Домакини 43/ есенна

  • 44 459
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 169
Ние ще пропуснем следобедната разходка, че на Ванко не му се излизало нещо. Разпънала съм им тука едно одеало за палатка и играем вкъщи.
Мм отиде за риба пак. Сега го чакам да ми донесе рибка и едни картофки ще пръжна само, и сме готови с вечерята.

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 22:43 от vio

# 676
  • София
  • Мнения: 2 265
Здравейте, момичета!

Днес много съм изморена от стоенето на едно място.

Петьо беше на рисуването по стъкло, излезе 30-на минути по-рано за да отиде с 30-минути по-късно на актьорско майсторство... Никой не ще от преподавателите да отстъпи за 1 час. Та другия месец ще се откажем от едното. Петьо каза, че иска да напусне рисуването...

Така е, като не се съобразяват с децата. Нещата се застъпват. Едното е от 13 до 15, другото от 14 до 17...  Рисуването е много хубаво, но другото - ще му помогне много в живота, независимо от това какъв ще иска да стане.

Та от 12:45 като влязох в училището и стоят на крак до 15:00 докато не свърши родителската среща в коридора... Като всичко свърши, отидохме в Кауфланд, после 1 час и половина събирахме кестени, жълъди, пръчки - за утре за Домашен бит...

Вио
и аз редовно правя "къщички", там и ядат и играят и двамата... Wink
Скрит текст:

Контеска - чудни снимки!

Калинка, браво на детето за мача. Голям играч, вратар хич не е лесно, да се почерпите по случая Peace

Ма ко, браво на вас за разходката, времето наистина е чудно. Как сте са ТМ ?

Ели, много е сладко кученце Peace

Отивам малко да полегна и да почета... Да си отпочина малко, по-късно ще дойда пак...

# 677
  • Мнения: 6 089
И у нас постоянно има къщички Simple Smile
 Днес научихме написахме домашните и ходихме на разходка за малко че в този вятър изобщо не ми е до разходки.Дребния е добре , давам де що се сетя и гърлото е наред, дано утре не се обърка нещо че мъжа си е направил план график за 4 дни риболов и ако трябва да остане в къщи да се гледат ще е ....
Марче страхотни станаха Simple Smile изядохме ги че половин доза замесих.Редактирам ето ги :
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 21:13 от J_M_M

# 678
  • при късмета
  • Мнения: 24 109
Като ми остане време ще ги направя тези соленки. Много се ядат такива работи вкъщи.
И моя мъж имаше планове за риба за вчера, ама пази леглото. А така ми се ядеше пъстървичка
Люска, добре сме вече, благодаря  Hug
Утре всички по задачи
Контес, метни по една палачинка, де. Сама ще си ги ядеш  Laughing

# 679
  • Мнения: 644
Лейди що не казваш въже ще пратим  Joy
На Крушунските ме заведе мм за сефте преди 2 г.Емо обожава да пътува и нямаме проблеми.С кеф ходи по музей и се катери .
Ще ви дам едни соленки аз Simple Smile нямате си друга работа да ме карате тея дни да запрятам ръкави.
Готвя и ям с нежелание.
Не ям ли ми става зле и ми се повдига.
Контеса еднообразието ни е заляло яко .Няма нищо за разказване .

# 680
  • Мнения: X
Ето малко и от палачинките ма ко Simple Smile Няма сама да си ги хапвам я :
   

# 681
  • Germany
  • Мнения: 7 991
Добро утро и от мен!
Позачезнах тези дни и едвам ви изчетох Simple Smile
Лейди, браво на детето за мача! И на мен много ми хареса стаята на синът ти. Същите бяха в английското училище в Полша. Тук са малко по "студени" и подредени. Системата им е по близка до българската и само проектите по "Човек и природа" са по раздвижени и интересни. Новата им тема е за града, в който живеем и вчера учихме местният химн и историята на града. За сега добре се справя малкия с помненето на дати, наизустяването на имената на местностите и градовете наоколо го затрудни. Иначе, ние ще си отложим пътуването до Гърция, защото в събота на контролата казаха, че трябва да остане с шината още две седмици и не е за пътуване на море /няма да може да се къпе, да играе в пясъка и т.н и се обезсмисля ходенето/. Добре, че направихме застраховка за отказ от пътуването, та сега би трябвало да ни върнат парите. Малкият пък, пак беше с Т уикенда, но от вчера е добре. Много рано почна с боледуванията тази година и не ми се мисли какво ще е зимата... Тази седмица сме на родителски срещи и в детската и в училището, да видим дали ще разберем какво ни говорят Simple Smile
Лека седмица на всички!  Hug

# 682
  • Мнения: 989
Здравейте  Grinning



Тъкмо мислех да дам повече информация за Деветашката пещера, но Ма ко е написала всичко   bouquet

Аз почти привършвам с кафенцето и се захващам за работа. Вчера си направихме разходка до Цари Мали град. То било много хубаво там. Бях с други очаквания и останах много доволна. Разгледахме крепостта, а после се забавлявахме на въжения мост. Чувствах се като дете. Голям смях падна  Laughing Взехме си и пет книжки (по една за всеки член на семейството) и вече си имаме първите бити печати  Simple Smile Вечерта ММ прави дюнери и аз все още не мога да огладнея. Представете си как съм преяла  Laughing

Лейди, браво на детето!

Люси, и ние събирахме есенни материали за урока по Бит и техника. Предполагам и вие ща правите кутията с есенни неща. И мерси за идеята с къщичката. Още довечера ще я приложа  Simple Smile

П.С. Някой организирал ли си е самостоятелно екскурзия до Италия? Ние миналата година ходихме сами с ММ до околностите на Милано, Генуа и Венеция (той имаше служебно пътуване дотам и се възползвахме), а на връщане минахме и през Загреб, но там беше лесно - стигаш Сърбия, хващаш магистралата и си там. Сега планираме да посетим Неапол, Помпей, Рим и евентуално Флоренция (ако ни остане време). Но трябва да минем през Гърция и ме интересуват фериботни такси и изобщо всичко (хотели, неща, които трябва да се видят, такси...). Ако някой има информация, ще съм много благодарна да я сподели. Сега ще отскокна до подфорума за пътуванията. Там може и да има нещо, което да ми е от полза.

# 683
  • Мнения: 11 648
Добро утро   bouquet
Поли грабвам кафенце! Аз съм от тези дето на много места са ходили, но до Гърция не са стигнали  hahaha Марче с нейните разкази ме зариби и си мечтая за такова пътуване...
Мони пожелавам ти това да са боледуванията на децата и повече да няма  Hug
Контеса страхотна закуска си сервирала   bouquet
Тити как е Емо в училище? Чака ли вече ваканцията?
Лус и аз така се изморявам - цял ден трамбовам по мероприятия на малкия, но пък той се забавлява  hahaha
Джейми страхотни са станали соленките   chef
Очаква ме интензивна седмица преди ваканцията - днес ще ходя на представление на театралния клуб на малкия, след това ще го водя на читателски клуб, утре имам записан час за родителска среща и добре, че имаше ранен час свободен, та като взема малкия малко ще се помоткам и ще мина - поне няма ад се разхождам два пъти, в сряда ще пазарувам и ще подготвям парти, че мама пристига в четвъртък и трябва да организирам и посрещане в Манчестър. Хубавото е, че петък е последния учебен ден и имаме есенна ваканция една седмица, като през това време няма да има и футбол  hahaha Ще си почина и аз, а и мама ще е тук  Heart Eyes Хубав ден ви желая   bouquet

# 684
  • Мнения: 644
Лейди Незнам дали Емо я чака с нетърпение,но аз да Simple Smile

# 685
  • Мнения: 176
Добро утро



Минавам само набързо, че ще ходя да пазаря, после имам да готвя, после пък съм на очен лекар и така. Довечера ще ви прочитам. Стискайте палци, брат ми днес е по лекари и изследвания за пореден път.
Усмихнат ден на всички  bouquet

# 686
  • Мнения: 2 169
Добър ден и от мен.
Заведох тази сутрин Ванко на градина. Честно казано, малко се притеснявах след едноседмичния престой вкъщи, той обаче с кеф отиде, даже подтичваше по пътя  Heart Eyes
Сега излизам малко с Дея, после като се прибера имма да чистя и да подреждам малко...Ей такива битовизми, нищо интересно.
Стискам палци на всички, които имат нужда fingerscrossed
Хубав ден  Hug

