Коледа 2014 - тема 1

  • 125 253
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тереза белтъчният крем със сироп се нарича шаум крем и е за украса на торти, не на меденки. Държи добре форма и  е подходящ за рози и др.  украса с шприц. Повърхността и засъхва леко, но вътрешността остава мека. Същата смес е и за целувки. Белтъкът е по-устойчив със сироп, отколкото със захар. Тази ми торта е с такъв крем, обожавам белтъчни торти:
Скрит текст:

# 601
  • Мнения: 363
Autumn , бадемовият марципан в Лидъл ,покрит ли е с щолокад или е натюр блокче ,готово за разточване . newsm78

# 602
  • Мнения: 1 073
.....готово за разточване e!

# 603
  • София
  • Мнения: 2 521
Една доза меденки снощи опекох



и забърках 2 дози от тестото за линцери.
Обаче май няма да мога да го опека довечера,
и питам колко време може да издържи в хладилника тестото за линцери?
Моля кажете ми във фризера ли да го слагам или какво ......

# 604
  • София
  • Мнения: 6 277
Една доза меденки снощи опекох



и забърках 2 дози от тестото за линцери.
Обаче май няма да мога да го опека довечера,
и питам колко време може да издържи в хладилника тестото за линцери?
Моля кажете ми във фризера ли да го слагам или какво ......

Много готини меденки, особено усмихнатата Simple Smile

Според мен 3-4 дена не е проблем, аз май съм държала към 2-3 дена.

# 605
  • София
  • Мнения: 2 521
Една доза меденки снощи опекох



и забърках 2 дози от тестото за линцери.
Обаче май няма да мога да го опека довечера,
и питам колко време може да издържи в хладилника тестото за линцери?
Моля кажете ми във фризера ли да го слагам или какво ......

Много готини меденки, особено усмихнатата Simple Smile

Според мен 3-4 дена не е проблем, аз май съм държала към 2-3 дена.

Хах, благодаря!
Усмихнатата беше проба на формичката за линцери, която си хупих скоро, направо страшни попадения има в китайския мол, сред купищата боклучета може да се открие нещо полезно.....

# 606
  • Мнения: 39 484
  Здравейте!
Благодаря ви за хубавите емоции,  които ми доставяте!  Постоянно ви шпионирам и събирам идеи и мнения.
Сега моите въпросчета :
 1    Тази година за първи път ще правя щолен. Целият ли сладкиш се залива с масло и после пудра захар или само от горе?   Ако е от двете страни първо от едната,  попива и после се обръща от другата или?
2  От дозата на Джема колко малки щолена излизат?  ?  Искам да подаря ,  а не ми се рискува с повече количество за първи път. Смятам да ползвам формите за еднократна употреба,  с големина на малък хляб.
3  Мога ли да използвам и нарязани и подсушени зелени смокини от слатко или няма смисъл от такъв експеримент?
Благодаря предварително за отделеното време и съвети.
Поздрави!



# 607
  • Мнения: 363
.....готово за разточване e!
Благодаря ти за отговора! Heart Eyes

# 608
  • Мнения: 2 553
Момичета, какво правите с този марципан? В какъв смисъл е "за разточване"  newsm78

# 609
  • Мнения: 1 391
Ами в същия смисъл, в който хващаш точилка и го разточваш, за да добие съответната тънкост и големина. В конкретния случай става дума за капучиновите звезди. Обикновено, според опаковката, марципана има горе долу такъв вид. И е нужно да се разточи и изреже в конкретната форма на звезда. Peace

# 610
  • Мнения: 2 553
Много вкусно звучи това, бе! Супер направо! Ще ми подскажеш ли къде да търся рецепта и снимки на тези звезди?

Благодаря ти, Autumn* /страхотен ник, между другото  Peace/ !

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Влизаш на 1 страница на темата ,Сладки от минали теми

http://lasrecetasdegaby.wordpress.com/2008/12/05/

# 612
  • Мнения: 1 391
Благодаря!  Blush Докато ти подскажа къде да я търсиш, направо ти я давам http://lasrecetasdegaby.wordpress.com/2008/12/05/ Simple Smile

# 613
  • Мнения: 2 553
Благодаря ви, страхотни сте!  Hug

# 614
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
И аз открих сезона с 1 доза меденки на Джема.ВКЪЩИ СА  на особена почит и уважение.Дозата вече е половин доза.Подозирам, че до довечера няма да има нищо. Mr. GreenНие ги харесваме слепени с мармалад от сини сливи.
За мен тези меденки са винаги на първо място в списъка от сладки.
Джемма   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт