Коледа 2014 - тема 1

  • 125 151
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, множко са, но в процеса на приготвяне можеш да не сложиш всички, ще прецениш. маята също ми се вижда много, ще мирише на мая. Но ако действително тестото побере всички стафиди, тогава не е много, защото те утежняват тестото.
Щом така са ти я казали, значи е ок, пробвай и ще кажеш. Peace

# 376
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
 Crazy имаме си вече меденки - няма да описвам аромата, знаете си го  Hug

имаме тава попрепечени, хрупкат и са супер за мен, по-руси,  Wink те са за другите и едно "пано", на което малкия ще се упражнява в рисуване със силиконовата писалка за украсяване на сладкиши, която награби в магазина и трябваше да я купим.

прочетох за айсинга Blush ще се опитам да направя  Peace
подозирам, че ще всичко ще се изяде преди Коледа, но ако все пак нещо остане ще има ли проблем, че е украсено сега?

# 377
  • Мнения: 471
Да, множко са, но в процеса на приготвяне можеш да не сложиш всички, ще прецениш. маята също ми се вижда много, ще мирише на мая. Но ако действително тестото побере всички стафиди, тогава не е много, защото те утежняват тестото.
Щом така са ти я казали, значи е ок, пробвай и ще кажеш. Peace

Благодаря !Ще докладвам,обезателно!

# 378
  • Мнения: 1 080
Да, множко са, но в процеса на приготвяне можеш да не сложиш всички, ще прецениш. маята също ми се вижда много, ще мирише на мая. Но ако действително тестото побере всички стафиди, тогава не е много, защото те утежняват тестото.
Щом така са ти я казали, значи е ок, пробвай и ще кажеш. Peace

Благодаря !Ще докладвам,обезателно!
И аз като Джема, мисля, че ако се добавят на части ще можеш да прецениш дали ще се поемат.  Маята може и да не е много, вчера разглеждах рецепта, в която маята е 80гр, но ги няма тия 100гр мас.  Това масло за отгоре не трябва ли да е разтопено, а не разбито?

# 379
  • Мнения: 3 181
Извинявам се, че питам тук, но има ли тема за Коледен календар тази година, не мога да се ориентирам и намеря такава във форума?

# 380
  • Мнения: 1 313
Тази година за първи път се изкушавам да правя къщичка от меденки, защото си мисля, че малката много ще се забавалява. По този повод преглеждах линковете на първата страница за шаблони и установих, че голяма част от тях не работят.

Аз си бях направила едно скромно списъче за коледни сладки, но мъжа ми се върна от командировка с един пакет марципан и сега реорганизирам списъка Simple Smile Но определено ме изненада приятно, защото марципана, който ползвах от миналата коледа не го намирам.

# 381
  • София
  • Мнения: 6 268
Тази година за първи път се изкушавам да правя къщичка от меденки, защото си мисля, че малката много ще се забавалява. По този повод преглеждах линковете на първата страница за шаблони и установих, че голяма част от тях не работят.


Аз шаблоните за къщичката си ги чертая сама. Избирам си по картинка каква искам да е и разчертавам на хартия. От 2 г. съпругът ми и той се включва и като по-техническа мисъл от мен ги чертае той, че се справя по-бързо Simple Smile

# 382
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Извинявам се, че питам тук, но има ли тема за Коледен календар тази година, не мога да се ориентирам и намеря такава във форума?

 newsm78 За какво точно става дума?

# 383
  • Мнения: 3 181
Извинявам се, че питам тук, но има ли тема за Коледен календар тази година, не мога да се ориентирам и намеря такава във форума?

 newsm78 За какво точно става дума?
Коледните календари, които се купуват или правят за децата.
От 01.12се започва да се отваря всеки ден, вътре има някоя задачка за децата и изненада. В книжарницата съм купувала, например,  книжка с малки стихчета за всеки ден, така до Коледа. Лего имат такъв коледен календар........просто не мога да се ориентирам има ли подобна тема тази година, и къде да я търся.....не я откривам в детският подфорум

# 384
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ама не виждам връзка с тази тема. Това е готварски подфорум.

# 385
  • София
  • Мнения: 5 605
Е то момичето се извини, че пита тук.
Ние миналата година си направихме сами едни свитъчета за всеки ден. Мога да ти напиша какво имаше в календара. Питай и в тази тема също:  http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=745458.570%20?%3E

# 386
  • Мнения: 471
И аз като Джема, мисля, че ако се добавят на части ще можеш да прецениш дали ще се поемат.  Маята може и да не е много, вчера разглеждах рецепта, в която маята е 80гр, но ги няма тия 100гр мас.  Това масло за отгоре не трябва ли да е разтопено, а не разбито?
[/quote]

Ми ха сега де  Laughing Така съм я записала.Може би е разбито,щото нали се маже веднага след изпичане... newsm78

# 387
  • София
  • Мнения: 1 180
В Икеа има готови шаблони за къщички, изпечени, с украса. Дали е взимал някой?

   Миналата година вкъщи си направихме такава. Стана доста сполучлива.

# 388
  • Мнения: 1 080
И аз като Джема, мисля, че ако се добавят на части ще можеш да прецениш дали ще се поемат.  Маята може и да не е много, вчера разглеждах рецепта, в която маята е 80гр, но ги няма тия 100гр мас.  Това масло за отгоре не трябва ли да е разтопено, а не разбито?

Ми ха сега де  Laughing Така съм я записала.Може би е разбито,щото нали се маже веднага след изпичане... newsm78
[/quote]
Излишно упражнение ми се вижда разбиването, то реално и с калъпа да мажеш, пак ще е същият ефекта  Grinning

# 389
  • Мнения: 3 271
В момента почвам един нов ябълков щрудел и ако излезе сполучлив ще е към менюто за Коледа

Общи условия

Активация на акаунт