Коледа 2014 - тема 1

  • 125 060
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 2 875
За сега само запис  Hug Ще покажа и моите сладки като ги направя  Hug

# 436
  • Мнения: X
С АКК се заех веднъж само и като че ли не ме влече отново да го направя.

Много хамалогия, нали?  Joy Само докато прочета рецептата и вече съм се изморила!

Кое му е хамалогията?
За мен Щолена е повече заигравка.
А АКК си е стандартен маслен кейк, с повечко сушени плодове.
Аз го правя точно за час.После сам си се пече."поливам" го на 4-5 дни.
Но аз обожавам вкуса и аромата му и дори суперсложна да беше рецептата, сигурно пак щях да му слугувам.    Laughing

# 437
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Снимката на елхите и шапките е от италианския сайт. Само пиленцата са мои, правих ги за Великден. Боята сложиш в белтъченото тесто, след което шприцовах. Така мисля да направя и сега. На снимката елхичките са поръсени, а шапчиците са като напръскани със спрей като че ли, но може и те да са поръсени с боя на прах.

АКК-то не е трудно изобщо, не знам какво ви стряска.

# 438
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Aз тази година мисля да правя:
-френска селска торта
-АКК
-линцерови сладки
-меденки,украсени с айсинг/фондан
-шоколадови бисквити
-ванилови рогчета
-медени къщички
Давайте някакви други идеи за вкусни сладки.Дребните сладки и медените къщички ще са ми за подарък.

# 439
  • Мнения: 579
Да ви споделя набързо рецептата ми за Грилажки.

250 гр. захар
250 гр. орехи
250 гр. масло
1 подсладено кондензирано мляко
вафлени кори

Захарта се карамелизира. Към тях се добавят смляните орехи и се бърка/ много  трудно/ за 1-2 минути докато са на котлона. След това се дръпва настрани и се добавят втечненото масло и кондензираното мляко. Връща се на котлона и за около 7 минути, като се бърка постоянно. След това трябва да изстине малко и се разстила между 2 вафлени кори, които са леко намаслени предварително. Може да направите по-тънки или по-дебели вафли според предпочитанията. Завиват се плътно с фолио и се оставят затиснати от тежест/ аз поставям книги/ поне за 24 часа. Режете на каквито размери искате, добре е да са по-малки, че са доста сладки.  Аз ги режа дълги колкото пръстчеи широки пръст и половина.
А вафлени кори откъде си купувате?
Имам подобна рецепта, но вместо кондензирано мляко слагах жълтици. Приятел ме беше снабдил с такива кори, но той имаше възможност да взима от фабрика за вафли. Корите отдавна свършиха. Не съм правила тази рецепта от 15-20 години, но наистина е нещо божествено.

# 440
  • Мнения: 1 073
На мен ми ги купуват от провинцията или от Македония. Веднъж съм взимала от Березка, но бяха много дебели и не ми харесаха. Ако някой знае хубави кори в София и на мен ще са ми от полза, че така трябва да агажирам да ми купуват и носят/пращат.

# 441
  • Мнения: 662
Джемма, може ли рецептата за жълъдчета?

# 442
  • Мнения: 114
В Икеа има готови шаблони за къщички, изпечени, с украса. Дали е взимал някой?

Tzvety,къде точно се намират тези шаблони?Ако ги намеря ще купя и споделя  Simple Smile

# 443
  • София
  • Мнения: 5 604
Ами долу в магазина за хранителни продукти. Закачени са на едни щендери в дясно. И аз ще купя, ама мисля, че ми е рано, че ще бъдат изядени Simple Smile

# 444
  • Мнения: 114
Благодаря  Wink Аз тази година за пръв ще правя меденки,щолен,къщички и се надявам да помагате,че хич ме няма в тези неща,но темичката ви е толкова хубава и приятна,че и аз се запалих Close-mas:

# 445
  • Мнения: 1 073
Здравейте, аз подготвям списък за пазаруване, че съм решила в петък вечерта да отпочвам някои неща. Та да ви попитам каква е причината да печете АКК в кутии, вместо във форми за печене. Може би става по-висок от формите или пък защото си остава там до коледа? Да попитам за всеки случай, че да не ми изкочи някое зайче. Иначе ще започна с по една доза меденки със и без карамфил и със и без айсинг според индивидуалните претенции у дома Simple Smile След това в събота или неделя ще ека АКК. Ако и други ще го пекат този уикенд ще ми е от полза паралелното следене на нещата до Коледа.

# 446
  • Австрия
  • Мнения: 28
Aз тази година мисля да правя:
-френска селска торта
-АКК
-линцерови сладки
-меденки,украсени с айсинг/фондан
-шоколадови бисквити
-ванилови рогчета
-медени къщички
Давайте някакви други идеи за вкусни сладки.Дребните сладки и медените къщички ще са ми за подарък.



stefanel
, ето ти още една бърза и лесна рецепта.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=623232.msg … 57579#msg20357579


# 447
  • Мнения: 11 816
А вафлени кори откъде си купувате?
Аз също съм взимала от руския магазин "Берёзка", имат в различни големини и форми! Peace Вероятно има и по други магазини, защо с едно бързо търсене в Гугъл излизат напр. тези и безглутенови дори.
Иначе е вариант да се заменят с вафлени фунийки за сладолед (продават във всеки голям магазин), но вече зависи от рецептата дали ще го позовлява.

# 448
  • Мнения: 2 553
С АКК се заех веднъж само и като че ли не ме влече отново да го направя.

Много хамалогия, нали?  Joy Само докато прочета рецептата и вече съм се изморила!

Кое му е хамалогията?
За мен Щолена е повече заигравка.
А АКК си е стандартен маслен кейк, с повечко сушени плодове.
Аз го правя точно за час.После сам си се пече."поливам" го на 4-5 дни.
Но аз обожавам вкуса и аромата му и дори суперсложна да беше рецептата, сигурно пак щях да му слугувам.    Laughing

АКК-то не е трудно изобщо, не знам какво ви стряска.

Момичета, казах го шеговито, не в някакъв невротичен смисъл.  Hug Не ме стряска изобщо, просто няма да имам време да се занимавам с него, а така ми се иска да опитам и аз някой път АКК, защото ми звучи много вкусно!

Някой ако иска - може да ми прати парченце!  Joy

# 449
  • Бургас
  • Мнения: 1 982
Нали няма да пропуснете да съобщите за настояща и идваща промоция на краве масло? Ще благодарим дружно.

Общи условия

Активация на акаунт