Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 136

  • 156 877
  • 777
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 25
Благодаря за бързите отговори, ще я облека ввъв вторник, но ще я държа в едната стая, която не отоплява ме,  те сега го дават доста студено, така че се надявам да няма проблем ☺

# 736
  • Мнения: 388
Здравейте Simple Smile

Имам един "левашки" въпрос, но се надявам някой все пак да ми отговори:
Фигурките, които се правят от захарно тесто примесено с нишесте стават ли за ядене? Въпроса ми е заради суровото нишесте най-вече, тъй като искам да направя торта, която да става за ядене от деца. И какво нишесте се използва - пшенично, царевично, някъде прочетох за картофено? Или няма значение?

# 737
  • Мнения: 790
ползва се натурално нишесте, без аромати, няма значение царевично или пшенично.
А какво имаш предвид с премесено с нишесте? аз ползвам нишесте само като разточвам или ползвам молд, но количеството е много малко и няма проблем после за ядене. Като правя фигурки не ми е било необходимо да слагам нишесте? Ти с каква цел ще премесваш фондана с нишесте?

# 738
  • Мнения: 2 070
Малко лаишки въпрос, но мога ли да оцветя бял фонда с какао?

# 739
# 740
  • Мнения: 388
Ами опитвам се да измисля някакво по-здравословно тесто за фигурки, което да може да се яде от малки деца. До сега правех с шоколадовото тесто на Ванчето, но децата са малки за толкова шоколад, а и там има захар, глюкоза...
Това, което ми се върти в главата е някаква вариация на бадемов марципан, но искам да избегна пудрата захар и белтъка, което ще рече смес от смлени бадеми (не знам от къде да си намеря бадемово брашно), мед и още нещо за втвърдяване, което обмислям дали може да е нишесте... Другото което обмислям е да използвам агар-агар като втвърдяващ елемент, но пък не съм доизмислила останалите съставки, така че да имам време да оформя фигурките преди да стегне, което ми казаха, че ставало страшно бързо...

# 741
  • Мнения: 790
а мислиш ли че със смлени бадеми ще успееш да докараш гладка маса? и щом са малки и ядките не съм сигурна че са съвсем добра идея, те нали са алергени?
Това за което аз се сещам е масло и смлени обикновенни бисквити,предполагам няма да правиш някакви кой знае колко сложни фигурки или пък не съм права ?

# 742
  • Мнения: 1 687
иначе бадемово брашно има в биомагазините, но е скъпичко

# 743
  • Мнения: 388
Още не знам какви фигурки ще правя. Бадемите ми идват като идея заради бадемовия марципан, който се използва за фигурки... само че суровия белтък и пудрата захар не ме устройват като вариант. Бисквити също не са вариант - все още не даваме и не стимулирам даването на сладки неща от магазина. Трябва аз да ги правя, а това ще ми отнеме доста време... Детето не е толкова малко за ядки, тя си хапва сурови такива без проблем. Намерих си брашно, така че поне проблема с гладкоста на тестото ще отпадне, защото честно казано ако трябваше да ги меля на блендера, ме съмняваше дали ще стане достатъчно финно за фигурки...

# 744
  • Мнения: 1 687
краставичка, проблемът с меленето е, че става паста Simple Smile
къде откри бадемово брашно? аз все търся за френски макарони. голям зор.

# 745
  • Плевен
  • Мнения: 602
Елч, аз съм купувала от тук:

# 746
  • Мнения: 1 687
ей, много мерси! като приключа с диетата ще врътна едни, за да отпразнувам Simple Smile))))

# 747
  • Мнения: 790
аз съм купувала от лидл

# 748
  • Мнения: 6 777
В Метро има два вида бадемово брашно. Едното е при брашната и е много финно, точно като брашно. Другото е при зеленчуците/плодовете и ядките и е малко по-едро като финно смлени ядки.

# 749
  • Мнения: 388
Намерих в един био-магазин, но ние живеем в Бургас, едва ли ще ти свърши работа Simple Smile Иначе ми казаха за Лидл и Метро, но с дете и бебе нямам време да ходя до там сега да търся, а тортата ми трябва за понеделник...

Общи условия

Активация на акаунт