# 687
  • Мнения: 471
Привет!.
2 дни да ви изтърве човек и нямате изчитане.То за прочитането -прочетох,ама за запомнянето.... Mr. Green старост-нерадост  hahaha
Помня че някои са си направили хууубави разходки,други размятат снимки на едни прекрасни соленки и палачинки,разни алкохоли,разменят се рецепти за царски пай(ии сладкиш?).Друга част са изкарали и доизкарват вируса(да се оправят бързо),постигнали са победи с 4:0.
Та все пак съм ви позапомнила.
В събота ходих на интервю-всичко бе прекрасно,докато не се стигна накрая до "Имате ли деца?" и бързо се смени тона и приключи всичко.Щели били да ме имат предвид  Tired ММ ми вика"Щом не става по твоите желания ще кандидатстваш вече ако ще и за чистачка". И на мен ми е тъпо и гадно,щото парите все едвам стигат.За капак и детето е ПАК болно.В петък като я взех от градина и госпожата ме сюрпризира,че кашлела.А предната вечер й нямаше нищо.Съответно вечерта започна лека кашлица,в събота текна и носът,от вчера е с променен глас,рядко кашля и хремата е по-слаба.Аз,както всяка майка,наизвадих капки,Тусавит,прополки,Хомеовокс и я почнах.Днес сутринта отиваме на лекар и я виждаме как си заминава личната.Догонихме я и жената казва,че нямало ток в сградата и нямало да бачка.Аз обяснявам за детето и тя ми казва да й давам до утре някакво сиропче и утре да я заведа.Общо взето-който оцелее до утре  ooooh! Та така де.Наоплаквах ви се.И аз в кюпа със Сатурновите дупки  Wink

# 688
  • Мнения: 657
Ехоо, тук съм, леко болна - то се очакваше покрай децата в училище...Дано да не ме почне сериозно, че имам хроничен сунузит и става една...Засега взех осцилококцинум и хомеожен. Много вкусотии показвате, ама сте големи подстрекателки, а аз все гледам да се ограничавам, че съм сложила едни 5 дето не мърдат! Иначе аз съм на училищна екскурзия до Пловдив точно в четвъртък, когато дават да се разваля времето и да вали, има да се чудим къде да ги водим. То места много, на на 11г. не ти се обикаля само по музеи. Поли, ние винаги ходим самостоятелно по екскурзии, но със самолет, затова не знам пътните такси какви са. Иначе за Рим мога много да ти пиша. Но темата с градовете е много добра в това отношение. Все пак ако мога да съм полезна, свирни ми. Хайде хубав ден и оздравявайте - вие и децата, Деси - палци за брат ти.

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 6 621
Здрасти!
Много болни,Боже!
Моят Ванко и той болен,че и аз прихванах.Моля се малката да не го пипне.Гаден вирус! Sick
Всички бързо да оздравяваме,ей! Heart Eyes

Днес направо вдигнах кръвно от нерви!Това пубертета трябва да го забранят със закон! #Cussing out
Иван както ви казах е болен и днес го пратих да отиде сам на ЛЛ.Той се запъна като магаре на лед,че не иска,нищо вече му нямало.Вярно,че Т падна,но носът му и гърлото са зле.Отишъл синковеца в болницата и казал на ЛЛ "На мен нищо ми няма,обаче майка ми е параноичка и ме прати при вас!"
Направо ми идеше да го удуша! #2gunfire
Добре,че жената си разбира от работата и не само,че му е отговорила,че съм си наред,но и АБ му е изписала за "цъфналото"гърло.Оплаках ви се! Sad

Поли,ние също ходим на организирани от мъжа ми екскурзии.Ходихме,де. Wink
Сега си кютаме в къщи.Всичко има в интернет,а в музеите има аудиогидове.Може и на място да се причислите към група с гид на език,който знаете.
Пак трябва да ставам и не мога да ви изброя всичките.
Дребната е кисела,дано не прихване! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт