Започна обратното броене, до ОКТОМВРИ не остана време - TEMA 13

  • 26 585
  • 753
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 407
Аз само на чиста молитва съм ходила на 40тия ден от раждането Simple Smile Сега няма как да ида...другата неделя мъжо си идва вечерта и няма как да стане ако до по-другата издържааааа може и да ида хихихи пък може и за 6ти да кажа на баба ми да каже на отчето да знае,че ще отидем..

# 736
  • Мнения: 177
Благодаря  bouquet  bouquet

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 631
Здравейте мамчета. Ходих днес на тонове и моята АГ беше дежурна- бяха добри но засяка и контракции и вика да видим за разритие- .......греда бетон съм... Cry((. И гледаше и напипваше бебка слезнала е наистина мн ниско и вика "май ще е голямо бебе"...... Какво да правя да се получи това разкритие.....домакинската работа ми е ежедневна, разходки не правя много защота мн ме боли... Вярно че само трябва да се реши кога ама.мн ми тежи и си расте...нз ако до 11.10 ще стане 4 кила...това са 2 седмици!??!!!!!!?
Откачам вече

# 738
  • Мнения: 364
Няма какво да правиш! Успокой се и изчакай нещата да си станат по естествения начин. Никой и нищо не може да каже с точност колко е голямо бебето. Въпреки напредналите технологии и ехографите много подвеждат. То си знае хайванчето кога да излезе  Hug Heart Eyes

# 739
  • Мнения: 407
СПЕРМАААААААААААААААААААААААААА...
 Party Party Party Whistling Whistling Whistling newsm44 rotfImao smile3502 smile3521 smile3521 smile3533

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 631
Да ама неискам да пренося Cry((((. Незнамммм направо след днес се отчаех - чета че контракции , болки в кръста всичко това води до разкритие а аз нямам никакво. Незнам многото разходки помага ли ми мамите които трябва да лежат!? Как става при тях? За чай от малина четох утра ще я питам на ЖК като съм си. А за секса- няма как са правим като имам гъбички не ми се рискува..... И тия инати гъбички - не се махат! Пак друго ми изписа за 3 дни + мазило...

# 741
  • Мнения: 93
Аз съм от тези,дето трябва да лежат и да не правят секс,вече съм забравила какво е...но пък имам контракции и скъсена шийка... Надявам се да стигна до 38 поне,сега съм 36 , и да тези гадни,досадни гъбички,2 пъти ги лекувах и пак се появяваха,затова сигурно от др седмица пак лечение и така до раждане,мн ме притесняват,че пак няма да се махнат.....

# 742
  • Мнения: 1 235
y.k., аз имам контракции от 3 месеца. Болки в кръста от началото на месеца. И като ме преглеждаха в четвъртък за разкритие - същата работа. А всички ми разправят как ми е паднал корема (а и аз го усещам), как с тези контракции ще родя скоро, ама друг път. И аз си върша домакинската работа (макар че доста се изморявам от този кръст, а и тежестта не е малка), бебе е голямо, ама... Явно няма какво да се направи. Аз имам чувството, че прекалено много се пазих да не родя преждевременно, че чак съм свикнала да държа бебето вътре  Joy

# 743
  • Мнения: 343
Здравейте мами  Simple Smile Видях, че сте обсъждали списаците за болницата. Моя е много малък и почти нищо не ми искат (побрах се в рамките на 30 лв някъде). Може ли само да ми кажете за какво е този окситоцин, който май не го харесвате особено  Grinning newsm78 ?

y.k., аз съм за 12.10. и на мен ми казаха, че бебка ще е над 3кг. и едва ли не чакаме голямо бебе - слонче....за сега.  Много ми тежи и едва се придвижвам, но по-добре да е сме големи...все ще се справиме някък  Wink Аз обаче искам поне до 1-ви да изкарам и сега само си лежа и нищо не правя,а от там нататък вече каквото сабя покаже  Sunglasses

# 744
  • Мнения: 93
Окситоцина предизвиква контракции и се ползва за предизвикване на раждане Simple Smile

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 631
Направо... Добре че на съм единствената. Ама мисля че това се получава при мен от това че сме сложиха на системи.... Много мами ей така дет в началото на 9-тия са ги сложили на системи пренасят...и пренасят и секцио....не стига че си чакал толкова ми и те режат.
Моята за гъбичкипе каза че ще има лек ама след като родя и спра да кърмя и също освен вагинални и през устата се вземат хапчета. На този етап няма лек- временно затишие има.

# 746
  • Мнения: 343
Направо... Добре че на съм единствената. Ама мисля че това се получава при мен от това че сме сложиха на системи.... Много мами ей така дет в началото на 9-тия са ги сложили на системи пренасят...и пренасят и секцио....не стига че си чакал толкова ми и те режат.

Аз бях в последната седмина на 8-я мес. на системи и малко инжекции. И мен ме беше страх да не стане да пренося, ама като си гледам корема колко се е смъкнал  Shocked ...майка ми и свеките ме чакат всеки момент да родя. Аз обаче за сега се пазя, пък след 1-ви (ако изкарам до тогава) ще се развихря, че сега съм от леглото на канапето и обратно Crazy
Ако пък толкова те е страх да не преносиш има всякакви "бабини девитини" за предизвикване на контракции и евентуално за раждане. Може да пробваш  Wink

# 747
  • Мнения: 1 235
Аз бях на системи в осмия месец. Не вярвам да оказват влияние толкова дълго.
Окситоцинът е хормон, който спомага контрахирането на матката. Лекарите го използват, за да се ускори раждането и в крайна сметка болките да приключат по-бързо.
И аз смятам да пробвам бабините деветини, без да прекалявам. Просто като си помисля за цезарово сечение ме хваща страх  Sad

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 631
Мииииии от това ме е страх хахах да пробвам много неща а накрая да си навредя само, нз утре ще я разпитам докито поне тя като ме гледа може да каже ддз. А за контракциите си ги имам през час по няколко. Като бях на тонове 3-4 май имаше засечени. Ама защо не се получава разкритие-усещам бебка как натиска, дори някой път толкова силно че чак всеедно ще се напишкам хаха

# 749
  • Мнения: 93
Гъбичките се лекуват добре с хапове,но за жалост сега  не може,мен ме е страх да не заразя бебока при раждане,според мен не трябва да се притеснявате от преносване,термина ви още не е дошъл,а и ако бебето се чувства добре може да се преноси седмица,аз съм била преносена с толкова. Вярно че не може да се спи ,тежи ти,имаш киселини и най-вече искаме да се видим и запознаем с нашите съкровища,но мъниците знаят кога да излезнат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт