Първи дни у дома

  • 4 545
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте мами как се справяте с безсънието  Grinning

# 1
  • Мнения: 6 365
Спи, докато и бебето спи.

# 2
  • Мнения: 843
И моят съвет е да спиш, докато спи бебето.
В началото бебо спи, а аз чистя, готвя и какво ли още не. Ама как ще легна да спя като имам толкова много да свърша? В един момент започнах да заспивам права и разбрах, че не трябва да правя така.
Другото, което може да правиш е следното. Поне ние така с ММ процедирахме. (естествено, когато не е на работа). Той спи през нощта, а аз съм с бебо. Към 6-7 сутринта се сменяме, той поема бебо, а аз лягам на спокойствие в другата стая.
Ще свикнеш и ще си намериш твоя метод. Само спокойствие, че бебетата усещат!

# 3
  • MUC
  • Мнения: 297
Домакинството не е толкова важно в момента, сведи тези дейности до минимум, а най-добре ги делегирай максимално на мъжа ти или на ентусиазираните баби, ако имаш такива под ръка. Спи, когато спи бебето, пак няма да ти е достатъчно, понеже все пак трябва и да ядеш и от време на време да се изкъпеш  Simple Smile - но това е единственият начин да оцелееш първите няколко седмици.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 245
То безсънието може и да не е само първите дни. Спи във всеки удобен момент, друго няма какво да направиш и донякъде с времето се свиква.

# 5
  • Мнения: 6 789
Здравейте мами как се справяте с безсънието  Grinning
В един момент се свиква. Щом такава поспалана като мен вече 6ти месец издържа  Laughing В първите седмици само кърмене и храна за теб. Домакинство и т.н ги забрави. Ако може някой да поеме гладенето на дрешките и да стъква по някоя манджа, друго не ти трябва. Спи във всеки удобен момент Wink

# 6
  • Мнения: 250
Свиква се с безсънието, аз през първите 3 месеца на близнаците нямах повече от 3-4 часа сън на ден, оцелях. Нямаше време да готвя, нямах и помощник, и домакинството ми беше назад в приоритетите. Хапвах каквото намеря и когато успея, което не беше много често. Пиех по 2 кафета на ден, а по принцип не пия кафе изобщо. Момчетата спяха предимно навън в количката, да заспят вкъщи беше почти мисия невъзможна. Ходихме с тях по разходки, водихме кака им на градина, вземахме я след обяд. Ежедневието завърта кръговрата и се свиква. След това, малко по малко, до първата година си наваксах броя часове на денонощие.

# 7
  • Мнения: 39
а кога свършват тези безсънни дни :Д то времето лети бързо, но все пак вечер не чак толкова  Grinning

# 8
  • MUC
  • Мнения: 297
Като знам майка ми, сигурно човек цял живот не може да спи спокойно, щом има деца.  Simple Smile
Шегата настрана, на мен и сега, 4 месеца и половина след раждането, не ми стига сънят. Но това, което беше първите 6 седмици, не може да се сравнява. Тогава ходех като зомби из къщи и залитах от умора, на моменти не можех да си формулирам мисълта, толкова ми се спеше.
От друга страна всяко бебе е различно и това, че моето на 6 седмици започна да спи повече време нощем, не означава, че и твоето ще е така. Пък и нищо не пречи след някоя и друга седмица, като я почнат по-сериозно зъбите, и моята дъщеря да си смени пак режима. Бебетата си сменят режима често, тъкмо си мислиш, че си се напаснал и хоп, ново 20. Та наистина, спи винаги, когато можеш!  Grinning

# 9
  • Мнения: 39
още не мога да се адаптирам, но все пак сме на 15 дена и 10 от които сме си вкъщи  Grinning а аз искам и да шетам и да готвя, май не съм се уморила хубаво  Grinning само да не си кажете "тази за какво е раждала като ще се оплаква че и се спи и тн "  Grinning просто се допитвам за успокоения  Grinning пък и съм на 20 год. първо детенце и както казах още се адаптирам към всичко  newsm78 като питам свекървата или майка ми те едвам си спомнят преди 26 и 20 години какво е било  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 39 836
а кога свършват тези безсънни дни :Д то времето лети бързо, но все пак вечер не чак толкова  Grinning
При мен - към 3тия месец.
Сина ми се роди недоносен и се хранеше на час, час и половина. По едно време загубих ориентация за ден и нощ. Синът ми се отказа от нощното хранене на 2рия месец и успявах малко да поспя през нощта. Сутрин съпруга ми го носеше с думите "ето ти един гладник".

# 11
  • MUC
  • Мнения: 297
още не мога да се адаптирам, но все пак сме на 15 дена и 10 от които сме си вкъщи  Grinning а аз искам и да шетам и да готвя, май не съм се уморила хубаво  Grinning само да не си кажете "тази за какво е раждала като ще се оплаква че и се спи и тн "  Grinning просто се допитвам за успокоения  Grinning пък и съм на 20 год. първо детенце и както казах още се адаптирам към всичко  newsm78 като питам свекървата или майка ми те едвам си спомнят преди 26 и 20 години какво е било  Grinning

Е, чакай де, къде бързаш...  Wink
Готвенето и шетането няма да избягат, от тях винаги има достатъчно. За момента с чиста съвест можеш да ги оставиш на бабите или на мъжа си.
Наслаждавай се, този шанс имаш само в началото - по цял ден с бебето в леглото да го кърмиш и да си се гушкате. Това е най-важното в момента.

А и за по-нататък имай предвид, че супермайките, които с усмивка на уста гледат бебе, въртят перфектно домакинство и на всичкото отгоре изглеждат блестящо, ги има само по филмите и списанията, и евентуално във форума.  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 44 245
а кога свършват тези безсънни дни :Д то времето лети бързо, но все пак вечер не чак толкова  Grinning

при моето около година и половина, после пак се будеше 1 път през ноща, но за 2-3 мин. не ми е пречило на наспиването.

# 13
  • Мнения: 2 052
Спиш докато бебето спи, няма друг начин. Домакинските задължения прехвърляш на мъжа си, бабите...
Започнах да се спя повече когато навърши 6-7м., тогава разреди кърменията, а последното нощно хранене махнахме на 13м.  и едва тогава започна да спи по цяла нощ. И пак не успявах да се наспя, защото сутрин става много рано - 5:30-6. Тъкмо започна да спи до към 7 и тръгнах на работа, за която ставам в 5:15  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 6 789
Всичко зависи от бебето. Малката спря да се събужда нощем на около 3 месеца....и после пак почна  Laughing Сега от 2 седмици някъде не яде нощем, но пък се разбужда и като стана да я видя и гушна пак заспива. Обаче яде, не яде..мен ми се накъсва съня, после става между 4 и 6 за кърмене и в 8 вече е на крак  Simple Smile Като цяло спи, но има нейни връстници, които пък са много неспокойни и спят малко. Пък и още нямаме зъби.... Свиква се с всичко, да са живи и здрави децата, всичко друго минава и заминава.

Общи условия

Активация на акаунт