Студенти в Италия

  • 39 058
  • 137
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 68
Здравейте включвам се в темата, търсейки информация за университети в Рим. Дъщеря ми търси магистратура на английски за есента, но не се ориентираме за срокове за кандидатстване. Ровихме сайтове на университети, но програмите са 2021/2022, а тя ще учи 2022/2023 евентуално. Ако някой е на ясно моля да сподели.
Моля, напишете университетите, които се търсят. Ще помоля младежа за помощ.
Само въпрос, къде се е дипломирала като бакълавърска. На лични, моля.
При нас нещата са добре, като изключим квартира. Все по-високи стават наемите. Синът ми сменя за пореден път, първата я напусна за лятото, м.г.
И трудно се намират.
Синът ми е на етап дипломна работа. Успя да си намери читав професор - проф. Алдо Аймониньо. Все още е в размисъл за тема. Сега е в курс, как да представя и публикува научни разработки и доклади. На италиански.
Не вярвах, че за две години ще научи италиански и ще иска да работи и пише на него.

Последна редакция: вт, 15 мар 2022, 00:22 от la_leonessa

# 61
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравейте, включвам се в темата Ви, тъй като моята девойка от есента ще кара магистратура в Рим.
Моля да ме ориентирате в кои квартали е по безопасно да търсим квартира?
Благодаря предварително!

# 62
  • столицата
  • Мнения: 3 802
Какъв голям интерес съм Италия? Чувам, че и по-голям брой от сегашните зрелостници се ориентират натам. Защо? Има ли избор на специалности с английски?

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Мисля, че е поради Бракзит от части и това, че има доста специалности на английски, но ние все още се ориентираме Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 2 840
Здравейте!
Времето напредва, а фирмата, която е наш посредник и е ангажирана с подаването на документите на сина ми, заявява, че са твърде заети в момента и нямат физическо време да му съдействат с попълването на електронния формуляр за явяване на изпит в Политехнико Милано. За съжаление, той не успява да попълни формата, защото има неща, които просто няма представа какви са и не разбира какъв точно документ искат от него.

Моля, ако някой знае посредник, различен от Скай Лайнс, нека ми пише. Доволна съм от услугите им, консултантката, с която работим, е много симпатична и отзивчива, но сме изправени пред реална опасност да не успее да подаде навреме завлението си и да не бъде допуснат до изпит.

Специалността е архитектура на английски език. Бакалавър.
Кандидатства и в Торино, но там почти успя да попълни формуляра.
Ако някой е минал или минава по тоя път в момента, ще се радвам да се свърже с мен.

Успех на всички кандидат-студенти тук и в чужбина!

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 21:59 от КЛОНКА

# 65
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте!
Въпросът ми е извън академичната тема. Дъщеря ми ще бъде на обменна програма в Милано от септември. Бих искала да изпратя осносвния багаж с куриер или транспортна фирма. Моля, ако някой има опит с конскретна фирма, да сподели. Хубав ден!

# 66
  • Мнения: 60
Здравейте! Дъщеря ми учи в Милано и аз изпращам багаж със Спиди, до 30 кг. кашон е 52 лв., пристига на адрес в рамките на една седмица. Проверявала съм и в други куриерски фирми, цената е по висока.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 09:11 от djonova

# 67
  • столицата
  • Мнения: 3 802
Имат ли ограничение за размери?

# 68
  • Мнения: 60
Да, има Simple Smile трябва да попитате във фирмата за точните размери, не ги помня.

# 69
  • столицата
  • Мнения: 3 802
Видях. Обща сума от размерите 3м.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 049
Здравейте!
Времето напредва, а фирмата, която е наш посредник и е ангажирана с подаването на документите на сина ми, заявява, че са твърде заети в момента и нямат физическо време да му съдействат с попълването на електронния формуляр за явяване на изпит в Политехнико Милано. За съжаление, той не успява да попълни формата, защото има неща, които просто няма представа какви са и не разбира какъв точно документ искат от него.

Моля, ако някой знае посредник, различен от Скай Лайнс, нека ми пише. Доволна съм от услугите им, консултантката, с която работим, е много симпатична и отзивчива, но сме изправени пред реална опасност да не успее да подаде навреме завлението си и да не бъде допуснат до изпит.

Специалността е архитектура на английски език. Бакалавър.
Кандидатства и в Торино, но там почти успя да попълни формуляра.
Ако някой е минал или минава по тоя път в момента, ще се радвам да се свърже с мен.

Успех на всички кандидат-студенти тук и в чужбина!
Нито един посредник няма вашата заинтересованост, затова се чудя защо ги използвате?!
Всичко, което не ви е ясно, можете да уточните с университета.
Нямам опит с Политехнико конкретно, но така работят университетите по цял свят.

# 71
  • Мнения: 41
Здравейте, когато имате мъничко време- КЛОНКА, бихте ли споделили какви са изискванията за специалност Архитектура на Политехнико Милано към чуждестранните кандидати. На нас ни е далеч още, но ме интересува конкретно- изискват ли САТ ( както Бокони например) и искат ли да се приложи Портфолио по Архитектура. А относно владеенето на английски език - кои сертификати признават.  Благодаря предварително и успех на сина Ви!

# 72
  • София
  • Мнения: 3 049
В Бокони може и без САТ - държиш техния изпит. Wink

# 73
  • Мнения: 41
Аха, благодаря Eiger. А той тежък ли е? Тип пак математика и английски ли е?

# 74
  • София
  • Мнения: 3 049
Аха, благодаря Eiger. А той тежък ли е? Тип пак математика и английски ли е?
Не знам какъв тип е.
Не е елементарен, не е и супер труден.

Общи условия

Активация на акаунт