К.О.Т.К.И-те {10}

  • 27 789
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 747
Леле, не очаквах толкова да ви зарадвам!  Laughing

Чули ли сте, че в Истанбул ще се строи най- голямото летище в света? В европейската част, на Черно море.
Еми, ти нещо по въпроса? Кажи какви ветрове духаха в Стамбула града голяма? Босфора спокоен ли е, небето синьо ли е, по улиците носи ли се дим от кестени?
Тия в Япония и те ядат кестени, ама едни дребни. И бяха в китайския квартал на Йокохама.
Аз, таковата, пих една водка с портокалов сок, като няма аперол, и после си допих с боза. И собственоръчно печени бадеми за мезе, докато звяра спи.

# 31
  • Мнения: 4 571
И аз така в събота, поради липса на уиски, пих ракия с кола и без мезе, щото съм си тренирана  Mr. Green.

Тук преразказвам на шефката твоите разкази и двете охкаме и ахкаме от различната култура и цивилизация  Laughing

# 32
  • Мнения: 11 747
О, много са различни! Боже, колко са различни! Казах ли как напускат хотел? Група, японска група възрастни (зрели) хора, някои с деца, други без. Моля ви се застанали в колона по двама в страни от входа, хем да са на входа, хем да не пречат на движението. И чакат, барем 20 минути. Да дойде автобуса и да ги качи. Това да не е Северна Корея, бе алоу... (дали не се повтарям вече?!). В тоалетната, някаква обществена, във всяка клетка като влезеш и от една колонка на стената се включва звук от ромолене на поток. Това да те разпикава. Не знам дали за да ти е по- хармонично пикането или за да става по- бързо...  Thinking  но върши работа. Японската тоалетна е дълга тема. Има по много клетки. Има за майки с деца, като има за майки със седящи бебета, т.е. в ъгъла на клетката на стената има столче, да го туриш и да не може да се измъкне, че да се изпикаеш. Има за по- малки бебета, с повивалник с прегради, да не падне, докато се търкаля, а ти пикаеш. Има и за 3-4 годишни деца, но там не съм влизала. Като се замисля, аз и по другите тоалетни нерегламентирано съм влязла..., ама нали съм чужденка, те са снисходителни към чужденците. Иначе една от обществените тоалетни имаше светещо табло, като паркинг за коли (ама не български), коята клетка е свободна свети зелено, която е заета свети в червено. Изобщо големи удобства и народа като е търпелив, дисциплиниран и организиран е много добре. Никакви сблъсъци, никакви безредици - нищо. Всичко е толкова добре обмислено, удобно, чисто, подредено... Тука още не мога да преглътна как живеем. Ходя по улиците и абсурд върху абсурд. Но ще свикна.
И все пак нали ви казвам, че са странни. Как може всичко друго да е тъй съвършено и накрая попадаш (водят те) на улица за удоволствия, ама денем. Само снимки по витрините подсказват за услугите, които се предлагат нощем. Ама едни момиченца... Сигурно са на 25, но приличат на 20, обаче не с черно бельо, както при нас се смята за секси, ами с розови гащички и розови панделки в косата..., съвсем като 12- годишни. Четох японската тема във форума, където Самурайка разказва що е то кауаи културата и съм подготвена и все пак. Брей, то сладуресто, чак горчи. Предвид, че и на педофилия бие...  Shocked  Хелоу кити е японския национален герои. Този абзац сигурно не го разбрахте. В японската тема Самурайка по- ясно разказва. Всъщност аз тук нищо не мога да разкажа в сравнение с нея, но този елемент там е засегнат и въпроси има. Аз тогава се чудех на хората за какво педофилско говорят, ама сега го видях.

# 33
  • Мнения: 659
Леле, пияници бездомни!  ooooh! Така викаше баба ми, да не се засегнете.  Hug Сами си пият! Нямате ли комшии поне  Laughing
Японците са ни странни, да. Много са ми интересни още от времето, когато изчетох Клавел. Той разказва за мнооого отдавна, преставям си сега! Поотърквам се у теб - дано отида и аз там! Grinning Сушито ми е основна забележителност, хаха.
Мимии, хайде двете с теб да вървим до Джапанско.

