Параноята, която ни тресе нас, българите

  • 6 876
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 755
Започвам да се чудя дали параноята не е една от националните ни черти.


Теория на конспирацията ми е любим филм.
Не знаех, че е български.
 hahaha

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Подобни паранои тресат ниско интелигентните хора.
Не само тук,но и по целия свят.Ако не е ХАРП ще да е
, НСА, ЦРУ, КГБ, Бог и т.н.

# 17
  • Мнения: 9 016
Тя тази жена е чисто луда според мен  Peace

Но, да, познавам хора, които вярват в подобни глупости, но те нямат капацитет за нещо повече

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
сега чакаме и извънземните да дойдат.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 005
Едно мостче и доста небрежни общински служители се оказаха много по-силни от ХААРП.
На, нас българите, световна кнспирация не ни трябва.
Имаме си достатъчно безхаберие.

# 20
  • Мнения: 14 790
сега чакаме и извънземните да дойдат.
Ама ние отдавна сме тук!
Естествено,че е замесена световната конспирация,пак ни завиждат!С ''най-красивите жени на света,най-потентните мъже,най-хубавото кисело мляко,най-интелигентната нация'' и всичко най,най!
За Еленко...нямам думи! #CrazyВъв всички клюкарски предавания вади ''доказателства'' от ютуб.
Да му имам достоверните източници.

# 21
  • Мнения: 9 016
Еленко беше онзи с рептилите нали  Party Party

# 22
  • Мнения: 4 569
Подобни паранои тресат ниско интелигентните хора.
Не само тук,но и по целия свят.Ако не е ХАРП ще да е
, НСА, ЦРУ, КГБ, Бог и т.н.
+1

За да прикрият, че за ужаса във Варна причината е човешка грешка и безхаберие, измислят сума ти теории, неверни при това.

# 23
  • Мнения: 329
Понякога се чудя това нормална държава ли е, или един голям психодспансер.Защо параноята присъства толкова много в нашето мислене, откъде се поражда, да не би да сме някак си генетично обременени психически...

Правилно се чудиш. И определено не смятам, че сме нормална дьржава.
А колкото до конспирациите - в подобни глупости вярват предимно прости и недостатьчно информирани хора. Те са податливи на всякакви пропаганди и стават лесно манипулируеми, а в Бьлгария за сьжаление простотията и неинформираността са до краен предел. Затова има толкова много врачки, магове и прочие караконджоли, защото намират идеална почва сред простия и неинформиран народ да си развиват шарлатанията. Един интелигентен и знаещ човек не би могьл да вярва в подобни простотии. Както и не е податлив да вярва на всяка щуротия, която му се казва от телевизията.

# 24
  • София
  • Мнения: 349
 До голяма степeн параноята е насаждана от медиите в БГ (за други държави нямам наблюдения). Всеки ден във Фейсбук срещам статии със заглавие: "Ужас!!! Вижте какво се случи с ..." или "Ужасна трагедия сполетя ..." и т.н. Не ги чета и не вярвам на подобни имислици, но обикновено поглеждам коментарите под тях. И се чудя как хората вярват сляпо във всичко, което се пише в интернет. Дразня се ужасно много на това.  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 765
Аз пък познавам хора,които са интелигентни и умни,но вярват във всякакви такива теории и предсказания. newsm78 Аз не вярвам,но ако около мен постоянно се говори за това,започвам да се замислям и се дразня на себе си  Rolling Eyes
 Защото където и да погледнеш,след като се е случило нещо такова,се започва веднага с "Не знам си кой предрекъл,че ще се случи" или,че това е началото на някакъв катаклизъм,или са виновни Еди-кои-си и т.н. и в действителност това влие на много хора.

# 26
  • Мнения: 4 418
След като се случи нещо веднага се намират такива дето са предрекли ръиш ли  Laughing и почват да навързват нещата. А що не го направи преди това, мистерия...  Sunglasses  Joy

# 27
  • Мнения: 2 265
Аз пък познавам хора,които са интелигентни и умни,но вярват във всякакви такива теории и предсказания. newsm78 Аз не вярвам,но ако около мен постоянно се говори за това,започвам да се замислям и се дразня на себе си  Rolling Eyes

Ако се замисли човек и порови за малко повече информация, ще види, че не всяка конспиративна теория е безпочвена. Така че, не виждам нищо срамно или лошо, човек да вярва на някоя от тях.

Но има едни такива хора, които зад всяко нещо виждат конспирация. Дори да има климатични оръжия, какво направиха конспираторите за да предотвратят това ? Нищо.
И параноята не ги тресе само българите, тези теории са много по популярни сред чужденците - хвърлете един поглед във форума на Дейвид Айк.

# 28
  • Мнения: 14 478
След като се случи нещо веднага се намират такива дето са предрекли ръиш ли  Laughing и почват да навързват нещата. А що не го направи преди това, мистерия...  Sunglasses  Joy
Те го казали преди, ама никой не повярвал.... Пък като се случило се сетили, че било вярно. Laughing

А иначе за любителите на конспирациите препоръчвам вестник "Строго секретно"-абсолютно достоверен източник на информация. Там всичките вселенски заговори са описани подробно.

# 29
  • Мнения: 7 837
Мале, в какво се е превърнала Светослава Тадаръкова...

Общи условия

Активация на акаунт