Отговори
# 615
  • Мнения: 3 644
Да, и мен това ме притесни, ще разплитам, добре, че е на 1/4 от 560 бримки   Mr. Green
Благодаря  Hug

# 616
  • София
  • Мнения: 1 655
Да се отчета с последната вълнена плетка за сезона, минавам на памук.
Туника/дълъг пуловер за дъщеря ми, прежда ланаголд 400 г.
Преждата е от миналогодишна партида и според мен е по-лошокачествена (груба),
в сравнение с тазгодишната ланаголд и много по-лоша от ланаголд преди четири-пет години,
тогава беше по-фина и мека като кадифе  Confused.
Получи се по-рустик, отколкото ми се искаше, май ще остане за домашна употреба.  Thinking


http://carmelabiscuit.blogspot.com/2015/04/cabled-tunic-for-gaby.html

# 617
  • София
  • Мнения: 17 597
Hug Темата както винаги е пълна с красота  bouquet
OrleanAngel - чудесни са буйките Peace Бамбука е мекичък, но като се обуе на краче, ще си стои  много хубаво.
 atari - възхищавам се за търпението ти  bouquet Плела съм покривки, но все гледах да е нещо по-мъничко, че иначе ме хващат нерви Crazy Много обичам да виждам бързо резултата и нямам търпение за по-големи неща Blush
А куклата еееееееее Heart Eyes Нямам думи просто! Много, много е хубава!
katiABV - извинявай за забавения отговор  bouquet
Всъщност нямам точна схема, защото това, което гледах беше с много по-дебела прежда. Иначе ето по това се водех, като си увеличих съответно бримките за моята тънка прежда
http://www.pickles.no/nordic-light-pendant/. А как се държи - ами мноого по-добре отколкото очаквах Party Не е мръднала! Даже изглежда като се понагрява леко от крушката, още повече се втвърдява Peace

Хм. Твоята повече ми харесваше...

# 618
  • София
  • Мнения: 1 731
...май ще остане за домашна употреба
Как за домашна употреба ?! Това си е направо официална дреха!

# 619
  • Стара Загора
  • Мнения: 937
carmelka,много добре ти се е получил пуловера,а пък и на твоята госпожица и стои прекрасно.А колко е пораснала само,тя вече е направо млада жена.Прекрасна е.   bouquet
Все пак ти си знаеш най-добре и на мен ми се е случвало да съм недоволна от качеството на преждите,независимо,че преди време не е било така.
Аз съм захванала наведнъж толкова много неща  ooooh!-жилетка за сестра ми и за мен,пуловер от бамбук за мен,няколко чифта чорапи и направо не знам кое да почна най-напред.
Поне мога нещо дребно да покажа-жилетка за малката ми племенница.Българска прежда-пълно разочарование.Няма такъв твърд памук  smile3515




и повече снимки: http://mendeleev80.snimka.bg/arts/sin-o-byala-bebeshka-jiletka.860616.35172415

# 620
  • Мнения: 1 602
Искам да попитам някой дали може да ми обясни как трябва да се изплете подобна рокля? До колкото схващатам парчетата се плетат до нужната височина и после се нанизват по някакъв начин с новото парче или греша? Искам да го изплета но незнам как Praynig

https://www.nako.com.tr/modeller/bebek-cocuk/CM-029/2612

# 621
  • Мнения: 9 914
Менделеевка, коя точно е преждата? Не ми изглежда изобщо твърда. При нас памукът е САМО твърд, но пък плетивото е вечно.

# 622
  • София
  • Мнения: 1 655
Узи, Менделеевка, благодаря ви за милите думи!  Heart Eyes

Менделеевка, много е стилна, нежна и изпипана жилетката,
чудесно съчетание си направила на пастелни цветове.   bouquet
Дано не е прекалено твърда и племенницата ти да я носи.

Разбирам отлично как се чувстваш, когато влагаш старание,
а ниското качество на преждата проваля усилията ти.
Преди седмица обиколих централните магазини за прежди,
направо да ти се доплаче - уж има нови памучни прежди, но
все същите банални пет-шест цвята Sad

# 623
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 499
Отдавна не съм писала тук, а чудесни неща сте показали пак, момичета.

