Къщи за циганите

  • 41 623
  • 1 625
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 103
п.п.Твърдо и категорично ОТКАЗВАМ да ги приема.Поне,докато ТЕ не направят нещо по въпроса.До тогава,да-не желая до детето ми да седи мръсно,миризливо ... ромче и ,да-гнус ме е да седя до,около тях.

стига де! детето ти ... и кое е то .

Не се притеснявайте. Ние не искаме да иъдържаме циганите, Европа пък не искат да издържат нас и децата им да седят до българчета ... А целия свят издържаме изнемогващите в Африка с раждаемост 7,5 на жена - в Германия е 1,4 ....
 

# 31
  • Мнения: 2
Държавата е като майка с едно оправно и едно смотано дете. Тя все ще се изкушава да бута в ръцете на смотаното, да го защитава, да му дава наготово, независимо, че другото  е помагало в къщи, изучило се е, има работа, и т.н.
Защото некадърното е по-гласовито. Или пък другия родител го усърдно го защитава /ЕС/.
Тогава - развод -и да го остави при другия родител?

# 32
  • Мнения: 5 513
Не харесвам циганския манталитет.И всичко произтичащо от него.Най-ме дразни мързела и нахалството им.И не съм съгласна да им дават жилища след като са се настанили незаконно.
Да се оправят.Съжалявам ,че го казвам ,но така са си го направили.
И по скоро българите ще се интегрират в циганската махала ,отколкото циганите да бъдат превъзпитани или интегрирани където и да било.
Те нямат желание ,защото така им е добре.

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Естествено, че им се полагат къщи.
Но само срещу задължително плащане на съответните данъци и задължително образование за децата им.
Деситке, тогава какъв е начинът - на сапун ли?
По времето на Тошо ги бяха интегрирали, и то не лошо.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 374
По времето на Тошо, доколкото знам, милицията биеше. Или най-малкото, хич не си поплюваше.
Сега дори полицаите ги е страх от циганите.

Вижте какво е станало в Долна Баня  Rolling Eyes

нова, благодаря за линка, беше ми интересно да прочета   bouquet

# 35
  • Мнения: 609
п.п.Твърдо и категорично ОТКАЗВАМ да ги приема.Поне,докато ТЕ не направят нещо по въпроса.До тогава,да-не желая до детето ми да седи мръсно,миризливо ... ромче и ,да-гнус ме е да седя до,около тях.

стига де! детето ти ... и кое е то .

Не се притеснявайте. Ние не искаме да иъдържаме циганите, Европа пък не искат да издържат нас и децата им да седят до българчета ... А целия свят издържаме изнемогващите в Африка с раждаемост 7,5 на жена - в Германия е 1,4 ....
 

Първо говоря хипотетично,второ със сигурност,след 2-3-4 години,КОГАТО ПРОИМАМ ТАКОВА,няма да съм си променила мнението,след като ги мразя и в душата.А и имам племенница,за твое сведение,която,като е при мен-Да,забранявам й да припарва до циганетата на долната улица-и аз,и майка й.Нещо друго лично да ме попиташ ?Айде,ако обичаш,да си пишем по темата...

# 36
  • Мнения: 8 567
Да бе,полагат им се къщи.
На мен що не ми се полага, а трябва да си я купя?
Във Франция са в каравани.

Цялата работа е в това, че държавата дреме години наред и се сеща твърде късно, едно гето не се  вдига за един ден, а постепенно, самонастанят се, никой не ги гони, дойдат още и така.

# 37
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Циганите са хора, трябва да имат повече интелект от животни. Щом чоек може да възпита едно животно, ще може и с циганите. Ако манталитета им е такъв животински, просто трябва повече работа в тази насока. Стига Държавата да иска, ромските организации също. За толкова години и толкова наляти пари, все можеше някакъв резултат да има. Ама няма.
Бай Тошо предлагаше работа за всеки, затова и циганите работиха, сега няма работа, няма държавна земеделска работа, няма държавен завод, даже и пътищата се правят от частници.

# 38
  • Мнения: 1 572
Жест за бедстващите - да им дадат общинска земя и материали. Първо да си построят сами, държавата да помогне с документация, техника и специалисти. После да плащат наем. Да нямат право на собственост, жилищата да останат общински.

Извън конкретната ситуация, не бива да ги третират различно от който  и да било български гражданин. Работят - плащат данъци и наеми - имат къщи. Не работят - нямат. Работа има, ама да знаете как някой придирят.

И съвсем отделно от темата, се чудя дали майката на 12 годишна родилка продължава да взема детски за нея до 18г възраст? Така държавата плаща детски  в 1 семейство на майка и на баба!   Наистина трябва да се променят наредбите и за родилки под 18г да няма помощи. Да видим дали така люто ще си защитават "традициите" като не падат пари от тая работа. Трябва да се подходи като към кастрацията на кучетата  Wink хуманно и в перспектива.

# 39
  • София
  • Мнения: 104
Авнарниа, разбира се, че са хора - това никой не отрича. Но когато искаш да ползваш някакви блага в обществото, в което живееш, е логично да имаш принос към него. Ако не желаеш - отиваш в гората, правиш си комуна и не потребляваш ток, вода, здравни услуги, социални услуги и т.н. Не очакваш да бъдеш финансиран от данъците на работещите хора.

Да, съгласен с теб. Не исках да прозвучи като давай , а отсреща нищо не получаваш. Имах предвид като човешка гледна точка, защото масата имат отвратително поведение към тях просто ей така, защото е изграден някакъв стереотип.

# 40
  • Мнения: 8 567
И съвсем отделно от темата, се чудя дали майката на 12 годишна родилка продължава да взема детски за нея до 18г възраст? Така държавата плаща детски  в 1 семейство на майка и на баба!   Наистина трябва да се променят наредбите и за родилки под 18г да няма помощи. Да видим дали така люто ще си защитават "традициите" като не падат пари от тая работа. Трябва да се подходи като към кастрацията на кучетата  Wink хуманно и в перспектива.

Какви помощи, че то по закон на голяма част от тях трябва да им отнемат децата от социалните, а татковците да лежат в затворите за педофилия.

# 41
  • Мнения: 609
Авнарниа, разбира се, че са хора - това никой не отрича. Но когато искаш да ползваш някакви блага в обществото, в което живееш, е логично да имаш принос към него. Ако не желаеш - отиваш в гората, правиш си комуна и не потребляваш ток, вода, здравни услуги, социални услуги и т.н. Не очакваш да бъдеш финансиран от данъците на работещите хора.

Да, съгласен с теб. Не исках да прозвучи като давай , а отсреща нищо не получаваш. Имах предвид като човешка гледна точка, защото масата имат отвратително поведение към тях просто ей така, защото е изграден някакъв стереотип.

Грешиш,не е заради изградения стереотип,а е заради действителността,развиваща се пред погледите на хората.Приятно ли ще ти е да ти разпорят чантата,да ти дърпат златото от врата?-не мисля.Както каза потребителката-Във Франция са в каравани и това е.

# 42
  • Мнения: 12 683
Да, зад висока ограда и въоръжена охрана.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 374
Ехх, Трещи  Wink

# 44
  • Мнения: 1 572
Нова,
Като цяло си прав/а. Но при тях само парите оправят мисленето. От допълнителни мерки няма нужда.
Да има помощи за пълнолетни родилки и децата да ходят на училище от 7г възраст.
Няма лошо държавата, демек нашите данъци да послужат за интегрирането. Доста цигани от бай Тошово време ги разхвърляха по блоковете, ама не на куп. Тук там по 1 семейство. И се интегрираха. Работят, децата учат.
Но да направиш ново гето с по-Юбави къщи не е интеграция.

Общи условия

Активация на акаунт