Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 112 604
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 781
Момичета, много се извинявам дали на някоя от вас ще е удобно да ми напише изискванията за Синагис ? В нета попадам на различна информация и вече се обърках  Rolling Eyes

# 76
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Момичета, много се извинявам дали на някоя от вас ще е удобно да ми напише изискванията за Синагис ? В нета попадам на различна информация и вече се обърках  Rolling Eyes
Основното е някъде в някоя от епикризите да има диагнозата БПД (бронхопулмонална дисплазия). Разгледай си ги внимателно. После отиди на преглед в МД в най-скоро време (щото до края на септември е хубаво да се сложи първата доза, пък бавели от ЗК) и те ще ти кажат полага ли ви се или не. На нас Яръкова ни даде указанията. Но иначе хляба и ножа са в проф. Слънчева. Демек, тя е начело на комисията и тя решава за деца, родени в МД Сф.

# 77
  • Мнения: 781
Мерси Мяу   bouquet Нямаме такава диагноза. Ще се разминем със Синагис-а. Няма как да си позволя 10.000 лева щом не ни се полага по каса.

# 78
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Странно, защото ти беше споделяла, че дълго време е бил на апаратна вентилация твоят човек (или греша?).
Истината е, че и аз доста зор видях, докато открия тази диагноза в епикриза III и IV (от 4). Съвсем не се набива на очи.
В никакъв случай не те агитирам, защото може да нямате нужда, то не е задължително пък.
Все пак питай в МД, т.к. не съм сигурна, че това е единственият критерий, но общо взето е основният.

# 79
  • Мнения: 355
Белисима, щом дето ти е било на апаратна вентилация, може и да имаш право. Бронхопулмоналната дисплазия не е единственото условие за отпускане на Синагис  Peace Мисля, че си струва да попиташ все пак в неонатологията, където е лежало детенце.

# 80
  • Мнения: 781
Благодаря ви   bouquet Кьорав карти не играе, както казват хората. Толкова пъти съм ги чела, как съм го пропуснала между редовете. Имаме въпросната диагноза в 3-тата епикриза. Ще звъня в Майчин дом, пък дано да ни огрее. От толкова тичане по доктори и различна информация, явно вече съм взела да изключвам  ooooh!

# 81
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Благодаря ви   bouquet Кьорав карти не играе, както казват хората.
hahaha
Хайде, действай! Стискам палци да се „устроите“ и вие! Hug

# 82
  • Мнения: 925
Мили мами имам въпрос към вас:
Казаха ми, че малката има кръвоизливчета в периферията на ретината. Вашите детенца имали ли са такъв проблем и как се развиха нещата? Нищо конкретно не ми казаха, чакаме втори преглед тези дни.

# 83
  • Мнения: 781
Да, ние бяхме с ретинопатия 2 степен. Израстна я сам. Преди това ходехме на прегледи всяка седмица, за да следят да не се влоши и да вземат мерки навреме. Повечето деца го имат, заради кислорода подаван в кувиоза. Дръж само да проследяват постоянно състоянието. Как е иначе малката принцеса ?

# 84
  • Мнения: 925
Моята Маринка стана 1400 гр. Но това състояние с очетата много ме тревожи. Чакам с нетърпение преглед днеска или утре. Диша сама без помощ от няколко дена, дано се задържи.

# 85
  • Мнения: 54 819
black_pearl_30, обръщай много внимание и изисквай прегледи за очите, там много бързо се развиват нещата и не винаги в добра посока, затова трябва да се реагира навреме. Peace

Тук искам да ти кажа, че в темата за новата наредба за недоносените, ме нападна съвсем неоснователно. ooooh!
Отдавам го на стреса в който си и допускам, че не си прочела правилно. Peace

# 86
  • Мнения: 925
black_pearl_30, обръщай много внимание и изисквай прегледи за очите, там много бързо се развиват нещата и не винаги в добра посока, затова трябва да се реагира навреме. Peace

Тук искам да ти кажа, че в темата за новата наредба за недоносените, ме нападна съвсем неоснователно. ooooh!
Отдавам го на стреса в който си и допускам, че не си прочела правилно. Peace
Да, нападнах те и не беше виновна ти, за което се извинявам!
 smile3525

# 87
  • Мнения: 54 819
 Hug

Пиши как е минал прегледа! Praynig

# 88
  • Мнения: 781
Добрите новини - благодарение на вашата помощ успях да се снабдя и да подам документите за Синагис. Сега чакам да видя дали сме одобрени.

Лошата новина - бяхме на ТФЕ при доц. Р. Георгиева, след като в МД установиха, че интрахвмисфералната бразда е разширена. Въпреки, че кръвоизливите и кистите са се резорбирали, заради перивентрикуларната левкомалация, която  бяха установили становището на Георгиева е, че е засегнала центровете за движение и според нея Петър има ДЦП.От ходенето по всички невролози, неврохирурзи, неонатолози, педиатри и кинезитерапевти никой не констатира забавяне в развитието му и вече не знам какво да правя. От всичко прочетено разбрах, че първо окончателна диагноза може да се постави около 18 месеца, и второ ако има такова заболяване то не се лекува, а просто може с рехабилитация малко да се подобри положението. Така ли е ? Какво бихте ме посъветвали, защото вече вдигнах ръце и не знам къде да отида и какво да правя  Confused

# 89
  • Мнения: 39 579
Това Георгиева ли го казва? Щото тя е най-добрият неонатолог в България. Иначе аз бих завела детето при Чавдаров. Вярно е много рано да се поставят такива диагнози. Но явно ще трябва интензивна рехабилитация. Коя седмица беше роден малкия?

Аз също подадох документите за Синагис. До една седмица ще ми се обадят да ми кажат ще ми дадат ли протокол или ще откажат.

Общи условия

Активация на акаунт