Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 136

  • 156 875
  • 777
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 790
ламинираш няколко листа и с тях.Но мислила ли си как ще я режеш? Колко висока ще я правиш? Можеш да направиш 2 отделни с еднакъв диаметър и да ги сложиш една над друга, измазваш и покриваш.После много по удобно за да ти излязат и парчета и всичко.Между двете слагаш подложка,която изрязваш с една идея по -малък кръг от самите торти.

# 721
  • Мнения: 1 902
мацки, ще правя торта със захарна дантела. сместта ми е от сухите, които се разбъркват. бяла е. въпросът ми е мога ли да я оцветя или ще я съсипя?

По принцип можеш да я оцветиш - ако ще използваш течна боя намали малко водата с която се разбива сместа на дантелата, за да не я разводниш много и да стане фал, ако ще използваш суха боя не променяй пропорциите и оцветявай смело!Успех!

# 722
  • Мнения: 1 687
sunny-n, гледах ги тези вити и съм решила следващата да е такава, но сега вече бях опекла 4 кръгли блата и не ми се щеше да ги хвърлям. малко ме е и шубе как точно ще я навия с крема де...

babybu, това е гениална идея и ме е яд, че не съм я прочела, можех така да направя! пуу! обаче ще я имам предвид за друг път, много е идейно!

pimi, боядисах я с гел-боя и нямаше никакъв проблем, не съм намалявала водата, ама и капнах една капка боя де.

но като сме на темата за сладкарската дантела имам питане. исках да направя триизмерни дантелени пеперудки. пекох ги след като са готови. за момент бяха триизмерни и после кльофнаха. гледах по чудестранните клипчета, че ги мажат освен със сместа за дантела и с някаква друга - готова смес за дантела, обаче не намирам подобно нещо по нашите интернет магазини. някой да знае какво е?

# 723
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Елч ,моя ринг е 7см.но тортите винаги са ми по високи.Последната/на Нели/е 15см.Аз ползвам подложки за храна,от  тези .Нарязала съм ги на височина около 20см. слагам ги в ринга и си редя тортата.

# 724
  • Мнения: 1 687
о, тути, и това е много идейно! и аз имам такива подложки, които не ползвам. следващият път така ще направя - златна си!

# 725
  • Мнения: 289
Добро утро! Днес малкото ми момче има рожден ден.Ето тортичката като я спретнах,като за начинаеща,направо ми се струва бомба Simple Smile
http://prikachi.com/images.php?images/563/8564563l.jpg   Ох,какво ли не правих не мога да я сложа тази снимка


И благодаря за отговорите на въпросите ми миналата седмица.Този фондан Вижън,наистина после от месенето омекна и стана супер,даже май ми хареса повече от на Фън кейкс

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 75
Здравейте момичета !!!Все не мога да се престраша да пиша.Прекрасни са вашите произведения на сладкарството.Искам да попитам искам да направя френска селска торта ,но да я покрия с фондан.Със какво да я измажа отвън.Със масло с пудра захар,с крема от тортата или нещо друго притеснявам се да не ми се свлече фондана.Моля помогнете ми ако можете.Благодаря ви много. chef

# 727
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Аз съм измазвала с маслен крем и нямаше проблеми.

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 75
Благодаря ви много. bouquet

# 729
  • Мнения: 338
Здравейте момичета , страхотни сте просто  bouquet
Чудесна торта е спретнала danito1988  chef
Аз мисля да спретна една торта за ММ , скоро има РД. Купих си от Турция един продукт на Др Йоткер - прилича на захарен фондан( поне за това го купих  hahaha) И ми се искаше да направя фигурка на кола и на мъж до нея. Може ли някой по-опитен да ми даде съвет, примерно колата как да я направя - на две части (горна и долна) и после да я сглобя и да добавям фарове, стопове (да ги лепя с малко водичка към тялото на колата) или си има някаква друга технология.
П.С. Никога не съм работила с фондан и се притеснявам какво ще се получи  Confused

# 730
  • Мнения: 1 687
mariqpb, 3-измерна кола е доста предизвикателно за първа работа с фондан. аз бих я направила двуизмерна, според мен като за първи път ще стане по-добре, можеш да си принтираш някаква картинка на кола като шаблон.

# 731
  • Мнения: 338
mariqpb, 3-измерна кола е доста предизвикателно за първа работа с фондан. аз бих я направила двуизмерна, според мен като за първи път ще стане по-добре, можеш да си принтираш някаква картинка на кола като шаблон.
Това май ще е по- добре, дори ще се замисля да направя влюбени прасенца, че ми се вижда по-лесно  hahaha
Мерси за отговора bouquet

# 732
  • Мнения: 25
Здравейте!!!
 Възхищавам се на сръчните ви ръце и таланта ви! Надявам се някога да достигна поне и една трета от вашите творения!
Четох много и къде ли не търсих, но не намерих отговор на въпроса си. Смятам са правя торта на сина си за рожденият му ден за следващата седмица. НабавиЛа съм си материалите, торта ще бъде от типа на медовина облечена с фондан. Фондана ми е на Вижъне, а питането ми е кога е най удачно да я облека. Рожденият ден ще  е в сряда вечерта, та кога да я облека във вторник или в сряда сутринта. Притеснявам се фонда на да не стане прекалено твърд.
Ще съм ви благодарна за съветите и мнения.
Хубав ден!

# 733
  • Мнения: 790
Облечи я когато ти е удобно на теб, и в понеделник да я облечеш пак няма да ти е твърд фондана. Аз винаги я обличам предния ден, така ще имаш време и за резервен вариант ако нещо не стане както си го планирала и няма да ти е нервно, че нямаш време.

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 14:34 от babybu

# 734
  • Мнения: 1 687
дяволче, аз винаги обличам вечерта преди рд, но и по-рано да я облечеш, ако я държиш в хладилник фонданът няма да изсъхне

Общи условия

Активация на акаунт