КРУИЗИ /тема 4/

  • 65 185
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 771
А, Любчето ме е изпреварила от Дубай. Това е, да помагаш, дори когато си на път   Hug
Любче, я тръгвай по красотите, не губи време. Как е времето ?
  bouquet
Хубав ден ти желая.......

# 721
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Блееед,  Hug днес сме отделили деня за плаж и вечерта ще ходим в Глобал вилидж. Вече седмица сме тук и не остана за гледане Simple Smile
Поздрави от мен и много пътешествия

# 722
  • София
  • Мнения: 3 771
Много се радвам за теб Любче, толкова ми се иска да съм там.
Щом сте на плаж, значи времето е прекрасно.
И ние в един момент спираме да обикаляме и се наслаждаваме на пясъка и водата.
Дори последния път, бяхме само на плажа...
 Hug

# 723
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Блед, времето ни е страхотно, все около 28-30градуса. Дори на Ал Мамзар водата става за къпане( нали е заливче)

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
Благодаря за разяснението! Hug

# 725
  • София
  • Мнения: 3 771
Борден кредит

След хубавия разговор с lyuba84 от Дубай, да продължим още малко за Бордния кредит.
Ще се постарая да го има на първа страница…
Това си е един вид бонус, който няма значение за какво се използва, стига сумата, което трябва да платите да влиза в крайната ви сметка.
Ако бакшишите не са включени предварително, вече се случва, най-често в пристанищните такси. Те се натрупват в сметката ви, понякога всеки ден. Тоест, кредита може да се използва и за тях.
По същия начин ще видите и приспадането на кредита в същата сметка.
Най-малкия кредит, който сме ползвали е бил 25 $. Той може да достигне дори до 1000 при най-скъпите апартаменти.
Кредита може да бъде на човек или на каюта.
Компаниите всячески опитват да останете при тях и при следващия круиз, като използват подобни начини за зарибяване.
Бонуса може да ви бъде даден и от агенцията, която ползвате, като лоялен клиент. Но в BG това би било изключение, ако не го е отпуснала компанията.
Много компании ще ви предложат кредит при първия круиз, ако направите следващия отново при тях. И т.н.
Други веднага ви дават кредит, ако резервирате следващия круиз директно на борда.
Има и други форми на бонуси, като точкова система, клубове, карти с натрупване на кредити и т.н.
Борден кредит може да получите, ако заведете приятели на круиз при съответна компания.
Но за да се стигне до там си трябва много плаване и лоялност.
Ако имате достатъчен Борден кредит, не ви трябват пакети или All inclusive…
Представете си, че сте открили круиз на цена 400 евро, но имате кредит 200 евро. Това веднага означава, че единият от вас ще пътува без пари. 2 за 1.  И ако похарчите само тези пари на борда, сметката ще ви бъде занулена.
Парите на борда си вървят сериозно и когато те са ти бонус е прекрасно.
Дори те разчитат на това, че човек се отпуска, харчи повече.
И накрая като дойде сметката, сумата е почти винаги повече от отпуснатия кредит.
Ако сте любители на хазарта, трябва да проверите дали компанията на която плавате позволява Бордния кредит да се използва за казината.
Не всички дават тази възможност.
За всичко останало нямате проблем СПА, Специални ресторанти, магазини, интернет, сувенири, екскурзии, напитки, снимки, бакшиши и всичко, което струва пари и влиза в сметката, може да се използва.
И в момента има оферти с Борден кредит, които може да ви харесат.

# 726
  • Мнения: 58
8- дневен круиз от Канарските острови до Бразилия за 154Е. http://www.fly4free.com/wow-8-nights-cruise-from-canary-islands- … o-brazil-154-eur/

# 727
  • София
  • Мнения: 3 771
alex0001
Страхотно, това е една от онези оферти, под 50 евро/двама/38/, за които писах/repositioning/.
Тук са включени и таксите, 54 евро на човек, иначе круиза е точно 100.
Може да се резервира директно от сайта на компанията.
Проблема е, че към круиза трябва да се прибавят и разходите от полети.
Които ще бъдат около 1200-1500 евро на човек ???

