Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 3

  • 144 737
  • 735
  •   1
Отговори
# 195
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Вирус с повръщане ли има? Водата чиста ли е на Каваците?

# 196
  • Мнения: 779
Е,ние се прибрахме вече  Simple Smile никакъв вирус не сме хващали.Храним се вече няколко години  само по ресторанти и до сега не сме имали проблеми никакви да чукна на дърво.Доста приятели имам обаче,  които на инклузиви бяха и всяка година се тръшкат от нещо,но може и да е съвпадение, не знам и не смея да твърдя естествено.Искарахме си супер почивката иначе,пожелавам и на вас така и много готини емоции да имате Hug

# 197
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Тутурутка, да, сещам се къде ще сте - нали за теб проверявах разстоянията ... Аз малко не помня  Embarassed

А иначе всяко лято си забърсваме по нещо (със сигурност не от храна, а от морето или басейна) за по някой и друг ден, ама не ни притеснява, защото стоим дълго и не ни пречи, а и освен това се лекуваме с едни методи доста бързо. Сега в момента е важно големия да не се разболее, че в събота трябва да заминем за София и има 5 дни здрави тренировки и трябва да е в супер форма.

Грушенка, трите деца бяха с различни симптоми: най-малкия с разстройство и малко Т, средната - гърло и малко Т, а каката от снощи до сутринта е повръщала и 39,2Т.

Витаминче, споделяй ресторантите от които си доволна.

# 198
  • Мнения: 779


Витаминче, споделяй ресторантите от които си доволна.

прочети по-назад в темата  Wink

# 199
  • Мнения: 4 785
Наши познати дойдоха ден преди да си тръгнем ние с детето им. Водата беше по-добре от предните дни, т.е. видимо не беше чак толкова мръсна, детето се къпа и на другия ден беше с повръщане...

# 200
  • Мнения: 1
Здравейте на всички МАМИ!
Много отдавна не съм влизала в тук.Няма време... Sad Сега,обаче съм във ваканция/който не си е доучил,продължава да ходи на училище,макар и като учител Laughing/,е ползва и ваканции Grinning..
Та да си дойдем на думата защо влязох отново в сайта.Ами аз съм хазяйката на Зелената къща в Созопол.Тази година на два пъти при резервация ми се случва да ми казват,че са взели координатите ми от форума,където имало и отзиви за Зелената къща.Е, за това влязох,за да прочета какво пишат мамите за нас.Е,... ами благодаря ви...,освен да съм пропуснала нещо?Ако имате питанки за нещо,ще се опитам да ви отговоря.

 

# 201
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562


Витаминче, споделяй ресторантите от които си доволна.

прочети по-назад в темата  Wink

Ще, щом трябва ...

# 202
  • Мнения: 779
 Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 юли 2014, 15:05 от Витаминче

# 203
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
            Здравейте, мами!
 И ние почивахме в СОЗОПОЛ-изкарахме си добре-това беше до17 юли-преди големите дъждове/-хранехме се на уличката до плажа Хармани-там има много барчета-храната е добра-готвено ,супи, скари... Не сме пипвали вируси и се надявам в началото на септември-по празника на Аполония пак да бъдем там. Разходихме се до Синеморец, Силистар ,Резово и р.Велека-очарователно е -особено на СИЛИСТАР-прозрачна вода, скали..  ок е

# 204
  • България
  • Мнения: 490
Вчера си дойдохме от Созопол и вече ми липсва.Вируси няма поне при нас.Хранехме се само на вън.Отседнахме в семейна къща Дион,от площат Черно море в дясно по уличката на горе 4-5 къща ако не се лъжа.Стаята ни беше северна и постоянно в сянка,не усетихме жегите.Хазайте изключително любезни хора,чистотата е навсякъде.Пред къщата има бистро Оазис,храната е прясна и много вкусна.Хранехме се и в бистро Белия делфин/нов град/,също мн вкусно готвят там.По уличката на плаж Хармани хапвахме при Мъро и в Родопски специалитети,забележки нямам за храната.В стария град хапнахме на терасата на Нептун,изгледа към морето и скалите е невероятен,храната изключително вкусна.Като пари обяд  и вечеря за трима ни излизаше около 30-40лв,като не сме се лишавали от нищо,наблягахме на рибните диликатеси все пак сме на море.В лятното кино има прожекции на 3д,не са за изпускане,билет 10лв,деца 8лв.На плажа има много забавления,подарихме на мъжа ми разходка с парашут 50лв,казва че преживяването е неуписуемо.Водата е топла,народ много на свободната зона,има и на платената.Вечер в стария град е малка лудница,но все пак е разгара на сезона.Посетихме и Равадиново с наши приятели.Билета е 10лв,за деца до 7г безплатно.Голяма красота е и не е за изпускане,имаме по-вече от 200 снимки.Друго не се сещам,ако имате въпроси ще опитам да отговоря.

