особено- голямото е от 8 до 17 така и така, а малкото е ПУ, тях няма как да ги направят втора смяна.

Когато сте втора смяна ще свършвате малко по-рано: занималнята минава сутрин, а след обяд - докато свършат часовете.
Предполагам, че на смени ще мине горния курс, ако се наложи. Правят се ремонти в сградата, но чак септември ще стане ясна организацията.

Общи условия

Активация на акаунт