Къщи за циганите

  • 41 634
  • 1 625
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40
Ромите във Варна, които са се самонастанил в къщите предназначени за събаряне са заплашили да запалят ДЕЦАТА си, ако ги изгонят.Това нормални човешки същества ли са и как точно ще ги интегрираме?Не им се полага нищо по-различно от това което се полага на всички нас.Имам преки наблюдения върху тях свързани с работата ми и просто съм ужасена.

# 46
  • Мнения: 1 103
Айде,ако обичаш,да си пишем по темата...

айде , само където не ме интересува ни горната ни ни долната улица ... мен не ме пускаха да играя с такива ... улици , махали ... ние имахме училища и площадки!
 Twisted Evil
понеже подскачаш и се заяждаш ти отговарям така  

# 47
  • Мнения: 2 265
Длъжна ли е държавата да осигури безплатни къщи (или бараки) на циганите, чиито домове предстои да бъдат съборени? Интересно ми е какво мислите по този казус.
Аз лично съм раздвоена  Rolling Eyes

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1295844

Самонастанили се цигани да получат безплатни къщи  newsm78 ? Дали ако бяха самонастанили се българи, щяхме изобщо да се питаме ?

Не мисля, че трябва да бъдат третирани по-различно от българите. Те с какво са повече от нас и от закона ? Аз вече почвам да се чувствам дискриминирана...

# 48
  • София
  • Мнения: 12 374
И аз си мисля, че докато съществуват гета, реално приобщаване/интеграция няма да има.
По-добре би било отделни семейства да се разхвърлят из различни блокове и квартали. Да заживеят сред българи..пък току-виж, тогава може и да се пооправят нещата.

Ромите във Варна, които са се самонастанил в къщите предназначени за събаряне са заплашили да запалят ДЕЦАТА си, ако ги изгонят.Това нормални човешки същества ли са и как точно ще ги интегрираме?Не им се полага нищо по-различно от това което се полага на всички нас.Имам преки наблюдения върху тях свързани с работата ми и просто съм ужасена.

Нямам думи  Sick

# 49
  • Мнения: 8 567
Да, да, интегрирали са се по Тошово време!? Тогава откъде дойдоха неинтегрираните?

Никога не са се интегрирали като етнос, някои от тях са се претопили, живеят отделно от гетата и децата им ходят на училище, без да им правят маанета, да ги извозват с автобуси, че и да им плащат за което.

Първо трябва да попаднат под действията на всички закони в държавата, после от зор ще се интегрират едни, други ще са зад високи огради и въоръжена охрана (затвор).  Laughing

И аз си мисля, че докато съществуват гета, реално приобщаване/интеграция няма да има.
По-добре би било отделни семейства да се разхвърлят из различни блокове и квартали. Да заживеят сред българи..пък току-виж, тогава може и да се пооправят нещата.

Ромите във Варна, които са се самонастанил в къщите предназначени за събаряне са заплашили да запалят ДЕЦАТА си, ако ги изгонят.Това нормални човешки същества ли са и как точно ще ги интегрираме?Не им се полага нищо по-различно от това което се полага на всички нас.Имам преки наблюдения върху тях свързани с работата ми и просто съм ужасена.

Нямам думи  Sick

Ами да им вземат децата, аз ако утре се изтъпаня пред телевизора и заплашвам, че ще запаля детето си, моментално ще ми приберат детето.

# 50
  • Мнения: 2 265
Ромите във Варна, които са се самонастанил в къщите предназначени за събаряне са заплашили да запалят ДЕЦАТА си, ако ги изгонят.Това нормални човешки същества ли са и как точно ще ги интегрираме?

А те защо не подпалят себе си, ами ще палят децата си ? Щом отправят такива заплахи, явно са за психиатрията.

# 51
  • Мнения: 5 513
Ама циганин ,който иска да се интегрира ще го направи.Сто процента има такива примери.
Ама те искат на готово.Не искат да работят.Не могат да пишат и да четат ,а пък се сърдят ,че ги слагат на трудната и мръсна работа.И те били хора.
На работа имаме един лаф"Циганин плътна работа не върши".Т.е. ако не го гледаш ,няма да работи.И ако работи то е отгоре -отгоре.Все трябва да повлече нещо.Все нещо ги боли.

# 52
  • Мнения: 3 031
Ей така от нищото съсипаха цял блок в Ямбол. Реваха за домове, реваха, пък млъкнаха. къде отидоха, никой не разбра.
Такъв блок е имало и в Дуисбург, Германия (по думи на приятели германци). Нищо не останало от него. Хората казаха, че такова нещо не са виждали.

# 53
  • Мнения: 609
Айде,ако обичаш,да си пишем по темата...

айде , само където не ме интересува ни горната ни ни долната улица ... мен не ме пускаха да играя с такива ... улици , махали ... ние имахме училища и площадки!
 Twisted Evil
понеже подскачаш и се заяждаш ти отговарям така  


Дадох ти един прост пример,не ме засяга какво те интересува и какво -не.След като "не те интересува",не ми отговаряй,никой не те кара.Не живея в "махала",даже-напротив,живея в доста хубав квартал,това са едни от малкото цигани в него и за жалост са през две улици.
Сериозно?Да бе...не бях чувала за площадки и училища  Shocked Само дето ако смяташ,че там няма роми- лапета периодично пияни,трошащи бутилки-много се лъжеш.
На никого не се заяждам,изказвам си мнението,не знаех,че е забранено.
Не смятам да споря с теб,не желая да си губя излишно времето.

# 54
  • Мнения: 1 103
много се сърдиш ...
  Не живея в "махала",даже-напротив,живея в доста хубав квартал ...

от кога ?

# 55
  • Мнения: 2
ПЪРВОТО нещо е строене на затвори-комуни, от земеделски тип.

Така вече ще има къде да отидат, като престъпят закона.

# 56
  • Мнения: 609
 Mr. Green Ако искаш,ще те поканя на кафе вкъщи,за да се убедиш.Мога да те заведа и на вилата си,също да я оцениш, и вече след компетентната ти оценка,ти да прецениш дали аз живея в махали.Имаш ли желание?

Последна редакция: пн, 14 юли 2014, 22:15 от /Pəˈtrɪʃə/

# 57
  • Мнения: 1 103
Mr. Green Ако искаш,ще те поканя на кафе вкъщи,за да се убедиш.Мога да те заведа и на вилата си,също да я оцениш и вече след компетентната ти оценка,ти да прецениш дали аз живея в махали.Имаш ли желание?
от кога? попитах
няма нужда да ги гледам ... вече добих представа за теб  .  И не, нямам желание  Peace

# 58
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Самонастанили се цигани да получат безплатни къщи  newsm78 ? Дали ако бяха самонастанили се българи, щяхме изобщо да се питаме ?

Не мисля, че трябва да бъдат третирани по-различно от българите. Те с какво са повече от нас и от закона ? Аз вече почвам да се чувствам дискриминирана...
И аз се чувствам дискриминирана и вече определено ми писва ...
Социални помощи -за циганите
Помощи за отопления -за циганите
Детски надбавки - няма  циганка ,която да не ги взема /т.е. пак за тях,от както махнаха това ,че за да получаваш трябва да работиш ... /
Общински  жилища -за циганите
За нас остава да работим ,да си плащаме данъците и да мълчим /...а и  да се питаме как да ги интегрираме и дали им се полагат на "милите " къщички  Mr. Green /  ...

Последна редакция: пн, 14 юли 2014, 22:34 от VIVKA

# 59
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мен ме притеснява, че се получава голямо противопоставяне между българи и цигани.
Едните работят, поне повечето, плащат данъци и гледат да спазват законите. Другите живеят на ръба на мизерията, получават помощи и доста неща са им простени.
Накрая нищо добро няма да излезе от това противопоставяне....

Общи условия

Активация на акаунт