The ant is... , сигурно късно се включвам, но аз бих го направила със Jeny’s surprisingly strechy Bind off или както предлага Carmela Biscuit.

Менделеевка, не знам за преждата, но жилетката е много красива.

Carmela Biscuit, и моделът, и пуловерът е страхотни. Grinning
За памучни прежди погледни и в магазинчето на Македония. Имат на Дропс няколко вида, на Катя и още други страхотни. Всъщност като трябва да купувам памук, първо там отивам.

Аз оттам взех преди 2 седмици Дропс Шафран за една лятна жилетка на дъщеря ми. Вчера я довърших. Остана ми само да вплета опашките и да я блокирам и ще показвам.

# 624
  • Стара Загора
  • Мнения: 937
Момичета,благодаря за хубавите думи.Оказа се,че притежателите много я харесаха. Blush
тити,преждата е "Цветина'на Горна Оряховица,но не съм я купувала сега.Майка ми я имаше от една-две години и много настояваше да я използвам.Истината е,че дори и след прането стои като колосана,но и на гранката си беше така.Честно казано не ми се беше случвало  newsm78.

# 625
  • Мнения: 3 644
Carmela, хубав е моделът, и на снимките стои добре   Peace
и на Менделеевка жилетката е много свежа.
Ujasia, почти е готова вече, но не мога да направя по-хубави снимки. Пада много приятно и има голяма разлика преди и  след изпиране, за първи път плета такава смес от кашмир и мерино, ще се носи следващата зима. Благодаря за идеите.
Скрит текст:
И дропската жилетка най-накрая  е готова, приятно съм изненадана от резултата.
За памучни прежди нямам идеи, мисля да направя още една жилетка от алпака, но все още съм в търсене на модел.
Преждата е такава: http://www.lanoso.com/ru/urunler.aspx?UR=LUXUS%20ALPACA   № 608.

valeriq.k, плетат се отделни парчета, след това се свиват бримки, за да се получи воланът и новото парчи се плете заедно с предходното
ред. след регистрация се вижда схематичен модел на рокличката

# 626
  • София
  • Мнения: 17 597
Да се отчета с последната вълнена плетка за сезона, минавам на памук.
Туника/дълъг пуловер за дъщеря ми, прежда ланаголд 400 г.
Преждата е от миналогодишна партида и според мен е по-лошокачествена (груба),
в сравнение с тазгодишната ланаголд и много по-лоша от ланаголд преди четири-пет години,
тогава беше по-фина и мека като кадифе  Confused.
Получи се по-рустик, отколкото ми се искаше, май ще остане за домашна употреба.  Thinking


http://carmelabiscuit.blogspot.com/2015/04/cabled-tunic-for-gaby.html

Шегуваш ли се!? Домашна дреха!?

Ха-ха, освен, ако не се притесняваш, че изглежда твърде, ами, "мадамски" и "секси" - не детски, като девойка, не като момиченце...  hahaha с него...

# 627
  • София
  • Мнения: 17 597
Искам да попитам някой дали може да ми обясни как трябва да се изплете подобна рокля? До колкото схващатам парчетата се плетат до нужната височина и после се нанизват по някакъв начин с новото парче или греша? Искам да го изплета но незнам как Praynig

https://www.nako.com.tr/modeller/bebek-cocuk/CM-029/2612

Така като я гледам може и да е шита. Но аз не бих я шила при всяко положение. ЪТака че казвам ти как  аз бих я направила, не непременно как е направена.
Правиш долния волан. На друг обръч правиш следващия. Пренанизваш - 1 бр. от първия, 1 бр. от втория - и следващия ред го плетеш като всеки 2 бримки - една от долния волан, една - от следващия =- ги свиваш лицево, като внимаваш бримката от горния волан винаги да ти се пада втора - така че при свиването да е отгоре. Най-лесния начин е. (И без шиене, което не ми е първа любов...)

# 628
  • Мнения: 3 644
Знаете ли къде мога да намеря Debbie Bliss есен-зима 2013?

# 629

Общи условия

Активация на акаунт