Пине, разказвай! Ей такива подробности най- обичам. И като стана въпрос за тоалетни, да кажа, че най- чистите са в ЮАР. без майтап, независимо къде - в 5 звезден хотел или в буша/ в резерват -  супер чисто и ароматизирано.

# 34
  • Мнения: 11 747
Ако случайно не знаете темата на Самурайка за Япония

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=519522.0;topicrefid=20

защото моите разкази не могат да се мерят. Аз мога за личните си преживявания да споделя, но е добре да се ограничавам до там. Да не стане като Марко Семов, в недобрия смисъл.

# 35
  • Мнения: 4 571
Аз не съм пила сама, а без мезе  Laughing. Пина също не е пила сама, Ю. е спяла до нея  Sunglasses. Това пак си е компания.

# 36
  • Мнения: 659
Опс, извинете!   Grinning

Хелън, и не зачезвай, моля!

# 37
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

О, Пине, интересно е и още как, точно тези лични усещания правят разказа уникален.  Hug Мен по принцип Изтокът не ме влече, но ми е любопитно като чета за всички тези различия. Впечатлих се от тоалетните с червена и зелена светлина - много е добра идеята. Обаче като не може да се храниш на улицата, къде аджеба си ги хапват тези неща от кутиите за обяд/закуска?

Ети, пращам кифли веднага.  Wink Аз много обичам да се занимавам с такива неща като имам време, сега съм си харесала една памук погача и като я направя ще се поФаля, ако стане разбира се.  Laughing
Ти цункай бебоците от мен, и Ю. и Б. цункайте по крачета и нослета.  Heart Eyes

Чефи, и ти ни липсваш.  Hug

# 38
  • Мнения: 11 747
Ю. беше през една стая, ама за компания става да я пиша, колкото да не съм като алкохолиците  Laughing

Къде ядат и аз не разбрах. Може би на работното място  Thinking В парковете можело, ама не съм видяла орди ядящи по паркове, тъй че... Те и в заведенията ядат за 5- 10мин и бягат.

# 39
  • Мнения: 11 747
Момичета,


ТУРЦИЯ ЗА 1 ЕВРО! Възползвайте се от специалната промоция на АК Turkish Airlines и летете до Истанбул или друга дестинация в Турция на специалната цена от 1 евро /цената не включва летищни такси/.Цената е промоционална и важи за резервации, направени до 31.10.2014 за пътуване в периода 01.11.2014 - 31.02.2015 г. Местата са ограничени.

# 40
  • Мнения: 3 371
Момичета,


ТУРЦИЯ ЗА 1 ЕВРО! Възползвайте се от специалната промоция на АК Turkish Airlines и летете до Истанбул или друга дестинация в Турция на специалната цена от 1 евро /цената не включва летищни такси/.Цената е промоционална и важи за резервации, направени до 31.10.2014 за пътуване в периода 01.11.2014 - 31.02.2015 г. Местата са ограничени.

Това къде ? Ще пуснеш ли линк, моляяяяяя!

# 41
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Hug Heart Eyes Добре съм ви заварила!

Мач вар. Така че нека Пинето да пише за Япония,язе по-нататък. Mr. Green Simple Smile Crazy
Босфора е син,сив,ветрове има,и на кестане ухае,и наистина има
някакви строежи след Каваклар,ама може и сонди да е newsm78

# 42
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
Момичета,


ТУРЦИЯ ЗА 1 ЕВРО! Възползвайте се от специалната промоция на АК Turkish Airlines и летете до Истанбул или друга дестинация в Турция на специалната цена от 1 евро /цената не включва летищни такси/.Цената е промоционална и важи за резервации, направени до 31.10.2014 за пътуване в периода 01.11.2014 - 31.02.2015 г. Местата са ограничени.

Това къде ? Ще пуснеш ли линк, моляяяяяя!

В сайта на Turkish Airlines, но не е като новина. Задаваш дати "от" и "до" и излизат цените.
Обаче като се включат таксите, пак става 100 евро  Thinking

# 43
  • Мнения: 4 571
На датите, които аз задавам излиза 270 евро, но отиване и връщане. 

# 44
  • Мнения: 3 371
 malkoto84,  Hug благодаря ти !   bouquet Мислех, че е нещо ново, това го видях и аз !  Peace
Няма да се възползвам от промоцията им !  Laughing

Забравих да кажа, че за среща съм ок, само да не е на 20.10., моля !  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт