Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 7 тема

  • 131 069
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 715
Аха. Ами ще пробвам и ще докладвам. Peace

# 706
  • Мнения: 3 191
Колко време след ботокса да очаквам ефект? Инжектираха ме в сряда, към момента забелязвам парализа около очите и едва забележима по челото и гневната. Да се притеснявам ли?

# 707
  • Vienna
  • Мнения: 519
Зависи от препарата (т.е. марката) но след 3-5 дни трябва ве4е да има ефект. При гневната бръ4ка мускулите са доста силни - там 4есто може да се позабави или най-4есто е нужна по-силна дозировка (т.е. трябва да се сложи още...). Има теорети4но стандартни дозировки, но е и доста индивидуално понякога (зависи от това кои мускули образуват конкретните бръ4ки, колко са силноизразени, какво е състоянието на кожата и т.н.)...

# 708
  • Мнения: 145
Обикновено пълният резултат от ботокса е видим след десетия ден. Спокойно имаш още време. Разбира се, винаги има вариант и "да не те хване ботокса", но това се случва много рядко. Ако продуктът е в срок на годност, бил е отворен правилно и преди не повече от две седмици и ако е бил съхраняван правилно, т.е. в хладилник, не би трябвало да има проблем. А мускулите, отговорни за формирането на "гневната бръчка" са едни и същи при всеки. Разликата е в силата на мускулите при всеки отделен човек, което прави тази бръчка по-силно или по-слабо изразена. И действително, ако бръчката е по-дълбока е необходмо малко по-голямо количество ботокс. Това, обаче, се преценява от лекаря. Пак по преценка на лекаря може да се досложи още малко продукт, но само в рамките на 2 седмици след първото поставяне. След това, допълване е невъзможно. Поне всеки уважаващ себе си лекар, ще ти откаже инжектиране на още ботокс, ако са минали повече от 2 седмици след първото поставяне.

# 709
  • Мнения: 3 191
Много благодаря за инфото. Явно ще почакам още малко. Аз така или иначе имам час в сряда по обяд за контролен преглед и евентуално допълване, но исках все пак да съм наясно как се случват нещата. Peace

# 710
  • Vienna
  • Мнения: 519
Обикновено пълният резултат от ботокса е видим след десетия ден. Спокойно имаш още време. Разбира се, винаги има вариант и "да не те хване ботокса", но това се случва много рядко. Ако продуктът е в срок на годност, бил е отворен правилно и преди не повече от две седмици и ако е бил съхраняван правилно, т.е. в хладилник, не би трябвало да има проблем. А мускулите, отговорни за формирането на "гневната бръчка" са едни и същи при всеки. Разликата е в силата на мускулите при всеки отделен човек, което прави тази бръчка по-силно или по-слабо изразена. И действително, ако бръчката е по-дълбока е необходмо малко по-голямо количество ботокс. Това, обаче, се преценява от лекаря. Пак по преценка на лекаря може да се досложи още малко продукт, но само в рамките на 2 седмици след първото поставяне. След това, допълване е невъзможно. Поне всеки уважаващ себе си лекар, ще ти откаже инжектиране на още ботокс, ако са минали повече от 2 седмици след първото поставяне.


По4ти нищо от този пост не е вярно.

# 711
  • Мнения: 145
Вярно е! Стига да говорим за BOTOX на американската фирма Alergan (или както е познат в Европа под името Vistabel). Не коментирам други видове ботулинов токсин, особено такива, които не са одобрени за употреба за естетични процедури.

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 11:46 от Boreva

# 712
  • Мнения: 3 191
Скрит текст:
Обикновено пълният резултат от ботокса е видим след десетия ден. Спокойно имаш още време. Разбира се, винаги има вариант и "да не те хване ботокса", но това се случва много рядко. Ако продуктът е в срок на годност, бил е отворен правилно и преди не повече от две седмици и ако е бил съхраняван правилно, т.е. в хладилник, не би трябвало да има проблем. А мускулите, отговорни за формирането на "гневната бръчка" са едни и същи при всеки. Разликата е в силата на мускулите при всеки отделен човек, което прави тази бръчка по-силно или по-слабо изразена. И действително, ако бръчката е по-дълбока е необходмо малко по-голямо количество ботокс. Това, обаче, се преценява от лекаря. Пак по преценка на лекаря може да се досложи още малко продукт, но само в рамките на 2 седмици след първото поставяне. След това, допълване е невъзможно. Поне всеки уважаващ себе си лекар, ще ти откаже инжектиране на още ботокс, ако са минали повече от 2 седмици след първото поставяне.

По4ти нищо от този пост не е вярно.

Би ли пояснила какво точно имаш в предвид?

# 713
  • Vienna
  • Мнения: 519
Пред мен е листовката на Вистабел: Резултатът се появява до 1 седмица, макс. ефект е след 5-6 седмици, ефектът трае 4 месеца. Ботоксът "не те хваща", ако е бил неправилно съхраняван или много разреден или на грашно място инжектиран.
Реконструиран (т.е. разреден с физиологи4ен разрвор) Вистабел може да се държи/съхранява в хладилник макс. 4 часа!!!
Мускулите, отговорни за гневнатите бръ4ки на всеки са теорети4но еднакви, но заЩо при по4ти вси4ки тези бръ4ки изглеждат разли4но - някои имат 2 други 1 страни4на, трети само една междинна. Това зависи кой от мускулите е по-силен (procerus, corrugator или depressor supercilii).
Вистабел е одобрен за естети4ни процедури само в областта на гневните бръ4ки и на па4ия крак, другаде не. В листовката пиШе, 4е интервалът между инжекциите трябва да не бъде под 3 месеца.
Всеки лекар си прави корекцията (т.е. допълнителното слагане т. нар. touch up) когато прецени - пове4ето го правят след 2 седмици - за да се види къде липсва. други го слагат след 4-5 седмици, защото така си удължават действието до 6 месеца.
няма никаква логика в това да се слага корекцията само ако е под 2 седмици. Преди(когато продуктите не са били пре4истени и са съдържали много 4ужди протеини) ги е било страх от много 4естото  допълнително инжектиране - да не се полу4ат антитела, които неутрализират действието на ботокса.
 Има много други ботокс- продукти, които са на европейския пазар и са одобрени за естети4на употреба, не само на Алерган!!!

# 714
  • Мнения: 145
Не искам изобщо да споря по въпроса! Говорим общо взето някои едни и същи неща, казани по различен начин. Да, това са мускулите отговорни за "гневната бръчка" и при всички хора ги има! Мисля, че ясно казах, че дълбочината и вида на бръчката зависи от силата на мускула.
Да, Ботокс или Вистабел, е одобрен за инжектиране в областта на глабелата, т.е. между веждите и около очите. Това, обаче, е продукт, регистриран, като лекарствен - ще ти го каже абсолютно всеки лекар, занимаващ се с това. Поради тази причина, би могъл да се сложи и в някои други зони по лицето. Да не говорим, че ботокс се използва и в много други области на медицината. Да не ги изреждам сега.
Не съм съгласна, че продуктът се съхранява само 4 часа. В каква форма трябва да е, за да издържи само толкова? Може би, разтворен и без капачка? При правилно разтваряне и изтегляне на необходимата доза, без да се нарушава цялостта на капачката (защото ИМА такъв вариант и всеки кадърен доктор може да го направи), продуктът може да издържи наистина до максимум 2 седмици. И ако трябва да ти сложат още 2 единици, например след 7 дена, според теб би трябвало да се отвори нова доза от 50 единици, да се изтеглят само 2те, а остатъкът да се изхвърли - така ли? Не мисля, че в този случай ще се намери лекар, който да се хване изобщо да инжектира ботокс - просто няма да му излязат сметките или пък на теб би ти излязло доста солено.
Ако някой лекар ти сложи ботокс 4-5 седмици след първоначалното поставяне, бъди сигурна, че е възможно организмът ти да си създаде антитела и да стане резистентен към ботулиновия токсин. Тогава наистина "няма да те хване ботокса" - НИКОГА.
Да, има и други лицензирани продукти - не споря, но не са чак толкова много. Огромна част от ботулиновия токсин, който се предлага на по-ниски цени, няма одобрение за употреба за ЕСТЕТИЧНИ процедури, нито от Европейски орган, нито от наш.
Листовките са важно нещо! По важна е, обаче, практиката и умението на лекаря да борави със съответния продукт!

# 715
  • Мнения: 3 191
Благодаря за отговорите, момичета! Утре ме е извикала да ме види, не знам дали ще прави корекция точно утре. Може да го остави за преди празниците. Глегам, че има време да се разгърне ефекта, така, че няма да се притеснявам, а утре ще разпитам по-подробно и докторката.

# 716
  • Мнения: 145
Успех! Сигурна съм, че ще се харесаш още повече след още няколко дена.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 851
Привет момичета.Днес бях на консултация след мезотерапия от която нямаше ефект.Лекарката ми обясни,че кожата ми е дехидратирана и затова няма резултат и ми предлага да сложа филър  Жуведерм Волума в скулите  и по-нататък с Жуведерм 2.Първия път исках филър,а тя ми предложи мезо. newsm78Бръчките ми са от началото на окото към носа над НЛ.Ако може съвет и от Lucy

# 718
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Привет и от мен. Аз пък направих втората мезотерапия. Сега обаче съм със смесени чувства. Дали защото се наблюдавам непрекъснато или пък защото опаквам ефекта `уау` взех да си мисля че по добрия вид на лицето ми се дължи на пилинга , а не на мезотерапията. Попитах колко време ще трае ефекта от мезото. Докторката каза че това зависи от състоянието на кожата и трябва пазене. А аз никак не си пазя лицето. Обожавам слънцето и морето и всяко лято се боря със себе си.
  Altea мезотерапията я направих при същата докторка като теб.

# 719
  • Мнения: 42
Привет момичета.Днес бях на консултация след мезотерапия от която нямаше ефект.Лекарката ми обясни,че кожата ми е дехидратирана и затова няма резултат и ми предлага да сложа филър  Жуведерм Волума в скулите  и по-нататък с Жуведерм 2.Първия път исках филър,а тя ми предложи мезо. newsm78Бръчките ми са от началото на окото към носа над НЛ.Ако може съвет и от Lucy


Абе тези Жуведерм напоследък май навсякъде ги бутат и като гледам цените май са най-скъпите newsm78   Някой с мнение...
Аз след 3 плазми съм на мезотерапията на Филорга и след първа процедура съм ОК, доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт