Хрупкави гофрети

  • 291 685
  • 184
  •   1
Отговори
# 105
Пробвах рецептата на Tandoori и наистина станахa хрупкави, но на вкус не можеха да се мерят с моите, които са с прясно мляко. Просто вкусът и ароматът им е по-богат ако са с мляко. Ето и моята рецепта, записана е от Звездев:  
     2 яйца
     2 ч.ч. брашно
     1 1/2 ч.ч. прясно мляко
     60гр. разтопено масло
     2 ч. л бакпулвер
     1 с. л. захар
     1/2 ч.л. сол
Жълтъците и млякото се разбиват с миксера, прибавя се маслото, брашното, солта, захарта и бакпулвера. Накрая и разбитите на сняг белтъци.
Винаги правя двойна доза, защото е прекалено малко за едно семейство. Дано ви хареса Simple Smile

# 106
  • Мнения: 970
Пробвах рецептата на Tandoori и наистина станахa хрупкави, но на вкус не можеха да се мерят с моите, които са с прясно мляко. Просто вкусът и ароматът им е по-богат ако са с мляко. Ето и моята рецепта, записана е от Звездев: 
     2 яйца
     2 ч.ч. брашно
     1 1/2 ч.ч. прясно мляко
     60гр. разтопено масло
     2 ч. л бакпулвер
     1 с. л. захар
     1/2 ч.л. сол
Жълтъците и млякото се разбиват с миксера, прибавя се маслото, брашното, солта, захарта и бакпулвера. Накрая и разбитите на сняг белтъци.
Винаги правя двойна доза, защото е прекалено малко за едно семейство. Дано ви хареса Simple Smile


Пробвах твоите гофрети-добри са  Peace

Ето и моята рецепта:

4 яйца
2 ч.л.сол
1 кофичка кисело мляко
10-12 с.л. олио
2 ч.л. хлебна сода
Брашно колкото да стане на рядка каша/боза/

Вкуса е страхотен,намазвам ги с мед,сладко,сирене,шоколад Peace
Да Ви е вкусно!

# 107
  • Мнения: 1 777
Аз правя гофрети по тази рецепта.Много хрупкави стават.Имам я от книжката на гофретника.

Гофрети

2ч.ч. брашно
1ч.л.сол
1с.л.бакпулвер
4с.л.захар
2яйца
1 1/2ч.ч.прясно мляко
100гр.масло стайна темпетатура
1ч.л.течна ванилия

В купа смесваме сухите продукти.В друга купа смесваме мокрите.
След това ги изсипваме към сухите и разбъркваме.

# 108
никога до сега не съм правила гофрети и се чудех дали ще станат в http://bizzlink.com.au/eBay/Images/Primus_Sandwich_Maker_02.jpg  това ?
да пробвам ли или да си купувам гофретник ?
благодаря ви предварително : )

# 109
  • тук
  • Мнения: 510
Александра, никога не съм и опитвала, но отговорът ми е: по-скоро НЕ
Силата на изпичане мисля е доста различна освен визуалната разлика.

# 110
  • Мнения: 42
смятам да взема от ''зора'' на краун.  ще пробвам на Тандори рецептата.
спомням си деведесете години какъв бум беше ,това  да закусваш в голямото междучасие говрети. Laughing

# 111
  • Мнения: 42
днес си взех на ''сапир''. станаха прекрасни.

# 112
  • Мнения: 262
Изчетох темата очаквайки заедно с рецептите и препоръките ви да видя и снимчици но нъъц  Laughing
никой ли не е правил и снимал  Rolling Eyes
много ми харесват но никога не съм правила та ще ше да ми е интерсно да видя и снимчица (освен от нета)  Laughing

# 113
  • Мнения: 262
Има ГОТОВА суха смес за гофрети.Само се добавя вода и  се пече.Но внимавайте на коя  фирма ще изберете.Знам един телефон от който можете да си поръчате  качествена смес на  мн .добра  цена и ще ви я доставят на място - тел.0898 63 20 37.
Grinning

# 114
  • Мнения: 503
Опита ми в правенето на гофрети показва,че най сполучливи стават ,когато отделно се разбият жълтъците и белтъците.Малко по връткаво е, но това е положението. Wink

# 115
  • Мнения: 42
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1500
smqtam da probwam tezi.
 накой да има опит с набухвател при гофретите

# 116
  • Мнения: 42
ето какво се получи Simple Smile

# 117
  • Мнения: 503
Меги ,много хубави са станали гофретите.   bouquetНашия гофретник е със същата форма ,правим ги по рецепта от книжката към уреда.В началото са твърдички отгоре ,но много бързо омекват .И при теб ли е така?Наистина май трябва да се консумират горещи/У нас задължително с течен шоколад,друго не се признава/. Peace Grinning

# 118
  • Мнения: 42
ами тези са ми от втория опит,в предвид че вчера се сдобих с гофретника.
 наистина докато ги опекох всички и те станаха по-меки. вчерашните стоят точно като ''гофри-вафли'',а тези са по-скоро от детският ми спомен.получиха се много вкусни. самоче  у нас само аз ям със сладко,а детето и мъжът ми със сирене единствено.
 та затова до сега само палачинки,но се изкуших от тук да си купя и гофретника.кой какъв вкус има.
 при мен нямаше рецепта в кутията,но пък ми каза продавачката че, ще ми даде рецепта за вафли. нещо подобно на велигденските сладки. тя правила за децата когато били малки. когато взема рецептата  ще е пусна.

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 20:11 от MEGGI 76

# 119
  • Марс
  • Мнения: 439
Кажете хубав гофретник, нещо не съм спец по тая част Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт