Храната вкъщи - кой колко и за какви пари яде?

  • 63 685
  • 1 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
някой, който поне може да те нахрани.
Това не го разбрах newsm78

# 16
  • Мнения: 25 620
Плюскането може да се приеме за нормално в днешно време. Епоха на разхищението.
Но другото - "че е ок да дели сметките с безработното си гадже" - не.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Темата за харчовете за храна ми е най-голямата болка. По принцип, с мъжа до мен сме с доста широки пръсти, а отгоре на това сме и върли чревоугодници. ooooh! Честно казано, яд ме е, че на месец се налага да заделяме толкова значителни финансови ресурси именно за нещо, което дори в нашия случай е нездравословно, защото нямаме особено добра култура на хранене и често консумираме боклуци на космически за българския стандарт цени. Tired Ми, тъпо е, ама аз не мога да си представя да ми се прияде нещо и да не си го купя, направо ще се побъркам. Та, в тази връзка, напълно го разбирам приятеля ти, а и не съм съгласна с твърденията, че само мъжете хапвали много – ами, аз също никак не си поплювам в това отношение... Mr. Green

   P.S.: Месо почти не ям.

# 18
  • Мнения: X
Аз също ям доста. Мислех, че баща ми например яде много, докато не срещнах приятеля си. Говорим за разлика от 300-400 гр мръвка за 4-8 порции (зависи дали е манджа или спагети) срещу половинка за 2 порции.
Знам, че се повтарям, извинения за което, но гледам да не пиша много, за да не излезе накрая, че не знам какъв ми е проблемът, докато му обяснявам детайлите Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 15 466
Яяя пуснала съм тема без дори да знам, извинете!

# 20
  • Мнения: 2 052
Как се стигна до уговорката ви да си делите разходите,  ако не е прекалено лично?  След това ли финансовото положение се промени за теб?  Извинявам де,  ако въпросите ми прекрачват някаква граница.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аз също ям доста. Мислех, че баща ми например яде много, докато не срещнах приятеля си. Говорим за разлика от 300-400 гр мръвка за 4-8 порции (зависи дали е манджа или спагети) срещу половинка за 2 порции.
Знам, че се повтарям, извинения за което, но гледам да не пиша много, за да не излезе накрая, че не знам какъв ми е проблемът, докато му обяснявам детайлите Simple Smile

   Проблемът, който аз виждам в твоята ситуация, е, че приятелят ти не съобразява разходите за храна с текущото ви финансово положение, което си е кофти, откъдето и да го погледнеш. А и това, че държи да си делите сметките, предвид, че е наясно, че си безработна... Rolling Eyes

   Моето заключение е, че вашето неразбирателство не касае до такава степен хранително-вкусовите навици на приятеля ти, защото той можеше да и да е някой злояд индивид, пък да иска да хвърля всичките си пари за модни дрешки или нощни излизания, например. Peace Поговори с него на тази тема, но бъди деликатна – никой не обича да му броят залъците; ако някой понечи да ми пипне манджата в момент на вълчи глад, съм способна да го изям. Rage Joy

# 22
  • Мнения: 1 136
Този младеж е много закачлив Simple Smile , ...всеки път , когато отиваш у тях трябва да минете през магазина и храната у тях е постна , но той държи да се храни с качествено месо....не е в твоя телевизор повредата , сменяй канала

# 23
  • Мнения: 8 886
Кое е странното в предпочитане на месо пред картофи, моркови, ориз и т.н.?
Това е хранене, което засища за дълъг период, има стойност за организма...Зеленчуците са просто гарнитура.

# 24
  • Мнения: 2 099
Много е тъпо така с дублиране на никовете!Ето на,аз също помислих,че темата е от другата Тайна и си викам,брей отдавна не съм я засичала,тя си хванала гадже.Даже първоначално реших,че заслужава жената да й се случи вече нещо позитивно.Ако може промени си ника,имаме си вече Тайна.

Инак аз не бих плащала ничия сметка още повече сметката като му отивам на гости.Като му се яде толкова месо-да си купува и да си го яде.Ама да ме кара да му ходя на гости и да мъкна продукти да яде,не е познал.Бахти и мъжа  Crazy Аз бих отказвала такива гости.Ще се виждам с него на по кафе и айде,или само за секс.

# 25
  • Мнения: X
Как се стигна до уговорката ви да си делите разходите,  ако не е прекалено лично?  След това ли финансовото положение се промени за теб?  Извинявам де,  ако въпросите ми прекрачват някаква граница.
От 2 месеца сме заедно всъщност, но аз съм на 27, той на 36 и двамата сме наясно, че имаме 2 варианта на отношенията - или имаме сериозна цел, или нямаме никаква. След разговори стигнахме до идеята, че имаме сериозна цел. Безработна съм от месец и търся работа, но пък, когато работех, той плащаше.
Не искам накрая да излезе, че му броя хапките, знам колко грозно може да звучи подобен разговор, без инициаторът въобще да е имал намерение да държи сметка. Въпреки че, реално погледнато, аз наистина му държа сметка за хапките  Embarassed

Яяя пуснала съм тема без дори да знам, извинете!
А мислех, че съм намерила неизползван прякор  Embarassed Извинявай  bouquet

# 26
  • Мнения: 8 886
Направо го обесете човека, че иска да се храни и не му стига порция от 200 гр.  ooooh!

Поздравления за авторката - 2 месеца, разговори и вече имат сериозна цел. А и вече програмата за препрограмиране е в действие  Wink

# 27
  • Мнения: 3 031
Да яде и по 2 кила ако иска, но мисля, че е редно точно в този момент той да плаща.

# 28
  • Мнения: 2 052
Благодаря за откритостта.   Peace
Ами,  не знам.  Щом имате сериозни намерения след двумесечна връзка,  значи е е време и за сериозни разговори.
Не е броене на хапки ако директно поставиш същинския проблем - Либе,  финансовите ми възможности се промениха и имам нужда да съм по-разумна с разходите,  включително и за храна. Нека да обсъдим общото ни пазаруване,  защото в момента то е не малка част от бюджета ми.
Това е,  даже аз съм от многословните.  Peace

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Like_Smoke, мисля, че не си справедлива в случая. Wink

Общи условия

Активация на акаунт