Коледа 2014 - тема 1

  • 125 058
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 2 521
Да да на ДЖЕММА е и моята рецепта, само тях си правя!
Поне при мен отне малко практика докато нацеля тестото и печенето и после вече ги правя на автопилот!
Не ги украсявам защото този айсинг ми разваля вкуса, евентуално ще ги пробвам слепени с мармалад тази година.

Джемма   bouquet

# 616
  • Мнения: 1 153
Какъв е този китайски мол? Усмивката за линцери много ми хареса:)
И една добавка - от една доза мини щолени излизат 20 сладки, току що пробвах.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 15:05 от secret girl

# 617
  • София
  • Мнения: 2 521
Какъв е този китайски мол? Усмивката за линцери много ми хареса:)
И една добавка - от една доза мини щолени излизат 20 сладки, току що пробвах.

Миии.... аз така му викам ...... на лъвов мост над карфур на 2 етажа направиха огромен китайски магазин за всякакви боклучета ..... от дрехи до ... всичко.

# 618
  • Мнения: 6 395
Ето и рецептата по която правя аз лично коледните ми сладки- с фастъчено масло е моята  Peace
 

Скрит текст:
Продукти
1/2 ч.ч. фъстъчено масло
1 1/2 ч.ч. брашно
1/2 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. кафява захар
1 яйце
1/2 ч.ч. масло
1 ч.л. бакпулвер

 
Рецепта:

Двата вида захар - кафявата (1/2 ч.ч.) и бялата (1/2 ч.ч.), се изсипват в дълбока купа и се разбиват с миксер, заедно с фъстъченото (1/2 ч.ч.) и обикновеното масло (1/2 ч.ч.).
След като се получи гладка смес, към нея се добавя яйцето (1 бр) и отново се разбива.
Накрая се прибавят предварително смесените и пресяти брашно (1 1/2 ч.ч.) и бакпулвер (1 ч.л.). Получената смес се оформя на тесто, което се разточва на кора с дебелина няколко милиметра.
От нея с помощта на формички се изрязват коледни сладки.
Те се подреждат в тава, на чието дъно е поставена хартия за печене, и се пекат в предварително загрята до 190 градуса фурна до готовност.
След това се оставят леко да се охладят и по желание се декорират с шоколадов топинг по краищата.

# 619
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Звезден^Прах, мерси за рецептата, копирам си я, харесвам фъстъчено масло.

alpha_beta, Кремито, благодаря, но заслугата не е моя. Hug Simple Smile

 mariat, целият сладкиш се намазва с масло, да, защото целта е да полепне пудрата захар.
Смокини от сладко не бих сложила, те имат специфичен вкус и аромат. Харесвам ги, но не ги виждам в щолена.

От тесто със 750 гр брашно правя три средни щолена. Разгледай албума, там са само снимки на щолена:
 
http://djemma.snimka.bg/cooking/drezdenski-shtolen.635076.25633180

# 620
  • Мнения: 39 038
Джемма,  благодаря ти за разясненията. Голяма работа са ти щолените!  Поздравления!  Видях,  че си си спестила формите за печене - научих още една хитринка. Благодаря.

# 621
  • София
  • Мнения: 5 604
Autumn , бадемовият марципан в Лидъл ,покрит ли е с щолокад или е натюр блокче ,готово за разточване . newsm78
Има и натюр блокче,  ама има и такъв с шоколад отгоре.

# 622
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
аз натюр не съм виждала в Лидл,само с шоколадова глазура...който ми е любим Heart Eyes

# 623
  • София
  • Мнения: 5 604
Аз купих миналата седмица, едни правоъгълни блокчета чист марципан.
http://ilrai.blogspot.com/ Давай надолу и виж рецептата за Марципанови кексчета с ягоди и боровинки. Нещо не мога да вградя снимката в поста, а само тази ми излезна в нета. Около 3.50 май беше 200 гр.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 23:12 от tzvety26

# 624
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
по колко грама са и каква им е цената?

# 625
  • насън...
  • Мнения: 234
ама много сте лоши... Naughty продължавам да ви чета редовно и моят списък набъбва... Laughing
да не говорим, че не се въздържах и минах през лидл....и сега си имам още един комплект кутии...маниак съм на тема метални кутии, а тези са наистина мнг красиви..и големи..Simple Smile))..и марципанът ме изкуши, но понеже (и) тази година няма да правя щолен и го подминах деликатно... Mr. Green
alpha_beta, и аз си взех такава формичка, само че от един англ. сайт....изобщо не се сетих за китайския мол...ама то сигурно все от едно място идват.. Grinning..и мен ме сърбят ръцете вече да почвам...
и да ви покажа малко от моите неща - скромната салатка и сладки от миналата коледа...сладките малко ги претупах, че нямах сили с бебо за друго...имах хубави сладки от предните две коледи, но ми се скапа харда и заминаха всички снимки Sad
може да видите и първият ми опит за рози и ягодки от фондан - май добре ми се получиха... Laughing
http://amen.snimka.bg/holidays/xmas.843428.34398679

# 626
  • Мнения: 114
Момичета,по коя рецепта правите щолена?Аз ще правя за първи път,но видях много рецепти и повечето се различават много.

# 627
  • Мнения: 3 253
За първи път тази година ще направя щолен.Дали може да заменя бадемите с орехи защото не ги обичаме.

# 628
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 492
mimi0585, разбира се, че може. Аз го правя също само с орехи.
Да не съм без нищо в темата, ето един от миналогодишните ми щолени.

# 629
  • Мнения: 1 391
Правя щолена по рецептата за Дрезденски щолен. Минали години, когато нямаше само марципан си купувах от тези блокчета, които са с шоколадова глазура, обелвах шоколада и го слагах така цяло парче в щолена. Сега, за щастие, пуснаха този марципан на Лидъл.  Peace

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 09:48 от Autumn*

Общи условия

Активация на акаунт