Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 136

  • 156 832
  • 777
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 6 767
А темперираш ли шоколада преди да работиш с него?

# 766
  • Мнения: X
Благодаря за съветите! Hug
Явно грешката е в мен, шоколада или.......
Пак топих, мазах и нищо. Освен грешката да ми е високите градуси на топене.  newsm78 Опитах със зидарска шпакла да направя пурички, като намазах с шоколад обратната страна на тава. Държах я в хладилника, защото не стягаше. Пуричките станаха прекалено широки и същия проблем - топят се не само при допир, а и на стайна температура.
Ще пробвам и с темпериране и се отказвам.
Имате ли някаква идея с какво да направя борд на торта, така че да мога да вържа панделка? Затова и исках да направя нещо с шоколад, но явно няма да стане. Фондан и бишкоти ги изключвам, като вариант.

# 767
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001

Имате ли някаква идея с какво да направя борд на торта, така че да мога да вържа панделка?
пурички

# 768
  • Мнения: 14
Здравейте! Не мога да открия информация - обяснения или видео, как се покрива подложка с фондан, както и облепянето й с пандела отстрани - например с какво лепило? Благодаря!

# 769
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Купения фондан,преди да започна да работя с него ,в топла стая ли да стои за да се отпусне?
В кой момент се слага оцветителя,като го размеся ли?
Ох като си чета въпросите -ще ме извините ,начинаеща съм.Скоро правих марципан Варна и много добре ми се получи .Но сега реших с купен и незнам как се работи с него.
Основния цвят ще е жълт за покриване на тортата.Ще правя цветни ленти върху него,те трябва ли да се залепват с нещо ?


# 770
  • Мнения: 686
Купения фондан,преди да започна да работя с него ,в топла стая ли да стои за да се отпусне?
В кой момент се слага оцветителя,като го размеся ли?
Ох като си чета въпросите -ще ме извините ,начинаеща съм.Скоро правих марципан Варна и много добре ми се получи .Но сега реших с купен и незнам как се работи с него.
Основния цвят ще е жълт за покриване на тортата.Ще правя цветни ленти върху него,те трябва ли да се залепват с нещо ?
  Фондана просто в стаята, не много горещо или много студено.
  Аз слагам оцветителя веднага и почвам да меся, докато омекне и боята се разнесе.
  Лентите може с вода да се залепят, но съвсем леко да се навлажни или с тайлоза размесена с вода-става лепило.


# 771
  • Мнения: 3 841
Буба,пробвай да сложиш малко масло в шоколада  Peace Топи го на бавен огън и след като се разтопи,веднага го махни! Не трябва да става много горещ.

# 772
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
miss fine Благодаря!
Когато тортата е с фондан,блатовете по-малко ли се сиропират?

# 773
  • Мнения: 1 902
Когато тортата е с фондан,блатовете по-малко ли се сиропират?

Нормално си се сиропира тортата, достатъчно е да я оставиш да отлежи една вечер в хладилника да стегне крема преди да я облечеш.

Маслото в шоколада ще го разреди още повече и съвсем ще се стича и топи - просто шоколада и не е хубав за отливки.В Метро има хубав шоколад, който става за отливки, но 5 кг блокчета.

# 774
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Pimi  мерси и на теб за отговора Simple Smile
Прочетох доста страници назад.Като разточвам фондана (купен е)пише или нишесте,или пудра захар,но фондана не я ли поема ,и ако е нишесте-царевично предполагам?
И друг въпрос-за масления крем за измазване пише 100гр масло с пудра захар ,но колко да сложа на тези 100гр масло,маслото на стайна температура  ли само да е отпуснато?

# 775
  • Мнения: 1 902
Pimi  мерси и на теб за отговора Simple Smile
Прочетох доста страници назад.Като разточвам фондана (купен е)пише или нишесте,или пудра захар,но фондана не я ли поема ,и ако е нишесте-царевично предполагам?
И друг въпрос-за масления крем за измазване пише 100гр масло с пудра захар ,но колко да сложа на тези 100гр масло,маслото на стайна температура  ли само да е отпуснато?

Просто напудри плота на който ще разточваш, за да не ти лепне фондана, не прекалявай ако го пренаситиш ще ти се накъса тестото.
Маслото трябва да е меко, но не течно!За пропорции не мога да те ориентирам - аз работя на око- трябва да получиш мек пухкав крем, който лесно да се маже, не да ти вдига трохи от блата, но и да не е рядък.След като омажеш тортата я прибери в хладилника за 5- 10 минути докато си приготвиш фондана, леко да стегне маслото и тогава я облечи!
Ако имаш въпроси, питай смело!Успех!

# 776
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Измазах я с масления крем,но сигурно беше гъст ли,защото ми вдигаше трохи от блатовете и доста трудно я омазах.
за надписа искам да направя кубчета и върху всяко кубче по една буква,но има ли някаква специфика за направата на кубчетата?
от оцветения жълт фондан ми остана доста,другата седмица пак ще правя торта,как да си го съхраня така че да не изсъхне?

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 14:01 от budiko

# 777
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=904889.new#new

Общи условия

Активация на акаунт