Неплатен и платен отпуск след майчинство? 2

  • 91 464
  • 313
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И за двете деца общо ли са тези шест месеца или за всяко дете по 6 месеца мога да ползвам? имаш по 6 м за всяко дете или 12 м общо.
Мога ли да ползвам 5 месеца неплатен отпуск от таткото, ако е регистриран като земеделски производител? Не.От таткото може да ползваш 10 м общо за двете деца,но трябва да е на трудов договор

# 76
  • Мнения: 2 732
След изтичане на 6 м неплатена отпуска .Какво трябва да предоставя за да ползвам и от бащата -само заявление ,че той е съгласен или и молба пак ?И има ли срок от 10 дена ?

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
След изтичане на 6 м неплатена отпуска .Какво трябва да предоставя за да ползвам и от бащата -само заявление ,че той е съгласен или и молба пак ?И има ли срок от 10 дена ?

Молба за неплатен от теб отново.Декларация,че той е съгласен

# 78
  • Мнения: 2 732
Благодаря Елфита  Hug

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте, използвах неплатения си отпуск за отглеждане на дете до 8 години, искам да ползвам и 5 месеца от отпуска на бащата. От прочетеното в темата разбрах, че трябва да подам заявление 10 дни предварително и писмено съгласие от бащата. Не ми стана ясно, обаче трябва ли служебна бележка или друг документ от работата на бащата и какъв точно?
И още нещо искам да попитам, в момента съм в платен отпуск (преди да ползвам неплатения на бащата). Дадоха ми всичките 20 дни, които ми се полагат за тази година. Ако реша да напусна след изтичането на неплатения отпуск (в края на октомври),проблем ли ще е, че съм ползвала целия платен отпуск за годината?
Благодаря предварително!

# 80
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Здравейте, използвах неплатения си отпуск за отглеждане на дете до 8 години, искам да ползвам и 5 месеца от отпуска на бащата. От прочетеното в темата разбрах, че трябва да подам заявление 10 дни предварително и писмено съгласие от бащата. Не ми стана ясно, обаче трябва ли служебна бележка или друг документ от работата на бащата и какъв точно? - Да, че не е ползвал такъв вид отпуск - сл. бележка
И още нещо искам да попитам, в момента съм в платен отпуск (преди да ползвам неплатения на бащата). Дадоха ми всичките 20 дни, които ми се полагат за тази година. Ако реша да напусна след изтичането на неплатения отпуск (в края на октомври),проблем ли ще е, че съм ползвала целия платен отпуск за годината - не?
Благодаря предварително!

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Lady Brinne, благодаря   bouquet

# 82
  • Мнения: 20
Здравейте! Върнах се на работа след изтичане на първата година от майчинството, като прехвърлих втората година на бабата. Въпросът ми е-мога ли да ползвам неплатен отпуск ,без да съм ползвала още платения си? Това ще се отрази ли по някакъв начин на сумата, която бабата получава като майчинство?

# 83
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Здравейте! Върнах се на работа след изтичане на първата година от майчинството, като прехвърлих втората година на бабата. Въпросът ми е-мога ли да ползвам неплатен отпуск ,без да съм ползвала още платения си? Това ще се отрази ли по някакъв начин на сумата, която бабата получава като майчинство?

Какъв неплатен? Ако е по чл. 167а от КТ - не може.

http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=1670.0

# 84
  • Мнения: 20
Неплатен отпуск с трудов стаж до 30 дни. Става въпрос да ползвам такъв за 8 дни.

# 85
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 378
Неплатен отпуск с трудов стаж до 30 дни. Става въпрос да ползвам такъв за 8 дни.

Такъв неплатен отпуск може  Peace Няма да повлияе на прехвърленото майчинство.

# 86
  • Мнения: 1 516
Здравейте,искам да попитам следното:
Ползвах двете години майчинство,след това натрупания платен отпуск за 2011,2012,2013 и 3 дни от 2010-общо 63 дни
от 13,09,2013 г - 6 месеца за мен по чл167а,ал4 - неплатен
от 20,05,2014-5 месеца от бащата по чл167,ал1 и чл49,ал5 - неплатен
Като през това време съм ползвала и болнични, които прекъсваха неплатения отпуск и от 17,11,2014 се върнах на работа-въпросът ми е колко дни платен отпуск ми се полагат за 2014 години?
 newsm78 

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
въпросът ми е колко дни платен отпуск ми се полагат за 2014 години?

Най-малко 20 работни дни или колкото е посочено в трудовия ти договор

# 88
  • Мнения: 1 516
въпросът ми е колко дни платен отпуск ми се полагат за 2014 години?

Най-малко 20 работни дни или колкото е посочено в трудовия ти договор
Благодаря  bouquet

# 89
  • Мнения: 218
Здравейте,

Моля да ми помогнете, като се извинявам предварително, ако вече е обсъждан същият казус!

В отпуск по майчинство съм до средата на м Юни. Имам насъбрани 55 дни. Искам да си позлвам по-голямата част и да се върна през м Август, но работодателят ме иска Юли.

Възможно ли е да ми откаже платен отпуск.
Възможно ли е да ми окаже неплатен отпуск изобщо и полага ли ми се такъв, след като детето ми е прието на ясли.

Кога трябва да подам отпуск за неплатен, ако ми откаже платен?

Има ли опасност да загубя платеният си отпуск и при какви обсоятелства?

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт