Мами-магистри "Финанси и банково дело" ВУАРР 2014/2015

  • 42 964
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 266
Здравейте на всички настоящи и бъдещи майки,които ще учим магистратура ФБД във ВУАРР. Видях в програмата,че лекциите са по цял ден,което на всички ни е ясно,че няма как да стане.тук ще публикуваме всичко,което ще ни е от полза да завършим  Hug

# 1
  • Мнения: 475
 bye здравейте и от мен, аз като цяло смятам да ходя когато мога, ама с дете в яслата и голям корем не знам как ще да са нещата
иначе подадох молба до ректора за облекчен режим

# 2
  • Мнения: 334
И аз съм ЗА-много съм щастлива за тази тема, много Ви благодаря, защото искам да го завърша ама като не съм от Пловдив и с това пеленаче, което е само на кърма на 3 часа - е абсурд.
Ще чакам с нетърпение и живот и здраве февруари ще се виждаме:)

# 3
  • Мнения: 1 266
Аз мисля,че ще успеем да го завършим  Peace И аз няма как да ходя на всичко,имайки предвид термина ми,който е другата седмица и аз ще съм с пеленаче с често хранене  Praynig Утре ще ходя да подам за облекчен режим,защото сега ми казаха,че може и с лист от преглед,като се записвах жената каза само с акт за раждане на детето  newsm78

# 4
  • Мнения: 475
не не може с амбулаторен лист, купуваш заявление от книжарницата и като основание за облекчения режим се пише бременност, той облекчения режим е и за бременни, не само за майки с деца до 2год, макар, че при мен са налични и двете  Mr. Green аз също нямам баби в плд и сме сами, ама смятам да си уча, пък да видим как ще се справя
заявлението с амб.лист се подават при секретарките на ректора и ти дават вх.номер

# 5
  • Мнения: 1 266
Да,аз заявление имам,но искат лист от преглед удостоверяващ,че съм брименна,тъй като без него заявлението било хвърчащ лист  newsm78 Аз имам няма и 10 дни до термин и не знам да не ми личи,но ще го занеса,дано не си сменят мнението  Joy

# 6
  • Мнения: 334
И мен ме записаха на облекчен режим,което значи,че сме задочно обучение.Обаче студентската книжка как ще си вземете, дали е готова?
Вие от къде сте , от кой край на България, само аз ли не съм от Пловдив?Simple Smile

# 7
  • Мнения: 18
Здравейте, и аз съм магистратура "Финанси и банково дело". Записах облекчен режим и ми казаха, че ще трябва да ходя със задочниците ноември месец. Опитвам се да влезна в системата им с факултетния си номер, за да разгледам какво са ни качили като програма, но явно още не са ме завели, защото не става... Някоя от вас пробвала ли е?

# 8
  • Мнения: 475
в системата ще си качена някъде 2 седмици след записването

# 9
  • Мнения: 18
Аз се записах още при излизане на класиранията...мисля, че беше началото на септември.

# 10
  • Мнения: 628
Здравейте и от мен!
Поредната редовна студентка, специалност ФБД Simple Smile Благодаря за темата - надявам се да сме си полезни тук и с дружни усилия да изкараме магистратурата! Peace

В системата на ВУАРР ви завеждат до 10 дни от датата на записването ви, като се логвате с факултетния номер, който се ползва и за парола (а не както пише ЕГН). Peace Програмата на задочниците и редовното обучение е еднаква или поне на този етап при жената в книжарницата няма друг график, освен този, който съм постнала няколко страници назад Rolling Eyes Макар че според нея е по-логично това да е графика на задочниците, тъй като е доста интензивен (по цял ден, от 9 до 19 часа, вкл.съботите и неделите).

Относно облекчения режим на посещения на занятията - взимате си молба от книжарницата, попълвате я и към нея е достатъчно да приложите копие от амбулаторния лист от последното ви посещение на ЖК-то (това е, ако сте още бременна; не знам подробности за мамите с дечица).

Студентската книжка казаха, че ще ми я дадат на първия учебен ден, а до тогава ректорът трябва да я разпише. Тъй като на мен термина ми съвпада с началото на занятията, ми беше притеснено може ли някой друг да ми вземе книжката, казаха, че няма проблеми някой колега или близък да я получи. Същото се отнася и за уверението - може да бъде подадено от някой близък, но задължително да носи личната ви карта, за да удостовери, че идва от ваше име. Simple Smile

В общи линии това е инфото, което се сещам да споделя с вас относно подробностите по обучението ни!   bouquet

# 11
  • Мнения: 334
Значи и аз бих помолила някоя мама която ще ходи на първия учебен ден да ми вземе книжката:)
За съжаление аз май най няма да съм полезна с нищо, защото нямам възможност да дойда до Плд,но можем да учим заедно и с това да помагам. Кой е учил подобен бакалавър?

# 12
  • Мнения: 18
На мен термина ми също съвпада...на 20.11 ми е. Надявам се да мога да хвана някоя лекция, но зависи кога ще реши бебока да се ражда. Simple Smile Явно с моят профил има проблем и утре ще ходя до ВУАРР да видя какво става. Ще питам и за лекциите в учебен отдел, дано да получа полезна информация.

# 13
  • Мнения: 628
... Явно с моят профил има проблем и утре ще ходя до ВУАРР да видя какво става...
A пробва ли за потребителско име и за парола да изпишеш факултетния си номер, а не както е написано ЕГН=парола? Thinking

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 89
И аз да се присъединя към групата на ученолюбивите  Simple Smile С двумесечно бебе съм, но смятам да го завърша и доколкото мога да присъствам на лекции. Кърмим се и ще е доста трудно. Браво на bubamara9 за идеята  Hug

# 15
  • Мнения: 1 266
Да и на мен ми казаха,че фак. номера се пише и на двете места. Действително няма друга програма,явно всички редовни имаме право на облекчен режим  Laughing

# 16
  • Мнения: 475
на мен ми обясниха, че при облекчения режим трябва да имаме поне половината посещения. но после не знам при изпитите как ще е? аз първия семестър ще го избутам, ама втория живот и здраве с малко бебе, мисля да се кърмим пак, без баби при нас, как ще се учи хич не знам. доколкото знам облекчения режим трябва да дава право когато сме готови да ходим на изпити, обаче май ще попитам по-нататък затова

# 17
  • Мнения: 212
И аз се включвам при вас  wavey
Моя мъник е почти на 3 месеца. Спокойно мога да го оставям стига да има на кой, понеже и двете баби са млади и работят  Mr. Green Татито обаче работи предимно вечер така се за по няколко часа на ден ще мога да ходя. Може би не всеки ден, но колкото толкова. Аз там завърших Икономика на туризма да не мислите че много съм ходила  Crazy Иначе пък съм почти отличничка. Ще го избутаме без да се усетим Simple Smile Значи програмата е тази която беше публикувана в другата тема нали? Аз ще съм една година нали за същото говорим Simple Smile  Peace

# 18
  • Мнения: 63
Здравейте, мами! Имам бебче на 7 месеца. Записах магистратура в Търново с идеята наистина да уча, но по стечение на обстоятелствата нямам възможност да посещавам лекции. Вчера ходих до учебен отдел да попитам мога ли да отложа. Обясниха ми, че трябва да завърша първия семестър и да подам молба за прекъсване през януари. Тъй като лекциите са свършили, написах молба за облекчен режим, приложих акта за раждане на бебо и ми издадоха протоколи, че имам право да се явя на изпитите, които започват следващата седмица.. Това е чудесно, но нямам материали да се подготвя. Знаете ли откъде мога да си набавя лекции? Другата добра новина е, че ректора е издал заповед за намаление таксите за майки студентки със 100 лв. Аз платих 590 лв за семестъра, вече ще е 490 лв. Втория семестър ще ми ги приспаднат и ще платя само 390лв.

# 19
  • Мнения: 886
И аз при вас  Hug Hug Hug

Идната седмица имам намерение да запиша във ВУААР ФБД  Flutter

Утре ще Ви разкажа по-подробно за моето положение, да попрочета, да се подготвя и ще се радвам да споделите мнение и по моите питанки

Хубава вечер!
 newsm03

# 20
  • Мнения: 34
Присъединявам се и аз към ученолюбивите! Simple Smile

 Аз съм с бебе на 5 месеца, с което се кърмим и не знам как ще съчетаем кърмене и лекции, ама .... newsm78

Аз също подадох декларация за облекчен режим, но не ми е много ясно в какво точно се изразява облекчението.

# 21
  • Мнения: 1 266
Здравейте мами! Да се похваля,че вече имам дъщеря,роди се та 17-ти. Така като гледам ще мога да идвам най-мното за час до университета,та дано успея да изклася  Hug

# 22
  • Мнения: 475
bubamara честита щерка, да е жива и здрава, послушно и весело бебенце, пък все някак ще го изкласиш щом имаш желание  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 628
Здравейте мами! Да се похваля,че вече имам дъщеря,роди се та 17-ти. Така като гледам ще мога да идвам най-мното за час до университета,та дано успея да изклася  Hug
Честито! Да ти е жива и здрава малката принцеса!  bouquet

# 24
  • Мнения: 18
Здравейте мами! Да се похваля,че вече имам дъщеря,роди се та 17-ти. Така като гледам ще мога да идвам най-мното за час до университета,та дано успея да изклася  Hug

Честита дъщеричка! Да е жива и здрава, да носи само радост на всички около нея. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 266
Благодаря ви  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 34
Честита дъщеричка!
 Hug
Ще го изкласиш, пък нали и ние сме тук, да помагаме колкото можем.  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 266
Честита дъщеричка!
 Hug
Ще го изкласиш, пък нали и ние сме тук, да помагаме колкото можем.  Grinning
Hug

# 28
  • Мнения: 334
Честита дъщеричка bubamara да ти е жива и здрава и много да ви радва и обича:)

# 29
  • Мнения: 1 266
Благодаря  Hug
Днес мъжът ми ходил да завери уверението и са го мотали 1 час. При условие,че изрично попитах дали може той да отиде и ми казаха,че няма проблем. Казали му да ида аз и то със студентската книжка,при положение,че книжките са при тях за заверка от ректор  newsm78 Та с цената на 1 час и влизане във всеки кабинет са му го дали  Flutter Това което разбрахме е ако изпращате някой за уверение вместо вас,да носи копие от личната ви карта Peace

# 30
  • Мнения: 18
Момичета, някоя от вас знае ли точно в кой ден и в колко часа трябва да сме там за първа лекция или каквото ще бъде? Аз все още нямам достъп до профила си, но и не успях до ВУАРР, за да ми го оправят. Ако някоя има информация нека пише.

# 31
  • Мнения: 475
аз разбрах, че започваме на 9.11 неделя от 9-00 часа

# 32
  • Мнения: 18
Благодаря за отговора. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 40
Здравейте мамчета студентки Stop
Да попитам някоя мама от Русе имали и разбира се с желание да го учи, за да можем да си помагаме с лекциите? При нас лекциите започват на 3.11.14.   Ще бъдем със задочниците newsm78  и поради тази причина че при тях всичко е максимално свито ткато посещения, нямало как още 50 % да ги намалят за майки  Crossing Arms Странна работа

# 34
  • Мнения: 334
Maми, излезнал е графика за изпитите-не знам защо има дати от октомври месец?
Вие гледахте ли си графика?
Датите са една след друга ....Ужас

# 35
  • Мнения: 628
Maми, излезнал е графика за изпитите-не знам защо има дати от октомври месец?
Вие гледахте ли си графика?
Датите са една след друга ....Ужас
Къде го гледаш този график? newsm78

# 36
  • Мнения: 334
Maми, излезнал е графика за изпитите-не знам защо има дати от октомври месец?
Вие гледахте ли си графика?
Датите са една след друга ....Ужас
Къде го гледаш този график? newsm78

В сайта им на информационна система отдолу си влеззнах с фак.номер и на графици....

# 37
  • Мнения: 628
Maми, излезнал е графика за изпитите-не знам защо има дати от октомври месец?
Вие гледахте ли си графика?
Датите са една след друга ....Ужас
Къде го гледаш този график? newsm78

В сайта им на информационна система отдолу си влеззнах с фак.номер и на графици....
Хм, при мен на графици няма нищо за изпити, имам само график на учебните занятия newsm78 Ти коя специалност и в кой филиал си?

# 38
  • Мнения: 334
Maми, излезнал е графика за изпитите-не знам защо има дати от октомври месец?
Вие гледахте ли си графика?
Датите са една след друга ....Ужас
Къде го гледаш този график? newsm78

В сайта им на информационна система отдолу си влеззнах с фак.номер и на графици....
Хм, при мен на графици няма нищо за изпити, имам само график на учебните занятия newsm78 Ти коя специалност и в кой филиал си?

Аз съм Финанси и Банково дело във ВУарр Пловдив. Ти не си ли там???

# 39
  • Мнения: 1 266
На мен ми казаха от ВУАРР,че сесията ни е февруари 2015. Да не би това да е за задочните магистри,които действително са задочно,а ние да държим с редовното  newsm78

# 40
  • Мнения: 628
Аз съм Финанси и Банково дело във ВУарр Пловдив. Ти не си ли там???

И аз съм там, в същата специалност, но как ще има изпити октомври, като занятията и за задочници, и за редовни започват от ноември newsm78 .... Аааа, падна ми жетона - ти явно си неспециалист и занятията ти са започнали още в края на септември, нали?! newsm78 Ако е така, то и учебната ви програма ще е различна от на магистрите специалисти или проф.бакалаври Mr. Green

# 41
  • Мнения: 18
Здравейте, някой може ли да напише графика на занятията ни от 9-ти до края, тъй като аз все още нямам достъп до профила си. Писах във ВУАРР, но нямам отговор...

# 42
  • Мнения: 628
Здравейте, някой може ли да напише графика на занятията ни от 9-ти до края, тъй като аз все още нямам достъп до профила си. Писах във ВУАРР, но нямам отговор...
Заповядай!  bouquet


Кликни на снимката за пълен размер

# 43
  • Мнения: 18
Благодаря много! До скоро. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 334
Да, аз съм неикономист.Да не би сега да се разделяме с програмата и изпитната сесия?
Ужас
Сега видях,че аз нямам график на занятията още.
Друг като мен има ли?

# 45
  • Мнения: 18
Сега разгледах програмата. Много е различна от тези, на който съм свикнала.  На мен термина ми е на 20.11.2014г и ще идвам докато мога, но няма да успея да се запозная с всички преподаватели. После ще разчитам на вас момичета за материали. Лека вечер. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 628
Да, аз съм неикономист.Да не би сега да се разделяме с програмата и изпитната сесия?
Ужас
Сега видях,че аз нямам график на занятията още.
Друг като мен има ли?
Логично е да са различни програмите и изучаваните предмети. Аз съм икономист и ще уча ФБД само 2 семестъра, като в учебната програма ще ми влязат само специалните предмети. Докато ти ще учиш 4 семестъра - в първите 2 ще минеш през общите икономически дисциплини и едва в 3 и 4 семестър ще учиш тези, които са в програмата на икономистите. Peace

# 47
  • Мнения: 34
Момичета и аз започнах да се съмнявам дали съм за тази група. Laughing
Ето го и мая случай:
Завършила съм бакалавър Публична администрация в БСУ, там тази специалност е в юридическия факултет, а във всички други университети е в икономическия. Когато подавах документи за магистратура във ВУАРР, лелята в книжарницата ми каза, че ще уча 2 години, което е магистратурата за не икономисти. Когато майка е отишла да ме записва от учебен отдел са и казали,че ще уча 1 година и започвам лекции на 09.11. А сега с вас ли ще съм или не? Как мислите??? newsm78

# 48
  • Мнения: 628
Момичета и аз започнах да се съмнявам дали съм за тази група. Laughing
Ето го и мая случай:
Завършила съм бакалавър Публична администрация в БСУ, там тази специалност е в юридическия факултет, а във всички други университети е в икономическия. Когато подавах документи за магистратура във ВУАРР, лелята в книжарницата ми каза, че ще уча 2 години, което е магистратурата за не икономисти. Когато майка е отишла да ме записва от учебен отдел са и казали,че ще уча 1 година и започвам лекции на 09.11. А сега с вас ли ще съм или не? Как мислите??? newsm78
Провери си статуса в сайта на ВУАРР - с факултетен номер за ID и парола (ето тук) Peace Там в раздел Студенти има опция "Данни за обучението" и инфо за обучението ти:


Кликни за по-голям размер на снимката

# 49
  • Мнения: 334
Да, аз съм 2 години, но това не пречи да си помагаме тук за изпитите, иначе някоя като мен има ли=неикономист и две год. обучение?

# 50
  • Мнения: 40
Да и аз съм 2 год. Но в Русе

# 51
  • Мнения: 628
Да, аз съм 2 години, но това не пречи да си помагаме тук за изпитите...
Абсолютно, в някакъв етап програмите ни ще се застъпят, така че кой с каквото може, нека да си помагаме! Peace Hug

# 52
  • Мнения: 10
Zapisvam se 2 godini-neikonomist sym . Simple Smile

# 53
  • Мнения: 212
Айде готови ли сте? Пия едно кафенце набързо и отивам Simple Smile Да видим какво що

# 54
  • Мнения: 1 266
Такааа-но днешната лекция разбрах,че от книжарницата си купуваме учебника и това е доктатъчно за изпита. Дори днес си взех заврка  Joy

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 11:10 от bubamara9

# 55
  • Мнения: 34
Аз днес не успях да присъствам.
Bubamara, кажи повече подробности. Какъв ще е изпита? От къде си взе книжката? Като започнахте в 9:00, кога ви пусна в почивка? До 19:00 ли ще ни държи?

# 56
  • Мнения: 16
И аз се включвам в темата !!!
Аз също не успях да присъствам днес, но за утре ще се постарая Simple Smile
Bubamara, как е заглавието на учебника и колко струва?

# 57
  • Мнения: 18
Здравейте, аз бях за 1 час днес. Има учебник, но точно как се казва не разбрах. В книжарницата като кажем името на преподавателя ще ни го дадат.
Разписахме се на протоколи, че сме присъствали на всички лекции, което е добре. Не получих информация, какъв ще бъде изпита - теми, тест, проект. Надявам се утре като отида, за да завера книжката си да разбера повече неща. Някой друг ако има информация да пише.

# 58
  • Мнения: 1 266
Ето и подробности: Каза,че присъствие не е задължително,но е хубаво да идете един път да се подпишете на присъствените листове за 3-те дни. Учебникът е на въпросния преподавател и лелята в книжарницата знае какво да ни даде. Струва 15 лв. Изпитът ще е тест,на края на учебника има примерен вариант. Книжката си я взивате от учебен отдел и направо му я давате за заверка,за да не се налага да ходите пак. Започнахме в 9 и към 10,30 ни пусна в почивка. На почивката си тръгнах и не съм се връщала,но той каза,че присъствието не е задължително. Това е в общи линии  :peace

# 59
  • Мнения: 16
Мерси за инфото  Hug Hug
Утре ще си потърся книжката и ще проверя за учебника.
Ако има нещо ново ще пиша

# 60
  • Мнения: 334
мами, аз понеже съм от София, дали някой не може да ми вземе заверка и книжката и да ми ги изпрати?
Вие за кой предмед говорите, че не е задължително присъствие???
Колко изпита ще имаме-неикономистите?

# 61
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Момичета, може ли да ви помоля за една услуга? Записана съм във ВУАРР Пловдив, но в последствие не мога да го завърша, поне на този етап. Ще може ли някоя от вас да попита лелята в книжарницата (понеже тя всичко знае), как стоят нещата с прекъсването? Попълва ли се документ, или просто не се вясваш повече? Ще съм благодарна, ако някоя от вас ми свърши тази услуга, тъй като вече живея в друг град и ми е сложно да идвам, като съм с бебе Confused

# 62
  • Мнения: 1 266
Момичета, може ли да ви помоля за една услуга? Записана съм във ВУАРР Пловдив, но в последствие не мога да го завърша, поне на този етап. Ще може ли някоя от вас да попита лелята в книжарницата (понеже тя всичко знае), как стоят нещата с прекъсването? Попълва ли се документ, или просто не се вясваш повече? Ще съм благодарна, ако някоя от вас ми свърши тази услуга, тъй като вече живея в друг град и ми е сложно да идвам, като съм с бебе Confused
за питането не е проблем,но според мен,звънни в учебен отдел и ги питай,а и така един вид ги уведомяваш  Peace

# 63
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен  Simple Smile
Има ли мами - икономисти  със срок на обучение 1 година във филиала в Русе ? newsm78

# 64
  • Мнения: 212
И аз бях само за 1 час и мислех днес да ходя ама няма кой да гледа малкия. Утре ще стане работата. Да взема книжката и заверка.

# 65
  • Мнения: 35
Здравейте мами Simple Smile
Присъединявам се и аз към групата Simple Smile) Имам бебок на 6 месеца и половина днес бях за първи път на лекциите, т.е. то нямаше де.. Взех заверка, но такива списъци за присъствие не съм видяла и чула..хмм
Иначе ще уча 1 година живот и здраве! Честито на родилите мамчета Simple Smile)
Аз съм от София и ще се опитам да идвам за по 1 ден, ама много трудно с това кърмене Sad

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 89
И аз успях вчера и днес за по час да присъствам, взех заверка. Благодаря на момичетата писали по-назад, за полезната информация  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 34
Аз вчера си взех заверка и днес не отидох. Учебниците бяха свършили, та се надявам утре да има, за да си купя. Някой знае ли дали имаме отговорник на групата? Аз няма да присъствам на последня предмет и в учебен отдел ми казаха да си дам книжката на отговорника и той да ми вземел заверка от преподавателя. Така или иначе след свършване на лекциите отговорникът трябвало да занесе всички книжки в учебен отдел за заверка на семестъра.

# 68
  • Мнения: 334
Някой може ли да ми вземе заверка?

# 69
  • Мнения: 16
Някой може ли да ми вземе заверка?

По кой предмет нямаш заверка? На който и да си оставиш книжката ще ти вземе  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 266
Днес бях и научих няколко неща. Първо, при Асенова по фондови борси е достатъчно да работим по учебника за изпита. Пак има примерни тестове на края. Струва 17 лв. Утре ще имаме при нея от 13,15, а в петък само сутринта. Второ,по банков анализ има 3 дати за изпит: 10.01.2015(придварителна),07.02.2015(редовна) и 21.02.2015(поправителна). До тук разбрах това. Ако някой знае още нещо да пише  Peace

# 71
  • Мнения: 18
Аз получих същата информация днес, като допълнително разбрах, че изпита по банков маркетинг, може да бъде в деня по банков анализ, тъй като преподавателя ни е един и същ. Това мисля, че ще се уточни в събота на лекциите. Днес преподавателката по фондови борси каза, че изпита ще ни бъде един от тестовете в учебника, но който не е с учебник на изпита/като не се допуска ксерокопие/, ще даде въпроси.

# 72
  • Мнения: 35
Страшна мафия с тези учебници хахаха Simple Smile)
В петък ще дойда сутринта за заверка и ще помоля някоя от вас, ако има възможност да ми разнася книжката, защото ми е много тегаво с бебо през 3 дни от София да идвам Sad

# 73
  • Мнения: 886
Привет  Flutter
Моят мъник се роди на 03,11,14 и все още не съм имала възможност да се добера до ВУРР, да си взема книжкатаа...казвате от учебен отдел...най-вероятно ще го направя като ида за уверението ..как мислите дали ще е прекалено късно..има ли някой преподавател, които мн държи да се видим..и ще изпусна ли заверките?? Благодаря

# 74
  • Мнения: 334
Някой може ли да ми вземе заверка?

По кой предмет нямаш заверка? На който и да си оставиш книжката ще ти вземе  Simple Smile


По никой предмет нямам-книжката ми е в унито. Бебето ми е на кърма,яде през 2-3 часа,и сме с вирус.Немога да мръдна до Пловдив:(

# 75
  • Мнения: 334
Страшна мафия с тези учебници хахаха Simple Smile)
В петък ще дойда сутринта за заверка и ще помоля някоя от вас, ако има възможност да ми разнася книжката, защото ми е много тегаво с бебо през 3 дни от София да идвам Sad

Ти ще ходиш така ли?Може ли да вземеш и моята книжка и ако успееш някой подпис да вземеш?Или да дадеш и моята книжка на някой....

# 76
  • Мнения: 334
Aз имам изпити по:Планиране и прогнозиране,Основи на правото,Финанси на фирмата,Обща икономическа теория,Основи на финансите,Теория на счетоводството.Не виждам тези,които вие сте казали:(
обърках се....вечееее

# 77
  • Мнения: 35
Различни са ни предметите.. Confused

# 78
  • Мнения: 212
Еее прецаках се днес било сутринта пък аз мислех да идвам следобеда че мъжа ми работи. пффффф
Вярно ли е че нямаме право на 50% заверките служебно. Аз така бях разбрала

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Жената от книжарницата ми каза,че на майките студентки се полагат 3 служебни заверки,другите три трябва да си ги вземеш. Ако пък не можеш да вземеш нито една трябва да платиш по 20 лв на заверка, за да ти заверят семестъра. Демек 60 лв  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 266
В моята програма пише,че събота,неделя и понеделник имаме банков маркетинг,но понедилник е написан друг преподавател,не Кръстев. Някой знае ли печатна грешка ли е или ще имаме двама преподаватели Hug

# 81
  • Мнения: 12
Здравейте, мамита!!! Аз съм за 1 година в Русе. Искам да попитам учебниците от къде си ги купувате и книжките от канцеларията ли ще се получават??? Мерси предварително Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 266
Здравейте, мамита!!! Аз съм за 1 година в Русе. Искам да попитам учебниците от къде си ги купувате и книжките от канцеларията ли ще се получават??? Мерси предварително Simple Smile

Здрасти! Учебниците в Пловдив ги купуваме от книжарницата на университета,а книжката си я взех от учебен отдел,там където се и записах.  Peace

# 83
  • Мнения: 35
И как се получват тези служебни заверки?? Аз имам 3 взети, т.е. другите 3 как да стане? Вчера като ходих нямаше май никакви бъдещи или настоящи мами Sad
Преподавателката много ми хареса - много добре обясняваше (нищо, че бях там 1 час).

# 84
  • Мнения: 212
На братовчедка ми която също е майка са и казали че не можело да вземе служебни заверки. Иначе и аз знам че може ама пак ще видим, по принцип в учебен отдел трябва да стане тая работа

# 85
  • Мнения: 35
Много ме е яд, че не са всички преподаватели там на куп и за един ден да си вземеш тъпите заверки и да да учиш на спокойствие..Сега мъча малкия през 3 дни да бие по 300км и за какво - за да си купя тъпия учебник...Еми направо да ги купя наведнъж да им ги покажа и толкова  Twisted Evil

# 86
  • Мнения: 1 266
Изпитът по фондови борси е на 21.02.2015 от 13 ч.

# 87
  • Мнения: 34
Bubamara9 благодаря ти за информацията, която соделяш!  Hug Явно ти си най-редовната Laughing

Я кажете днес как мина? при двама преподаватели ли ще сме?

# 88
  • Мнения: 334
Някой има ли като моите предмети?

# 89
  • Мнения: 12
https://www.dropbox.com/s/w0ylfblwfc7e49g/IMG-1415800903653-V.jpg?dl=0

Това е нашата програма. Вашата същата ли е?