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
Здравейте и от мен. Аз за първи път пиша в темата, защото скоро я открих. Ходила съм на круиз с MSC Splendida в западно Средиземноморие. И имам някакъв спомен, че ако си избереш круиз и си представиш удостоверението за граждански брак, за да удостовериш 25 год. компанията прави 500 Евро отстъпка в заплащането на семейството от избрания круиз. Дали още го има това или аз съм в заблуда, пиша по повод по-горните думи за бонуса. newsm78

# 729
  • Мнения: 1 807
rosi_030 - аз съм виждала промоция за младоженци и за 50 години! За 25 не съм, но да пишат по- запознатите! Simple Smile

# 730
  • Мнения: 642
Аз сега от бонусите се сетих да попитам нещо друго - някой има ли членска карта за MSC club? След първия ни круиз се регистрирах онлайн, но така и не получих някакво реално потвърждение, миналата година като ходихме специално попитах момичето, което се занимаваше с офертите, бордните кредити и т.н., тя каза, че не е открила регистрация и ми взе данните, за да направи, но пак нищо не се случи... чудя се сега дали да пробвам трети път за щастие, но предните круизи няма да ми ги впишат в картата така или иначе...

# 731
  • София
  • Мнения: 3 771
Момичета, много са ви готини въпросите днес....

sereiadomar
Ние отдавна имаме членство в клуба.
Много са мудни в това отношение, не се ядосвай.

rosi_030
Не знам в коя категория попадаш, но всички са прекрасни.
Младоженци,  -10% и безплатен ъпгрейд на каюта.
25 години брак, - 250 евро на човек от тарифата.
50 години брак, - 500 евро ...................................
Ако сте над 60 г. отстъпки от 8 до 12%, зависимост от каютата.
Да сме живи да дочакаме всичките...

# 732
  • Мнения: 642
Bled Как го получи тогава членството? Да се регистрирам ли отново според теб или пак да питам на кораба? Ако бяха германци, нямаше да има такива проблеми, но и веселба на кораба нямаше да има  Mr. Green

# 733
  • Мнения: 248
Момичета, много са ви готини въпросите днес....

sereiadomar
Ние отдавна имаме членство в клуба.
Много са мудни в това отношение, не се ядосвай.

rosi_030
Не знам в коя категория попадаш, но всички са прекрасни.
Младоженци,  -10% и безплатен ъпгрейд на каюта.
25 години брак, - 250 евро на човек от тарифата.
50 години брак, - 500 евро ...................................
Ако сте над 60 г. отстъпки от 8 до 12%, зависимост от каютата.
Да сме живи да дочакаме всичките...

Относно отстъпката за 25 г брак - точно за 25 годишнината ли може да се ползва или и на по - късен етап, но да се докаже, че има 25 г брак?
Аз бях чувала, че ако пътуваш на рождения си ден - круиза за роденника е безплатен?!, но не съм проверявал дали е така....

# 734
  • София
  • Мнения: 3 771
sereiadomar
 Hug Казах ти да не се ядосваш, получих го след третия круиз, вече са повече.
Не сме ползвали почти нищо от облагите, освен вечеря с капитана, малко подаръци, ягоди с шампанско.
Отстъпките са мижави, като си намираш евтин круиз, не си струват.
А и да не плаваме само на MSC ?
Имаме членства и на други компании, при които реагират веднага.

m_marinova_85
Не мога да отговоря, не съм стигнала още до това !!!
Вероятно трябва да е дошла годишнината.
Имаме много рождени дни на кораб, но на MSC освен да ни почетат в ресторанта с песен и малка тортичка, друго не сме ползвали. Трябва да се провери....

Общи условия

Активация на акаунт