Фраксипарин ,клексан , аспирин протект -тема N 8 !

  • 101 566
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • пловдив
  • Мнения: 187
здравейте!И аз съм от жените с 4G тромбофилия и съм пациентка на доц.Конова.Имате ли предписан имуновенин?Споделете моля как протича вливането! Казаха ми от Плевен,че може в родния ми град да го направя! Вие вливахте ли го?Само да отбележа,не съм инвитро,предписан ми е заради 2 загуби и повишени NK клетки.

Здравей, няма нищо страшно при вливанията, аз вече два пъти вливах само че интралипид. Слагат ти абокат и ти пускат системата, за около 30-40 мин. всичко свършва. Ти от кой град си?
Успех.

Овонел, страшното е, ако се качи кръвното, а не да пада.

# 76
  • Мнения: 821
Момичета, запознати ли сте в кой месец е най-опасен Фактор 5 , колко често трябва да ме следят? За сега съм на фракси 0,4 и АП като ги редувам през ден?

# 77
  • пловдив
  • Мнения: 187
Момичета, запознати ли сте в кой месец е най-опасен Фактор 5 , колко често трябва да ме следят? За сега съм на фракси 0,4 и АП като ги редувам през ден?

И аз съм на същатата терапия, по-принцип знам ( но не съм много веща ), че тромбофлибията е главния причинител на аборти в ранните месеци. Аз не съм се следила повече от необходимото, в началото по веднъж в месеца и все още, де. Само извънредно съм ходила, ако имам някакъв проблем.

# 78
  • Мнения: 108
И аз съм вливала интралипид,но ми беше предписан преди забременяването.Надявам се този скъп имуновенин да понижава NK клетките,затова ми казаха да го вливам.Как са вашите клетки??? Моите преди бременноста бяха 17 (нормата беше от 9 до 15) сега са 18.56 Sad

# 79
  • Мнения: 821
sisipisi, изобщо не разбирам от НК клетки, нямала съм този проблем, но от около 2 години чета форума и съм чувала кандидат-майки с мнооого по-високи стойности! Мисля, че с правилна терапия ще ги увладеете  Simple Smile И всичко ще е наред!

# 80
  • пловдив
  • Мнения: 187
И аз съм вливала интралипид,но ми беше предписан преди забременяването.Надявам се този скъп имуновенин да понижава NK клетките,затова ми казаха да го вливам.Как са вашите клетки??? Моите преди бременноста бяха 17 (нормата беше от 9 до 15) сега са 18.56 Sad

На мен доц. Конова противно на всякаква логика не ми предписа вливка преди забременяване, че имунитета ми беше много слаб. Като забременях след регистриране на сърдечна дейност направих първата контрола.  То и интралипида понижава НК-клетките, просто имуновелина е по-скъп и по-хубав като препарат, но действието им е едно и също.  Моите НК-клетки на първата контрола след бременност бяха 12% - в норма ( което беше изненада за мен ), на втората се бяха качили на 23% - вливка интралипид, на третата контрола 19% - пак вливка и сега другата седмица ми е следващата контрола. Конова мисли, че няма да се наложи да вливам пак и вече ще са в норма.

# 81
  • Мнения: 108
Благодаря ти за информацията!Ако ми се наложи пак вливане ще попитам дали не може интралипид.Сега ще направя всичко което са ми казали от Плевен.Вярвам им....... Wink

# 82
  • Мнения: 821
И аз попитах доц. Конова за интралипида, но тя ми обясни че нямат нищо общо- нито в състава си, нито в действието

# 83
  • Мнения: 108
Прочетох листовките и на двата продукта,различни неща пише да!Според мен трябва да се поема от здравната каса този имуновенин,защото е доста скъп,особено ако някоя жена трябва да го влива няколко пъти! Вярно ,че в такива случаи пари не се жалят(в името на най-хубавото) но имам приятелка ,която не го закупи и рискува,защото нямаше пари.....

# 84
  • Мнения: 155
Здравейте момичета,пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички ви.
Накратко и моята история.В 6г.с. съм след инвитро.На фраксипарин и аспирин съм още преди трансфера.Правила съм много изследвания,включително и генетични.Никой не ми е споменавал за отклонения в стойностите,а защо ми го изписват се чудя!?Бихте ли ми казали как точно я откриват тромбофилията.

# 85
  • Мнения: 272
niki74 се изписва винаги при инвитро, тъй като от самата стимулация и свръх производството на фоликули може да се получи тромб. Лека бременност ти желая!

Момичета направо съм в паника. Случвало ли ви се е да закъснеете с инжекцията? По принцип си я поставям в 18,30, но днес забравих и я сложих с 2 часа закъснение. Дали е много фатално? Имате ли представа?

# 86
  • пловдив
  • Мнения: 187
На мен често ми се случва да си ги бия в диапазон от един два часа, чела съм тук и преди, че има момичета които са пропускали една инжекция и след това са я слагали когато се сетят. Мисля, че не трябва да се притесняваш.

# 87
  • Мнения: 108
Моят гинеколог твърди,че не е задължително да се бият инжекциите в един и същи час.Аз ги бия сутрин,зависи кога се събудя 9,10,11 и т.н

# 88
  • Мнения: 272
Благодаря ви момичета! Аз пия аспирина сутрин, а Клексана си го поставям вечер. Дали има значение кое е сутрин и кое вечер? Знам само, че трябва да има разлика в приема между двете и аспирина трябва да е след ядене.

# 89
  • пловдив
  • Мнения: 187
На мен доц. Конова ми ги е предписала точно обратно, АП вечер, а фраксито сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт