НВ-ВМХ, част 80

  • 34 285
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 858
Как дано, няма дано.
Ще успееш разбира се, стига да не се откажеш при първото разочарование, което обикновено се оказва водно задържане  Wink

# 46
  • Мнения: 6 713
Записвам се  Hug Едвам намерих подфорума!  Laughing

# 47
  • Мнения: 6 346
Пинки, браво на теб! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 780
Как дано, няма дано.
Ще успееш разбира се, стига да не се откажеш при първото разочарование, което обикновено се оказва водно задържане  Wink

Благодаря Ви  Hug
Никакво отказване ,искам си предишният вид и разбира се здравословно хранене Simple Smile
Благодаря за подкрепата!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 995
Не е за жалостиви, което ще напиша, затова го крия, но
Скрит текст:
току що се връщам от почивка и там, в зоопарка в една от клетките, зайче спокойно си похапваше ... врабче  Shocked Оказва се, че и набедени гризачи ядат месо, ако им падне наготово.
И пак в тая връзка (донякъде) - сега прочетох, че месото е единствената храна, която при бебета не се въвежда бавно и постепенно, а може да се предложи цяла порция наведнъж, без никакви рискове.

# 50
  • Мнения: 6 346
Логично е да е така за месото, защото то е може би единствената храна, която се смила прекрасно от стомаха и не товари червата. Растителните храни имат фибри, а може да се появи също чувствителност към глутен или нещо друго. Млечните също могат да бъдат проблемни. Дори яйцата понякога могат (ако имаш или развиеш алергия). Но за месото съм чела, че понася чудесно дори на хора с чувствителни стомаси и черва.

# 51
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Не е за жалостиви, което ще напиша

 Simple Smile Сьмнявам се някой в тази тема чак да се потресе от това.

# 52
  • Мнения: 3 743
Не е за жалостиви, което ще напиша, затова го крия, но
Скрит текст:
току що се връщам от почивка и там, в зоопарка в една от клетките, зайче спокойно си похапваше ... врабче  Shocked Оказва се, че и набедени гризачи ядат месо, ако им падне наготово.
И пак в тая връзка (донякъде) - сега прочетох, че месото е единствената храна, която при бебета не се въвежда бавно и постепенно, а може да се предложи цяла порция наведнъж, без никакви рискове.

Аз все пак не бих бързала, но ти си знаеш. Стомахчето на бебето е логично да е свикнало само с мляко преди въвеждането на първата твърда страна. Освен това и консистенцията е различна. Най-добре да се водиш по сладката бебка Heart Eyes

# 53
  • SA
  • Мнения: 3 196
Асос, бебка нали навьрши 6 месеца?
Аз мисля, че сьвсем си й е време за пюре с месо.
Няма все пак да рьфа пьржоли от кокала.  Mr. Green
Горе-долу по това време при доносените бебета се изчерпват запасите от желязо, а млякото е бедна на желязо храна. Затова и е необходима по-богата на желязо храна. Обикновено бебета, които след тази вьзраст се захранват предимно с каши, картофи и подобни вьглехидратни храни, най-често развиват желязонедоимьчна анемия.

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 19:58 от kameloth

# 54
  • Мнения: 6 346
Писах и в другата тема, но и тук да напиша: в едната шведска ФБ група за НВ-ВМХ, в която чета и минимално пиша (минимално заради огромния трафик), вече многократно различни участници споделят, че след като са отстранили глутена, са се излекували от лактозната си непоносимост. Всъщност проблемът при тях явно е идвал от увреждането на червата от глутена.

# 55
  • Мнения: 7 737
тренирам лайкването  Twisted Evil
бг-мама разпъната на цял екран много ми харесва

kameloth поздравления за блога и от мен
отива му тоя момичешки цвят  Heart Eyes

и може ли да предложа новите девойки във фейса
да казват по едно 'добър ден', 'здравейте'.....
сега ме е срам да попитам фолк селебритито как си поддържа супер-формата  Blush

# 56
  • Мнения: X
хехе камче, този цитат за позеленяването от зеленчуците съм го срещала често из шв книги и блогове
явно е известен

и селебрити ли си имаме вече във ФБ групата?

# 57
  • SA
  • Мнения: 3 196
Шоки, интересно наистина!
Как ги правите тези разпьвания на форума?  newsm78
Herzen, благодаря! Кое е това селебрити? Не сьм аз никак в час с тези от фолка.  Embarassed
W'A'S'P', да, явно оттам е взет цитата, авторьт става ясно, че е почитател на шведските автори. Но много ми допадна, защото много често хората прилагат някаква такава елементарна логика кьм случващото се в тялото и им се струва, че няма как това да не е вярно. Но всьщност изобщо не е така. Колкото повече се навлиза в подробности в сложните процеси, които протичат в един организьм, толкова повече човек се убеждава, че ние все още не разбираме дори смисьла на много от тези процеси, реакции и метаболити. И не винаги простата логика е най-вярното обяснение на нещата.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 995
Асос, бебка нали навьрши 6 месеца?
Аз мисля, че сьвсем си й е време за пюре с месо.
Няма все пак да рьфа пьржоли от кокала.  Mr. Green
Горе-долу по това време при доносените бебета се изчерпват запасите от желязо, а млякото е бедна на желязо храна. Затова и е необходима по-богата на желязо храна. Обикновено бебета, които след тази вьзраст се захранват предимно с каши, картофи и подобни вьглехидратни храни, най-често развиват желязонедоимьчна анемия.
Точно затова захраних със сладък картоф - освен че е много богат на желязо има и нисък гликемичен иднекс - 46 и гликемичен товар само 11.
Девойката вече си яде всякакви зеленчуци - пащърнак, моркови, броколи, чушка, грах. Мисля да пропусна кашите и плодовите пюрета, каквато е масовата практика тук.
Единственото, което ме спира все още да ѝ дам месо е, че хемоглобинът и е добре засега - 115, но и това предстои. Може би след седмица, мисля.

Ау, видях селебрититУ  Whistling

# 59
  • Мнения: 100
Еее, ама кажете, де!  Twisted Evil Кое е това селебрити?

Някой беше писал, че започва режима и иска да стане от 65кг на 50кг при ръст 165см. Това са адски много килограми! На такова ниско начално тегло да отидеш на още по-ниско е нездравословно. Трябва да се повиши мускулната маса с тренировки с тежести. Разбира се, става и с хранене също, но тежките тренировки прекомпозират тялото напълно.

П.П. Как се гледа БГмама на цял екран? Изобщо не мога да се оправя с целия изглед.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт