Коледа 2014 - тема 1

  • 125 230
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 580
Като за първи път мисля че съм доволна.Сега оставя печенето.
Скрит текст:
Скрит текст:
Чудесно изглеждат, чакам да ги видя изпечени.

# 676
  • UK
  • Мнения: 2 841
 Благодаря за съветите за марциана и глазурата.
 Снощи забърках мини-щоленчетата по рецептата на Джема ,супер се получиха. За съжаления в плика със сушените плодове е ималои портокалови корички, които доста нагарчат та детето се мръщи. Днес ги пробвах и съм много довола.
 Също снощи замесих и една доза тесто за линцерови сладки, днес ги изпекох добре станаха , ноявно нещо съм объркала , много ми се ронеше тестото. Много трудно ги точих и изрязвах , постоянно се разпадаха. Дали брашното не им е дошло в повече , чемай малко повече от указаното сложих.
 И разбира се , нали останаха два  от сладките веднага забърках едни "Забравени сладки" .

# 677
  • Мнения: 3 273
Готова съм  newsm44
Скрит текст:

# 678
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
И аз отворих коледната работилница. Изпекохме меденките за елхата, като едната част ще бъдат за хапване естествено. Мисля да ги украся следващата събота, че другите неща от тазгодишния списък са все за правене в последния момент и няма да има кога после. Grinning Сега чинно чакат в най-голямата възможна кутия. Grinning

# 679
  • Мнения: 69
Здравейте! Днес си купих марципан от Лидъл,но няма да го ползвам тези дни,та въпросът ми е,къде да го съхранявам? Имам необитаема стая в която е 13 градуса. Мисля там да държа сладките. Там ли да го сложа или в хладилника? Също така си взех от Кауфланд "бакпулвер за меденки".В него има канела,карамфил,джинджифил,кориандър,черен пипер,бахар,кардамон,индийско орехче. Трябва ли да му добавя още нещо?  newsm78

# 680
  • София
  • Мнения: 2 521
Днес спретнах едни арменски сладки

http://ilrai.blogspot.com/2010/12/blog-post_05.html

много са вкусни

те трайни ли са като меденките?

# 681
  • София
  • Мнения: 372
И аз днес много им се чудих на тези сладки, но направихме бастунчетата на Wafi, защото за тях съм сигурна, че издържат.

# 682
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз пък през седмицата правих меденките на Джемма. И.... вече ги няма  Mr. Green Определено са по-вкусни, ако са по-препечени, но си трябват здрави зъби.

# 683
  • София
  • Мнения: 6 269
Здравейте! Днес си купих марципан от Лидъл,но няма да го ползвам тези дни,та въпросът ми е,къде да го съхранявам? Имам необитаема стая в която е 13 градуса. Мисля там да държа сладките. Там ли да го сложа или в хладилника? Също така си взех от Кауфланд "бакпулвер за меденки".В него има канела,карамфил,джинджифил,кориандър,черен пипер,бахар,кардамон,индийско орехче. Трябва ли да му добавя още нещо?  newsm78

Марципанът в Лидл в хладилна витрина ли беше? Повечето марципани (или поне всички, които аз съм виждала и ползвал) са във вакумна опаковка и се държат на нормална стайна температура. Така че не му робувай толкова на марципана. Иначе в тази стая може да ис съхраняваш сладките съвсем спокойно.
Колкото до подправката, според мен си има всичко, аз бих добавила допълнително само канела и малко джинджифил, че никога не са ми достатъчни в тези смески.

# 684
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Запис

# 685
  • Мнения: 1
Ето една препоръка за "бързи" коледни панделки и от мен Simple Smile https://www.youtube.com/watch?v=rCSRoIZmjDQ

# 686
# 687
  • Мнения: 6 395
Сега на обяд, по Бон Апети, даваха страхотна рецепта за сладкиш с ябълки, ром, кардамон ......точно на Коледно мирише, смятам да го опитам и ще споделя, но звучи прекрасно  Whistling

# 688
  • София
  • Мнения: 2 521
Момичета, пак да питам, колко са трайни арменските сладки, като меденките или....?

# 689
  • Мнения: 3 273
Момичета, пак да питам, колко са трайни арменските сладки, като меденките или....?
Аз правих преди 10дни някъде и според мен в никакъв случай не могат да издържат повече от 1седмица.

Общи условия

Активация на акаунт