Фраксипарин ,клексан , аспирин протект -тема N 8 !

  • 101 286
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 272

 
Ovonel - На мен доплер ми правят всеки месец с прегледа .ФМ се прави три пъти -  приблизително 13г.с. ;21 г.с. и 30г.с. Мисля че не е задължително да се правят и трите , пожелание са ... Там задължително правят доплер, и следят кръвотока и клапите на сърцето на бебето  Thinking Whistling
  Тъй като аз съм с двуплодна   бременност ще ги направя всички ( по мое желание ) защото не мога да направя БХС  Sick 
 
  Ето още информация : http://www.puls.bg/health/childbirth/news_15665.html


Много благодаря за информацията!  Hug

# 61
  • Мнения: 98
Здравейте момичета,
разглеждам темата от няколко седмици, не съм бременна в момента, но обсъждам терапия с Фраксипарин с лекарите тук в момента. Причината е следната, до началото на август бях бременна. Момченцето ни почина поради недостиг на кислород, тъй като плацентата е била съсирена. Незнам дали мога да обясня добре. След куп изследвания не могат да разберат защо. Намирам се в САЩ, където медицината трябва да е напреднала, но що се отнася до проследяване на бременност съм доста разочарована.
В момента разговора който водя със няколко специалиста по рискова бременност e че това е било единичен случай и те не очакват да се повтори, но профилактично от 6 седмица до края на следващата бременност когато и да се случи тя ще слагам Фраксипарин профилакично.
Сега докато имам време ми се иска да направим още изследвания, не мога да приема, че няма причина. Но не съм сигурна какви изследвания да поискам, ако имате някаква информация относно това, ще се радвам да споделите.
Всичко в тази тема ми е ново и имам чувството че имам доста за наваксване и се надявам на полезна информация от вас. Чета да за да се подготвя за това което ме очаква. След няколко месеца можем да започнем отново с опитите и ми се иска до тогава да съм по информирана отколкото сега.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 107
Здравейте,
Искам да ви питам, като си слагате фраксипарин докога държите кожата стисната?

-инжектирате, пускате кожата и вадите иглата
или
-инжектирате, вадите иглата и чак тогава пускате кожата

lina-malina, съжалявам за преживяното, не знам какви изследвания си правила, аз си правих генетични след един мисед и излезе, че имам тромбофилия. Затова сега съм на Фраксипарин и аспирин протект.

# 63
  • Мнения: 821
Хващам кожата вкарвам иглата, пускам и след това инжектирам лекарството - така ми показаха в центъра, от където ми назначиха фраксипарина!

# 64
  • Мнения: 219
На мен никога не ми е хрумвало да пускам кожната гънка. Направо ме зачудихте. Държа докато иглата е вече извън кожата ми и тогава пускам. Предишната бременост правих така и сега пак.
Лина-малина правилно са ти написали-гинетични изследвания за тромбофилия. Може да е онаследена от единия или другия родител, без някой да подозира за това. Щом си знаела пола на детето значи е била напреднала бремеността ти, а както ми обясни доцентката на мен, рискът за бебето при майка с тромбофилия е много голям при напреднала бременеоост. Ако имаш идване към България, аз ти препоръчвам доц. Конова в Плевен. Опитай да й пишеш по имейла, обясни й, за да ти каже конкретно за изследвания, а защо не и за нейни колеги в САЩ. Аз така направих преди първта си среща с нея и тя ми отговори без да сме се виждали. Знам, че е ангажирана защото работи и в Бургас, но ако си търпелива ще ти отговори на въпросите.

# 65
  • Мнения: 98
На мен никога не ми е хрумвало да пускам кожната гънка. Направо ме зачудихте. Държа докато иглата е вече извън кожата ми и тогава пускам. Предишната бременост правих така и сега пак.
Лина-малина правилно са ти написали-гинетични изследвания за тромбофилия. Може да е онаследена от единия или другия родител, без някой да подозира за това. Щом си знаела пола на детето значи е била напреднала бремеността ти, а както ми обясни доцентката на мен, рискът за бебето при майка с тромбофилия е много голям при напреднала бременеоост.

Ако не беше форума нямаше да потърся изследване за тромбофилия. Сетих се че баба ми имаше тромбофилия и няколко операции за премахване на тромби. Мисля че си струва да се изследвам. Следващата седмица ще имам резултати. Бях в 25г.с. когато това се случи.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Здравейте! Надявам се да ме приемета в темата. И аз съм на терапия с аспирин протект и фраксипарин след доказана тромбофилия 4G/4G и загуба на предишната бременност в 17 с.
В първия триместър от бременността колко често ви викаха на прегледи? Аз съм в седма седмица в момента, вече имам три посещения при лекаря, но следващия път ме вика чак след три седмици. След това ще избера интензивни консултации, при които се прави видеозон поне два пъти в месеца. Не мога да преценя все още достатъчно ли би било това. Така че всеки споделен опит би бил от полза.

# 67
  • Мнения: 821
Здравейте! Надявам се да ме приемета в темата. И аз съм на терапия с аспирин протект и фраксипарин след доказана тромбофилия 4G/4G и загуба на предишната бременност в 17 с.
В първия триместър от бременността колко често ви викаха на прегледи? Аз съм в седма седмица в момента, вече имам три посещения при лекаря, но следващия път ме вика чак след три седмици. След това ще избера интензивни консултации, при които се прави видеозон поне два пъти в месеца. Не мога да преценя все още достатъчно ли би било това. Така че всеки споделен опит би бил от полза.

Нормално е два пъти в месеца да посещаваш АГ. В началото и аз бях много притеснена и с течение на обстоятелствата до 10 г.с имах сигурно 10 прегледа, но това не беше заради тромбофилията!
Два пъти месечно е достатъчно! Simple Smile След 18 г.с е много важно да те следят с доплер за кръвотока!
Успех и лека бременност  Hug

# 68
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Благодаря за отговора!  bouquet

# 69
  • Мнения: 25
Момичета искам да се оплача,че на последния допер видяха,че пъпната връв се е овила около вратлето на бебо.Направо вече незнам освен тромбофилията сега и това,незнам вече за кое понапред да се притеснявам.,а съм в 30 г.седмица и има толкова много време.
Извинявам се ако съм ви натоварила допълнително,но някой ако знае добър специалист във Варна за доплер ще се радвам да го споделите......Sad

# 70
  • Мнения: 98
Аз вече съм с диагноза тромбофилия Лейден фактор V. Една лекарка още през Август месец е написала в документите ми, че това е най-верочтната причина и че веднага трябват да ми бъдат направени изследвания. А гинеколозите ми  от Август месец насам ми повтарят че причина няма, няма да се намери, да приема и да спра да ровя. Миналата седмица след един телефонен разговор и след много четене из БГ сайтове се молих да ми пуснат, и ето. Ядосвам се от все сърце на тези така наречени лекари и не мога да разбера защо след като имат информацията и са имали  от толкова време не си сършиха работата.
Надявам се след няколко месеца да събера смелост и да пробваме отново, и ще стана редовен посетител на тази тема. Инжекциите са ми изписани вече и мога да ги взема веднага след като забременея, препоръчват да ги започна в 6та седмица.

# 71
  • Мнения: 918
Аз вече съм с диагноза тромбофилия Лейден фактор V. Една лекарка още през Август месец е написала в документите ми, че това е най-верочтната причина и че веднага трябват да ми бъдат направени изследвания. А гинеколозите ми  от Август месец насам ми повтарят че причина няма, няма да се намери, да приема и да спра да ровя. Миналата седмица след един телефонен разговор и след много четене из БГ сайтове се молих да ми пуснат, и ето. Ядосвам се от все сърце на тези така наречени лекари и не мога да разбера защо след като имат информацията и са имали  от толкова време не си сършиха работата.
Надявам се след няколко месеца да събера смелост и да пробваме отново, и ще стана редовен посетител на тази тема. Инжекциите са ми изписани вече и мога да ги взема веднага след като забременея, препоръчват да ги започна в 6та седмица.
Толкова съжалявам за загубата ти. Фактор 5 действително прави големи поразии, добре е, че си се преборила да те изследват. Дано сега вече да получиш необходимото внимание при нова бременност. Само от любопитство питам, какви инжекции изписват в САЩ? Сигурно търговското наименование е различно, но и видовете хепарин са различни.

# 72
  • Мнения: 98


Толкова съжалявам за загубата ти. Фактор 5 действително прави големи поразии, добре е, че си се преборила да те изследват. Дано сега вече да получиш необходимото внимание при нова бременност. Само от любопитство питам, какви инжекции изписват в САЩ? Сигурно търговското наименование е различно, но и видовете хепарин са различни.
[/quote]

Търговското име на инженкциите които ми изписаха е Lovenox, а вида им мисля е enoxaparin. Сега е време да науча нещо повече за тях, че сам много необразована на темата с тези инженкиции.

# 73
  • Мнения: 108
здравейте!И аз съм от жените с 4G тромбофилия и съм пациентка на доц.Конова.Имате ли предписан имуновенин?Споделете моля как протича вливането! Казаха ми от Плевен,че може в родния ми град да го направя! Вие вливахте ли го?Само да отбележа,не съм инвитро,предписан ми е заради 2 загуби и повишени NK клетки.

# 74
  • Мнения: 272
sisipisi13 Аз съм вливала 3-4 пъти, може и повече но беше Интралипид не имуновенин. Отиваш където си избрала, включват ти една малка система с физ. разтвор и лекарството вътре, която изтича за около два часа, може и по - малко, зависи как са ти пуснали капката и после си отиваш това е. Въобще не е страшно, няма истранични симптоми. Най - много да ти падне кръвното ако ти е прекалено бърза системата. Това е. Въобще не го мисли това.

Общи условия

Активация на акаунт