Първи дни у дома

  • 4 553
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39
Той те е зарязал с бебето и е отишъл да си пийва и хапва с техните?! Няма да питам техните какво мислят по въпроса, понеже явно за тях това си е в реда на нещата... Tired
Хващаш го изкъсо, ако отсега се скатава, никога няма да почне да се грижи за детето - ще свикне, че всичко около него е твоя отговорност. Какво значи, че очаквал за него да е ад... Със сигурност няма как за него да е по-голям ад, отколкото за тебе!
Просто го моли да върши конкретни неща, със спокоен тон, без да плачеш и да се тръшкаш. Детето е и негово, не го оставяй да се прави на ударен.


ами техните седяха и мълчаха докато майка му не дойде да ме успокои и ми каза че мъжете били така... не знам но таткото не обръща внимание на малкия за повече от половин час, а снощи докато плачеше заради гадните колики даже усетих че се поизнерви, а за мен какво ли остава  Grinning в интерес на истината не знам с какво би могъл да ми помогне таткото въпреки че се храним с АМ защото нямаме много кърма и през ноща не се преобуваме за да не се разсъним.. не е толкова трудно но не вярвам да се справя... не знам... аз съм на 20 той на 25 и имам чъвството че имам две бебета не едно  Grinning неопитни сме но в крайна сметка напрежението и цялата тежест върху мен ще си каже думата и ще неще ще помага таткото .. колкото до нас дано не ни отдалечи малкото човече

# 31
  • Мнения: 6 791
Не са "такива" мъжете. Това е вашето дете, редно е да си помагате. Детето не е камък на шията, а щастие. Тези първи месеци бързо ще отминат. Седнете и поговорете с мъжа ти, нека помага, това че работи ама никакво извинение не е. Сега той трябва да се съобразява с вас, а не ти с него. Моя мъж в началото за нощните кърмения ставаше, взимаше я от кошарата и ми я даваше, после я слагаше да спи. И той работи, но в крайна сметка заедно искахме дете и заедно ще си я гледаме. Говориш с него и това е.

# 32
  • Мнения: 21 332
То безсънието може и да не е само първите дни. Спи във всеки удобен момент, друго няма какво да направиш и донякъде с времето се свиква.
Подкрепям  Peace

# 33
  • Мнения: 2 500
Ох,винаги съм се възмущавала на това-"таткото работи". Ами както и другите майки са ти казали, майчинството си е работа по 24 часа,7 дни в седмицата. Просто сядате спокойно и се разбирате кой какво ще прави. Научиш ли го отсега,че можеш с всичко да се справяш,цял живот ще опъваш каиша. Млади сте,но заедно ще се справите. Щом имате баби,които помагат с домакинството,значи остава да разпределите грижите за бебето. И не го оставяй да се измъква с думите "ще викна майка" Simple Smile
Възможно е мъжът ти да не знае какво да прави с бебето,да го е страх,че няма да се оправи. Но с настояване и насърчаване от твоя страна ще свикне.

# 34
  • Мнения: 39
прави сте напълно.. ще ви послушам и няма да му спестявам всичко.. не стига че грижите съм ги поела аз ами той и внимание не му обръща за повече време а в същото време го виждам че му е мило и драго и че си го обича ... може би го е страх още и да е паникьосан въпреки че трета седмица сме вкъщи..

# 35
  • MUC
  • Мнения: 297
Много мъже не знаят какво да правят с едно бебе, особено докато е съвсем малко. Не могат да си играят с него, мислят си, че то нищо не разбира и чакат "да порасне". Насърчавай го, а като почне бебчето да му се усмихва след някоя и друга седмица, ще му се стопи сърцето. Но не го оставяй да се изсулва като мокра връв, ангажирай го с детето, да можеш да си поемеш дъх и ти, все пак и мама е хора.  Wink

# 36
  • Мнения: 1 136
Не е само помоща , но и изграждането на връзка с детето- да го изведе на разходка , а ти да поспиш, да смени пелена или да му подаде млякото , а не ти да ставаш постоянно като ужилена . Сложете детето в кошараза игра в стаята , в която сте / меки играчки , възглавнички каквото се сетиш постави около бебо , той ще си лежи и разглежда , но и ще вижда лицето на баща си , което е важно за връзката м/у тях . Ти през това време може спокойно да приготвиш храна , вземеш душ и т.н , а защо бащата не сготви / много мъже го правят сега , дори по-добре от жените.

Общи условия

Активация на акаунт