# 205
  • Мнения: 5 003
Здравейте! Обмислям почивка в Созопол тази година и съм се спряла на два хотела - Бриз или Феникс. Не ме притеснява близостта с т.нар. Весела уличка, за мен е важна локацията и близостта с плажа, както и централната част на града. Прочела съм темата до момента, но имам някои въпроси.

За Феникс:
- В цената е включена закуска и вечеря, които се сервират по стаите. Може ли примерно меню? Какво е качеството на храната? За тази цена няма как да очаквам много, но поне на вечеря има ли салата, таратор? Чисти ли са съдовете, включва ли вечерята супа топчета от вчерАшни кебапчета и т.н.? Напатила съм си от ол инклузив, но пусто цената е примамлива...
- Достатъчно често ли сменят хавлиените кърпи и чаршафите? Поддържа ли се добра хигиена в хотела?
- От коя страна е по-шумно - откъм плажа или откъм улицата? Май вече прочетох мнения, че откъм плажа имало заведение, което обаче затваряло в 11 часа, но да попитам отново все пак.

За Бриз:
- На самия плаж ли е позициониран хотела? На различните карти адреса ми излиза на различни места и се обърках, а локацията ми е важна.
- Сменят ли се често чаршафите, хавлиите и почистват ли се добре стаите? Ние бихме били в студио не в основния хотел, а на 30 м. от него, каквото и да означава това.

Приемам предложения за други хотели в подобен ценови клас и разположени в непосредствена близост до плаж Хармани и главната улица. Ходила съм в Созопол само веднъж за ден и ми е непознато малко. Предварително благодаря на включилите се.

ПС -  някой може ли да ми каже каква е цената за чадър и шезлонг на плаж Хармани?

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Макарон, мисля, че в темата има отзиви за "Феникс". Ако не греша, са от Флори и не бяха никак добри. Върни се няколко странички назад и мисля, че ще ги намериш.
В началото на Буджака има доста хотели с приемливи цени, но не мога нищо да ти препоръчам Ние отсядаме в "Зелената къща", но мисля, че там почти всичко вече е резервирано.

# 207
  • Мнения: 387
Лично аз за Феникс много съм изписала . Тук в темата и линк пуснах за мнения на клиенти.
Това таратор и салата -забрави. Ходих миналата година с ваучери. При нас се чистеше ,но чета отрицателни коментари. Бяхме 3 дни в стая изглед море-не ми хареса на мен и 4 дни стая изтлед улица. Не съм усетила шума на улицата вечер, а спим на отворена врата. Откъм морето сутрин е сланчево и закуската става на нищо просто си на плаж все едно , а аз не обичам така. Вечер пък излиза бриза и се бориш с вятъра. Няма къде освен на терасата да закусвате и вечеряте така че... Храната е ... това не може да се нарече храна но... за мен е така. Не се готви в хотела, а се носи отнякъде и се занася по стълбите в стаите на подноси . Записваш час и чакаш. После пък влизат да отсервират , ако пък забравят ти мирише и гледаш чинии и все си в очакване. За мен по-добрият вариант е без изхранване Достатъчно заведения има около хотела Мястото му е супер, но.... не бих повторила , защото трябваше полицията да се намеси , за да ни настанят. Асансьор също няма. Чершафи и хавлии ни смениха на 3 ден , но тогава и трябваше да местим стаята . Та... такива неща Препоръчвам ако ходите там да сте сигурни , че ще ви настанят(не знам как ще го направите) и да сте без изхранване.

# 208
  • Мнения: 5 003
Макарон, мисля, че в темата има отзиви за "Феникс". Ако не греша, са от Флори и не бяха никак добри. Върни се няколко странички назад и мисля, че ще ги намериш.

Да, запознах се внимателно със случая на Флори, но те не са по отношение на обслужването, а че са отказали да ги настанят при направена валидна резервация. Имала съм подобен случай миналата година на Свети Влас - след изключително учтивото ми обяснение какви мерки ще предприема спрямо хотела, ако не реагират достатъчно адекватно, ми платиха почивката в съседен хотел 5 звезди и по-хубава стая Laughing Та не ме е страх от такива собственици... Просто искам да знам какво да очаквам.

# 209
  • Мнения: 5 003
Флори, писали сме едновременно  Hug Прочетох и линковете, които беше пуснала май в една друга тема, но там отзивите бяха отрицателни, хората пишеха ,че не препоръчват и не биха повторили, но не и защо...

Храната - би ми ми дала някакво примерно меню? Готвено тип студентски стол или как? Гостът има ли избор каква храна да поръча?

Благодаря за подробното включване, много ми е полезно. Simple Smile За тази цена подозирам, че няма как всичко да е идеално, но искам да знам какви са недостатъците и да си преценя мога ли да ги преживея...

Общи условия

Активация на акаунт