Отговори
# 630
  • Мнения: 3 632
begg, благодаря   bouquet

Знаете ли нещо за тази прежда?
100 % памук, 380 м в 100 гр. Сдобих се с 2 кълбета много приятен тюркоаз  ooooh!

# 631
  • Мнения: 1 601
 The ant is...  Направих си регистрация, но въпреки помощта на преводачката нищо не ми стана ясно.  newsm78
 katiABV Благодаря за подробното обяснение, дано ми се получи. Ще пиша Grinning

# 632
  • Мнения: 2 869
Според вас акрилна прежда (90% акрил; 10 % ламе), подходяща ли е за плетиво тип мрежесто, което да се носи над потник или тънка блуза?  Grinning

# 633
  • Бургас
  • Мнения: 754

Според вас акрилна прежда (90% акрил; 10 % ламе), подходяща ли е за плетиво тип мрежесто, което да се носи над потник или тънка блуза?  Very Happy






Бих ти препоръчала Ярн Арт Самър има 70% памук. Имам блуза на една кука от преждата, сега си плета и жакет.

# 634
  • Мнения: 34
1 шал от мен:


# 635
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 488
begg, страхотен шал  Simple Smile

Ето и жилетката за дъщеря ми.


Плетена на 4мм обръч, с реглан ръкави. Преждата е Дропс Шафран. Около 170-180 гр. излезе. Комбинирах два модела и забравих да съобразя да направя огледални двете предници  Embarassed Но дъщеря ми няма нищо против и дори искаше да я носи преди да зашия копчетата. Та фотосесията ни е без копчета.  Grinning

Също така, илиците ми са под всякаква критика.
Моля ви, препоръчайте ми начин за оформяне на хубави илици. Няколко начина съм изпрабвала, и все не си ги харесвам. Има ли някакъв чалъм при тях?

И една малка жабка за настроение  Grinning

# 636
  • Мнения: 3 632
begg, много е хубав шала  Peace  модел? прежда? разход? куки?
Ujasia, хубава е жилетката, и притежателката й  Heart Eyes
За илиците не мога да помогна много, защото и аз имам няколко разочарования, обикновено стават добре, когато копчетата не са много големи - една  наметка и след това свивка.
И аз имам 300 грама шафран от миналото лято, много интересен цвят, още му търся модел, че няма да ми стигне за голям човек.

Турският памук почти стана шал, като използвах този мотив:
Скрит текст:

Гледам, че и ДРОПС са пуснали нова лимитирана серия памучна прежда DROPS ♥ You #5
Около 1 евро за 50 гр. излиза  Thinking

# 637
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 488
И на мен ми останаха 120 гр. И се чудя дали да не изплета и едно потниче. Чудя се, защото миналата година изплетох два и още й стават.
Тези 300 гр. според мен ще стигнат за дамски топ без ръкави.

# 638
  • Мнения: 34
begg, много е хубав шала  Peace  модел? прежда? разход? куки?



модел? -  http://www.ravelry.com/patterns/library/betangled-shawlette

прежда? разход? - Alize Cotton Gold, около 200 г

куки?  - 4mm

Последна редакция: сб, 18 апр 2015, 11:17 от begg

# 639
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
Ей момичета,страхотни са ви плетките  Peace.
begg,много е хубав шала.Аз също харесвам Alize Cotton Gold,но имай предвид като го переш,че преждата малко отпуска.Пожелавам ти да си го ползваш с удоволствие.  bouquet
Ujasia,ама прекрасна е манекенката и жилетката и всичко.Нищо,че ти са се получили различни предниците-така може и да е по-ефектно,пък и по-важно е,че се е харесала на притежателката. smile3521

# 640
  • Бургас
  • Мнения: 754
Първо здравейте, от доста време нищо не съм показвала.
Отново хубави неща сте изплели и много се радвам че ви има, стимулирате ме.
Ето какво правих зимата - едно каренце http://hristina69.snimka.bg/hobby/pletiva-1-kuka.796979.35239781, бебешки комплекта за подарък жилетчица, терлички и пелена, чантичка за "до магазина" и шапка http://hristina69.snimka.bg/hobby/pletiva.777567.35239783 Снимките не са прекрасни като вашите особено шапката, няма кой да ме снима
Приятен ден на всички

# 641
  • Мнения: 34
Mendeleevka, благодаря за информацията за преждата!

# 642
  • Мнения: 14
Може ли ми помогнете с една схема за плетка в списание Сабрина, което е на немски. Дадени са 2 последователни наметки и след втората наметка- следва лицева бримка. Как според вас трябва да се изплете? Благодаря предварително!

# 643
  • София
  • Мнения: 17 592
Ми аз просто бих увила иглата 2 пъти с конеца.

# 644
  • София
  • Мнения: 13 217
Гледам, че и ДРОПС са пуснали нова лимитирана серия памучна прежда DROPS ♥ You #5
Около 1 евро за 50 гр. излиза  Thinking

Не седят ли грубички плетивата с този тип памучни прежди?  Rolling Eyes

Аз четох сума ти страници накуп. Тази зима изплетох една шапка само за мъничко детенце. Нещо се увъртяхме в учене, грипове и нямах никакво желание. Обаче като вляза в темата тутакси придобивам желание да излета нещо, което сте публикували  Wink

П.С. В последно време се опитвам да сътворя балетна пачка за малката балеринка у дома. Получава се сносно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт