С какво ви дразнят свекървите- 37

  • 45 534
  • 815
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 5 499
Е, както обикновено - свекървата си мисли: "Я, каква яка свекърва съм!". А дали снахата си мисли същото, е отделен въпрос.

Ами сигурно си мисли същото, защото продължава да живее в къщата на свеки. Wink
Ако не си го мислеше, със сигурност щеше да напусне с или без мъжа си. Hug
Разни хора, разни идеали.

# 751
  • Мнения: X
Не става дума само за тези, които живеят "в къщата на свеки". Говоря по принцип.

# 752
  • Мнения: 6 982


Мислиш ли, че би могло да има някаква конкретна причина да не искат да те приемат и опознаят?
Не мисля. Те реално твърдят, че ме одобряват и дори харесват. Харесва им, че съм по-млада от него, че уча точно това, което уча. Спрямо предните му приятелки водя парада в графата "харесвани". Просто в случая това не значи кой знае какво. Те си имат определени предубеждения към самия него, а по този начин и към мен. Реално нямат против мен, макар че не държат да ме виждат (явно). Те се нахвърлят върху него. Практически всичко, което той прави им е трън в очите и търсят за какво да се заяждат. А парите ги казах не като упрек за това, че ги дава (макар че, когато вече имаме деца вероятно някои въпроси ще се наложи да се преразгледат), а като пример, че той хем се грижи за тях, помага им всякак, а те в отговор му вдигат скандали и го обвиняват, че бил безсърдечен, не му било пукало за тях и прочие. И това не е предизвикано с нищо. Когато му се обадят първо разказват те как са и какво са правили, после се ядосват от нищото за нещо и започват с обвинения и скандали и малко преди да затворят питат: "А вие как сте?", той отговаря с: "Добре сме." и те нищо повече не питат. Може и аз нещо да не разбирам от родителстване още, но не си представям как децата ми ще живеят някъде си, ще ги виждам рядко, няма да знам с кого са и няма да се интересувам въобще от това какво се случва с тях. Но е така при тях. Такива хора са - студени и как да го кажа, тежкотоварни. Не мръдват и на милиметър от техните правила и убеждения и, ако нещо е в дори мъничък разрез с тях, вдигат врява до небесата. Не ги упреквам, че имат странности. Почти всички възрастни хора вървят с такива и реално погледнато не се иска кой знае какво търпение човек да не им обръща внимание. Но тяхното е точно някакъв вид война срещу моя приятел с неясни мотиви.

За останалото съм съгласна. Просто се примирявам, че са си такива и си гледам момчето. Но ми е мъчно, че той трудно се абстрахира.

# 753
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Гугълче, не знам от колко време сте заедно, но мисля, че е редно да седнете и сериозно да си поговорите с приятеля ти за това подгъзуване на хора, на които грам не им пука за вас и само ви тормозят. Аз лично не бих си губила времето с мъж, който се подава на евтини манипулации и позволява да му крещят като на някоя отрепка. Моето семейство също са ми близки, имаме чудесни отношения и винаги са насреща ако имам проблем, но ако ми навлязат по груб начин в личното пространство, са насмотани от раз. Всичко си има граници.
Предполагам не искаш утре да лишаваш себе си и/или детето си, защото мамин златен трябва да си плаща "месечната вноска" към родителите си да n-ти път. По принцип съм ЗА да се помага на родителите, но когато е налице реална нужда.
Прочети поста на -Jane- и се замисли.


П.П. Аз пък искам свекърва като K.A.G.. Изключително интелигентна, мила и грижовна жена, която дава мило и драго за семейството си.

# 754
  • Мнения: 3 228
По случая на K.A.G.- и аз си мисля, че ще ми дойде в повече да се виждаме. със свекървата ежедневно/по няколко пъти на ден, но пък от друга страна може на хората така да си им харесва

# 755
  • Мнения: 5 377
Lеxie, моята снаха не се притеснява да ми каже за нейни изисквания спрямо  мен. Ако това, което написах не и допада, нямаше да се притесни да  го откаже. Доскоро  по-скоро аз се притеснявах да предявявам изисквания спрямо нея.  Но преосмислих моето поведение и реших, че е погрешно. Вече "играя" с открити карти. Както снаха ми казва с кое не е съгласна, така и аз. Отношенията сега са ни по-открити, по-изяснени и бих казала по-добри. За това впрочем благодаря на една приятелка, която чете тази тема и затова ще кажа, че съм й много признателна за мъдрите съвети, които ми даде.

А виж пък какво казва Google76. Дали пък тя не би предпочела/за разлика от milenaka/ свекъри като нас? Може и да греша
, но такива изказвания като твоето и на  milenaka, ми звучат като  от баснята за лисицата, която казва  "Гроздето е кисело".


Vese, колкото и да искам, не се виждаме и не се събираме всеки ден, защото няма как да стане. Дори често и  по повече от седмица не  се виждаме. Всеки си е със своите работни задължения, ритъм на живот и други ангажименти. Само се опитвам в този вреждебен свят поне с най-ценните за мен хора да имаме нормални човешки топли отношения. Ако се получат- идеално, ако не, жалко, ама не за мен, защото смятам, че постъпвам като истинска майка.

miss juli, благодаря!!!

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 23:36 от K.A.G.

# 756
  • Мнения: 3 228
Дано винаги да са ви хубави отношенията;)

# 757
  • Мнения: X
Гугъл76 вероятно би предпочела да има свекъри, които просто се държат нормално.
Що се отнася до предположенията ти, че гроздето било кисело, аз нямам проблеми с моите свекъри (засега), защото почти не ги виждам, не са ни давали коли, апартаменти, къщи; гледат си техния живот, ние си гледаме нашия, и това идеално ни устройва. Виждат си внуците, когато пожелаят (т.е. рядко - така са решили.) МНОГО повече проблеми имам с родната си майка, която живее с мен. 

# 758
  • Мнения: X
Гугъл76 вероятно би предпочела да има свекъри, които просто се държат нормално.
Що се отнася до предположенията ти, че гроздето било кисело, аз нямам проблеми с моите свекъри (засега), защото почти не ги виждам, не са ни давали коли, апартаменти, къщи; гледат си техния живот, ние си гледаме нашия, и това идеално ни устройва. Виждат си внуците, когато пожелаят (т.е. рядко - така са решили.) МНОГО повече проблеми имам с родната си майка, която живее с мен. 

# 759
  • Мнения: 5 377
Гугъл76 вероятно би предпочела да има свекъри, които просто се държат нормално.
Що се отнася до предположенията ти, че гроздето било кисело, аз нямам проблеми с моите свекъри (засега), защото почти не ги виждам, не са ни давали коли, апартаменти, къщи; гледат си техния живот, ние си гледаме нашия, и това идеално ни устройва. Виждат си внуците, когато пожелаят (т.е. рядко - така са решили.) МНОГО повече проблеми имам с родната си майка, която живее с мен.  

Признавам си, не бих могла да бъда като твоите свекъри. Особено по отношение на внуците.
Колкото до проблема с майка ти, искрено ти пожелавам да се реши.  Майка и дъщеря би трябвало да намерят общ език.

Много исках да имам дъщеря и съжалявам ,че нямам. След като поотрасна вторият син, който родих, когато бяхме  на 29 г. /с мъж ми сме с еднаква възраст/ настоявах пред мъжа ми, ама той смяташе, че на 33 г. е късно да имаме дете и то трето. Пък и не беше сигурен, че ще е момиче. Та така си останах само свеки и няма да бъда тъща.

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 23:31 от K.A.G.

# 760
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
K.A.G, интересно ми е как се разви проблема ти със снахата. Като писа, че се обиждаш от нейно отношение/държание, аз си помислих и ти казах, че според мен просто приемате по различен начин ситуация/действия и тя изобщо не е с цел да ти обижда умишлено.
Ако искаш разбира се да отговориш, не си длъжна, интересно ми е просто.
Радвам се, че все пак сте оправили нещата и двете сте доволни

Google76, разбирам те, че ти е криво най-вече за начина по който се чувства приятеля ти, но само той може да реши този проблем. Трябва на него истински да му писне и да предприема мерки сам, без намеса. Иначе винаги ще си виновна после, дали за него, дали за техните. Подкрепяй го, като му е криво заради родителите му и нещата сами ще си дойдат на мястото.

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 23:55 от ма ко

# 761
  • Мнения: 5 377
K.A.G, интересно ми е как се разви проблема ти със снахата. Като писа, че се обиждаш от нейно отношение/държание, аз си помислих и ти казах, че според мен просто приемате по различен начин ситуация/действия и тя изобщо не е с цел да ти обижда умишлено.
Ако искаш разбира се да отговориш, не си длъжна, интересно ми е просто.
Радвам се, че все пак сте оправили нещата и двете сте доволни

С разговор.

# 762
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
Мерси за отговора. То за разговора беше първото което ти казахме. Имаше ли всъщност разминаване в приемането на ситуацията. В смисъл тя прави нещо което теб те обижда, но самата тя го приема напълно различно или по-вероятно не му отдава същото значение значение. Пак ако искаш отговори.
Аз си мисля, че конкретно при теб, това беше проблема, но може и да греша. Затова питам, не от нездраво любопитство

# 763
  • София
  • Мнения: 29 057
Lеxie, моята снаха не се притеснява да ми каже за нейни изисквания спрямо  мен. Ако това, което написах не и допада, нямаше да се притесни да  го откаже. Доскоро  по-скоро аз се притеснявах да предявявам изисквания спрямо нея.  Но преосмислих моето поведение и реших, че е погрешно. Вече "играя" с открити карти. Както снаха ми казва с кое не е съгласна, така и аз. Отношенията сега са ни по-открити, по-изяснени и бих казала по-добри. За това впрочем благодаря на една приятелка, която чете тази тема и затова ще кажа, че съм й много признателна за мъдрите съвети, които ми даде.

А виж пък какво казва Google76. Дали пък тя не би предпочела/за разлика от milenaka/ свекъри като нас? Може и да греша
, но такива изказвания като твоето и на  milenaka, ми звучат като  от баснята за лисицата, която казва  "Гроздето е кисело".

...

Не знам дали ще те разочаровам, но няма кисело грозде. Положението е много просто - според свекъра ми, аз и мъжът ми трябвало да живеем при него, заради някаква традиция. Не приех. Неговото жилище не ме интересува. Както казах, друго ми е по-важно.

# 764
  • Мнения: 12 692
Е, както обикновено - свекървата си мисли: "Я, каква яка свекърва съм!". А дали снахата си мисли същото, е отделен въпрос.

От прочетеното тук, не видях някоя снаха да не си мисли, че е съвършена.

Общи условия

Активация на акаунт