Детската градина- всичко, което ни вълнува-10

  • 28 064
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
а защо вие си купувате помагалата? newsm78
На нас пари не са ни искали нито м.г., нито тази...
Сега "учат" по "ръка за ръка", миналата година бяха по "приказни пътечки"

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
а защо вие си купувате помагалата? newsm78
На нас пари не са ни искали нито м.г., нито тази...
Сега "учат" по "ръка за ръка", миналата година бяха по "приказни пътечки"


Е как  newsm78 Само трета и четвърта група не плащат, т.е. предучилищната.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
не знам... На мен това ми е странно, че чета вече на няколко места, че 1 и 2 група си купуват помагалата, а нито на нас, нито на познати дечица са искали пари за помагала newsm78

# 48
  • Мнения: X
Запис и от мен   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 350
Мъниче,пуснА бомбата сега с тези безплатни помагала  Mr. Green
При нас ,в Пазарджик,навсякъде се заплащат за 1-ва и 2-ра група.

# 50
  • Мнения: 29 815
Сложили са моя син да спи на втория етаж на леглото в градината. На него много му харесва, учителките казват, че се чувства добре, но аз се притеснявам да не падне. Вярно е, че има преградка, но дали няма опасност да я прескочи насън?  newsm78 Не ми се иска да говоря да го върнат на първия етаж, защото това ще го натъжи, но пък дали е напълно безопасно?!?  newsm78

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
не знам... На мен това ми е странно, че чета вече на няколко места, че 1 и 2 група си купуват помагалата, а нито на нас, нито на познати дечица са искали пари за помагала newsm78

Да не сте в някаква частна детска градина?

# 52
  • UK
  • Мнения: 4 311
Natali, аз нарочно подкокоросах моя син да каже, че иска да спи на горно легло. Той много се върти насън, много, свикнал е да спи с преграда, вкъщи е на юношеско легло, но пак с преграда, не е падал досега през нея, а долните легла нямат - от долното със сигурност ще има да се търкаля. Спа няколко дни на долно, обяснява ми как госпожата обещала да стои до него да го пази. Да не говорим колко много се радва и всеки ден се хвали къде е спал след като го преместиха на горно легло. 

# 53
  • Мнения: 29 815
dejie, т.е. няма от какво да се притеснявам, така ли? Иначе на него много му харесва и много се хвали с това...

# 54
  • Мнения: 2 352
sweet_maniche, или не си разбрала, че вие купувате помагалата (ако събирате някакви суми по родителска линия), или общината ви е решила да ги отпуска безплатно. До преди няколко години (сега не знам как е) в Бургас градините бяха напълно субсидирани от общината и нямаше такса.  

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 506
Във втора група плащахме помагалата, ама каква ли е ползата, едно 60% си стоят непопълнени, ненарисувани и каквото там се прави. В първа група нямахме изобщо - учителките рекоха- нЕма нужда, само ще си давате парите, пък помагалата едни неудобнии, в едни папки големиии. Сега е в трета група и гледам, че са им ги раздали. Да видим дали ще ги ползват.  Mr. Green

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
тук такса нямаше в яслите Simple Smile Върнаха я точно, когато записах баткото  Mr. Green
Касиера на групата съм аз, така че знам за какво събираме пари... Остава средствата да идват от общината newsm78 След малко като отида, да го прибирам, ще питам Peace

В Шумен пък допълнителните дейности им са безплатни. Или поне бяха, до миналата година, тази не знам все още така ли е положението.
Аз съм се амбицирала, да говоря с директорката за провеждане на "дни на открито". Ще говоря първо с родителите, но смятам, че няма да имат против... В близост до градината има чудесен парк, та се надявам, да приемат идеята Simple Smile

# 57
  • UK
  • Мнения: 4 311
dejie, т.е. няма от какво да се притеснявам, така ли? Иначе на него много му харесва и много се хвали с това...
Не зная... На мен ми се струва по-сигурно горе, но сигурно има и такива случаи и на паднали деца от горния етаж, не знам. Simple Smile Спокойно може да говориш с госпожите да ги помолиш да го преместят, едва ли ще има проблем. Моят беше долу, но когато казах на госпожата, че няма проблем от моя страна да го сложат горе, ако иска, го преместиха.

# 58
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Сложили са моя син да спи на втория етаж на леглото в градината. На него много му харесва, учителките казват, че се чувства добре, но аз се притеснявам да не падне. Вярно е, че има преградка, но дали няма опасност да я прескочи насън?  newsm78 Не ми се иска да говоря да го върнат на първия етаж, защото това ще го натъжи, но пък дали е напълно безопасно?!?  newsm78
Ако дето ти е от шавлививите и се притесняваш,помоли да го преместят.
Дъщеря ми си избра миналата година 'втория 'етаж.... Grinning
У дома спи като терминатор:върти се,завивките свите на хармоника,а понякога я намирам в обратна позиция сутрин.Учудващо бързо свикнала там да е по-внимателна.
Тази година обаче решила да е на долното,щото Анастасия/разбирайте новото другарче в групата плачела и да я успокоява.... Crazy/

# 59
  • Мнения: 29 815
Не ми се иска да говоря да го местят, защото много му харесва и ще се натъжи... Cry Confused newsm78 Но, ако не е безопасно, ще трябва!  Tired Затова питам дали има някакво притеснение за безопасността...

Общи условия

Активация на акаунт