ПЪРВОКЛАСНИЦИ на прага на училище - 7 тема

  • 28 961
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Здравейте. Grinning
Благодаря за темата.   bouquet За мен така си е много добре (не си падам по стихоплетните заглавия). Peace
Жаси, стискам силно палци всичко да мине добре и да ви отпадне този проблем от главата. Praynig
Аница, чудесна е фунията, много ми хареса. Peace Наистина си твърде самокритична. Heart Eyes
Ох, това с наема на шкафчетата ме хвърли в не знам какво. ooooh! Просто не е за коментиране. ooooh!
При нас помолиха в първи клас да идват на училище, облечени в дрехи, подходящи за спорт. Само ще се преобуват с други обувки, защото такова е изискването - не може с тези, с които са ходили навън. Салонът се поддържа много чист. Имат съблекални - мъжка и женска, но започват да ги ползват след първи клас. Идеята е, че в първи клас са още неориентирани и за да не губят време, ги искат в спортно облекло в съответните дни, когато имат физическо. За всеки случай могат да си оставят в стаята резервни дрехи за преобличане - ако някой се поизпоти повече.
По повод стаята - всичко е прясно отремонтирано от училището, не ни искат пари за такива неща.
Къдренето на коса - правила съм го няколко пъти на каката, че имаше мерак. Сплитам от вечерта косата (суха, не мокра) на по-тънки плитчици, преспива така и на сутринта е леко къдрава и бухнала. Ще кача във ФБ снимка на накъдрена по този начин коса, както и на беззъбия. Mr. Green
Списък с книжки - сигурно и в края на годината няма да имам нужда от него. Mr. Green Не ще да чете и това е. Голямо магаре.

# 31
  • Перник
  • Мнения: 4 863
...Много пари се събират и аз съм в потрес. Тук в нашето малко градче/село ако се искат такива суми сигурно никой няма да даде.За помагала не знам да ли ще се събират пари. В понеделник ще разбера. Днес бяхме на репетиция в у-щето и ни вкараха в класната стая, в която ще са, много ми хареса - нови чинове, шкафчета, пребоядисана, чиста, украсена, много свежа стая.

Предимството на малките населени места  и селските школа Wink И ние сме в такова. При нас ще се събират пари за учебник/помагала по английски, това знам от родителската среща през юни. Днес ще науча повече, надявам се.
Откриването на учебната година е от 10 часа.

Чуват хлапетата, бъдете сигурни. Но само, когато им изнася  Twisted Evil И Калоян говори високо и много.   ooooh!

Поне проблем с прическата нямаме, подстригван е преди около месец почти 0 номер, така че и в момента си изглежда ОК.

Я да обърнем малко посоката на темата, след като обсъдихме надълго и нашироко тоалетите на пръвокласниците, ние мамите обърнахме ли внимание и на своя тоалет за важния ден?  Wink

Аз не съм си купувала тоалет за случая, смятам да сложа рокля, вероятно черна на бели точки, така или иначе съм за боядисване, ще си изправя косата, както всеки друг ден (то пък май ще вали  Rolling Eyes) и пак, както обикновено, ще си направя маникюр. Т.е. нищо особено  Simple Smile

P.S. Само аз ли не съм се шашнала?  newsm78

# 32
  • Мнения: 4 892
Аз не съм се шашнала, ама се вълнувам Simple Smile

Ще съм с рокля.

# 33
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И аз не съм се шашнала. Дори не съм мислила още какво ще облека - нещо налично. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 504
Морена -  и от мен благодарско за темата..
Аз не съм се шашнала, ама се вълнувам Simple Smile

И аз така
Иначе - пола + ризка, прясно боядисана и подстригана  съм, спец прическа няма да има...спец. маникюр също...

# 35
  • sf
  • Мнения: 10 144
Аз не съм се шашнала, ама се вълнувам Simple Smile
Нито съм се шашнала, нито се вълнувам , да си влизаме в графика и да идва вече Нова Година  Mr. Green
Благодаря за темата  Hug
Ето го моето зверче от днес сутринта https://www.facebook.com/video.php?v=10202089666396374&set=v … ype=2&theater

За кутията с дреболии ще използвам кутия от обувки. Ще я налепя с картинки и ще му напиша името.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 268
Ще помоля, ако Морена реши за списъка с книжки, да го сложи и тук освен във Фейс-а, защото аз не съм член на групата там.

И аз не съм се шашнала, но се вълнувам много. Притеснена съм по-скоро как ще изкараме някоко часа с малката фурия и после дали ще ни остави все пак да се почерпим някъде.

Специален тоалет не съм купувала, ще съм с наличните в гардероба дрехи. Мисля и да се боядисам, че ми е време вече и разбира се един маникюр ще прасна за самочувствие  Mr. Green . Косата ще си я изправя както винаги.

donsita, браво на младежа!

# 37
  • Мнения: 1 883
Малко спам, но ми стана интересно, защо не вадите третата сливица, а чакате да се свие?

На две деца съм вадила, ефекта след това е поразителен. Никол беше стигнала до там ,че правеше задушаващи пристъпи и се налагаше прием на урбазон. Просто се родихме след махането. Целия зор е два -три часа. После и двамата се чувстваха прекрасно.Даже големия син като го водихме на контролен преглед ме попита дали няма да я махаме тази трета сливица.Детето въобще не разбра.
Страничните ефекти са повече когато е уголемена.

Аз съм си вадила двете на 16 год.

Жаси всичко ще е наред.  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 6 268
Ние махнахме третата сливица на 2 г. и 8 м. след пропоръка на 2 УНГ. И определено детето се подобри значително след това. Имаше и макари в ушите, за съжаление, но слава Богу израснахме тези драми. Двете му сливици са доста увеличени и определено гърлото и ушите са слабите му места, за това ползвам Тонзилотрен профилактично зимата и мисля, че овладявам положението. Не искам да му ги махаме.

# 39
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ясноо, всички се вълнуваме повече от децата. Познати, чиито деца са по-малки/по-големи, или изобщо нямат деца, ме питат дали Калоян се вълнува...ами...не. Още в началото на лятото попит дали ще може да вижда приятелите си, които са 2-ри клас, или са в другия клас, казах, че ще може и той се успокои. Онзи ден ме пита защо с баща му ще ходим с него на първия учебен ден, не бил ли само за децата  Laughing

И още малко спам - аз съм против ваденето на сливици, освен в много тежки случаи. Бях на 6 г., когато избягах от кабинета на някакъв велик доктор, които искаше да ми извади сливиците. Спрях да боледувам, когато почнах да прекарвам всеки възможен момент с баща ми в планината.  Peace

# 40
  • Мнения: 25
 Морена, благодаря за темата   bouquet

Явно само при нас са искали отделно медицинско от очен лекар и то още юни месец, заедно с останалите документи за записване. Но ако не беше така, нямаше изобщо да разбера за далекогледството на Яна - по 1.5д. и на двете очи. Не се е оплаквала от главоболие никога, не е давала признаци, като чете, пише или гледа телевизия. Даже не повярвах на докторката в наше село, та я водих в "голямото село" (да не ми се обидят софиянки  Simple Smile ). Клиника "Ден" - след Сточна гара по "васил Левски" пряката след пожарната - впечатлиха ме откъм обслужване и техника, ама що да не ме впечатлят за 50лв. прегледа. Както и да е, потвърдиха същото, което казаха и тук. Та мисълта ми беше който не е правил профилактичен преглед за зрението, хубаво е да направи.

"В понеделник валежите ще обхванат цялата страна, по-интензивни ще са в Западна България"... - май ще сменяме балеринките с гумени ботуши  Sad

# 41
  • на път
  • Мнения: 2 804
Момичета! Пишете със скоростта на светлината  Wink.

Това с валежите ме натъжава - моята девойка мрази чорапогащници ... и рокли. За роклята кандиса, ама за чорапогащник нямам шанс  Thinking.

# 42
  • Мнения: 22 432
Нямам нищо съществено за казване...
Калина започна да се вълнува. ..а аз се притеснявам как ще е с децата.

# 43
  • Мнения: 19 296
Подкрепям предложението на Светла за темите да нямат описателни заглавия, а едно и също и да се сменя само номера на темата.

Тонивил
, къде водиш детето за аудиометрия?

На очен ходихме в началото на лятото в Александровска при д-р Оскар и съм  доволна. И двамата с мъжа ми сме късогледи и детето го следим от бебе.
В Токуда сме били при др Димитрова. Не ми допадна.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 735
Благадаря за новата тема!  bouquet
Аз се чудя като има 3 часа физическо- 3 комплекта с дрехи ли да и сложа.Някак не мога да си представя,че ще облече 2 пъти една и съща тениска.При нас раницата стои в училище и явно в понеделник ще трябвам да съм ги подготвила...
Педиатърката направи очен преглед на дъщеря ми,измери кръвно иизследва албумин в урината за да попълни здравнопрофилактичната карта.

Общи условия

Активация на акаунт