# 90
  • Мнения: 35
LaiLaaa, моите са същите без един, ама на твоята програма започваш от 17.11, а моята е от 09.11

# 91
  • Мнения: 212
Нашата в Пловдив е по различна. Може би тези неща ще ги учим във 2ри семестър

# 92
  • Мнения: 4
Здравейте, мамита!!! Аз съм за 1 година в Русе. Искам да попитам учебниците от къде си ги купувате и книжките от канцеларията ли ще се получават??? Мерси предварително Simple Smile


Учебниците в Русе мисля че се купуват от канцеларията.Когато се записвах пред мен купиха няколко учебника. За книжката  и аз незнам утре сутринта от къде да си я взема  newsm78

# 93
  • Мнения: 12
Здравейте, мамита!!! Аз съм за 1 година в Русе. Искам да попитам учебниците от къде си ги купувате и книжките от канцеларията ли ще се получават??? Мерси предварително Simple Smile


Учебниците в Русе мисля че се купуват от канцеларията.Когато се записвах пред мен купиха няколко учебника. За книжката  и аз незнам утре сутринта от къде да си я взема  newsm78

Ти кога се записа??? Утре ще ходиш ли и до колкото разбрах май от канцеларията или на лекцията.....

# 94
  • Мнения: 4
Здравейте, мамита!!! Аз съм за 1 година в Русе. Искам да попитам учебниците от къде си ги купувате и книжките от канцеларията ли ще се получават??? Мерси предварително Simple Smile


Учебниците в Русе мисля че се купуват от канцеларията.Когато се записвах пред мен купиха няколко учебника. За книжката  и аз незнам утре сутринта от къде да си я взема  newsm78

Ти кога се записа??? Утре ще ходиш ли и до колкото разбрах май от канцеларията или на лекцията.....

Аз се записах по-миналата седмица. Утре  са ми първите  лекции  и ще ходя

# 95
  • Мнения: 1 266
Въобще не съм редовна,но като ида гледам да разбера максимално много информация и съответно споделям най-важното,за да съм от полза. А относно лекциите по маркетинг,да-в понеделник ще ги води Георгиев,защото Кръстев не може и ако някой не е взел заверка и той ще дава. Peace

# 96
  • Мнения: 12
Всеки ден ли дават заверка или в определен от тях???

# 97
  • Мнения: 34
Lailaaa, когато и да отидеш ще ти дадат заверка.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Някой има ли като моите предмети?
Повечето тук сме икономисти и ще учим една година, а ти май си неикономист, затова имаш бакалавърски предмети, и ще си две години . Извини ме, ако бъркам.

# 99
  • Мнения: 12
Уфффф..... от къде си вземате книжките след откриването??? Такъв карък ме е подгонил...... :'(

# 100
  • Мнения: 334
Някой има ли като моите предмети?
Повечето тук сме икономисти и ще учим една година, а ти май си неикономист, затова имаш бакалавърски предмети, и ще си две години . Извини ме, ако бъркам.

Да, права си, но щом и предметите са различни, кой ще може да ми помага с предметите?

# 101
  • Мнения: 1 266
Уфффф..... от къде си вземате книжките след откриването??? Такъв карък ме е подгонил...... :'(
Книжката си я взех от учебен отдел

# 102
  • Мнения: 35
Някой ходил ли е днес? Как беше? Аз ще дойда в сряда..Някой  за тогава?

# 103
  • Мнения: 12
Аз ходих.  Взех си книжката и учебник. Не беше нищо особено Wink

# 104
  • Мнения: 12
За Георги Георгиев знае ли се нещо????

# 105
  • Мнения: 16
Някой може ли да ми вземе заверка?

По кой предмет нямаш заверка? На който и да си оставиш книжката ще ти вземе  Simple Smile


По никой предмет нямам-книжката ми е в унито. Бебето ми е на кърма,яде през 2-3 часа,и сме с вирус.Немога да мръдна до Пловдив:(

Според мен трябва лично да си я вземеш от Учебен отдел. Но сега не знам Sad Половината предмети минаха. Тези доценти обикалят и другите ВУЗО-ве в стараната. Доколкото разбрах от колегите предметите, които следват по програмата  (при Петкова и Стоичкова) нямат учебници Shocked Какво ще се прави?

# 106
  • Мнения: 1 266
Днес бях при Георгиев е се стреснах  Joy Този учебник е пълен само със задачи и изчисления и изпитът бил такъв. Освен това щял да даде някакви допълнителни неща да ги правим вкъщи и да му ги пратим. Абе много на сериозно я е взел тази дисциплина  newsm78

# 107
  • Мнения: 475
бубамара, георгиев какво предава днес - има ли някакви лекции или решавахте задачи
аз си купих учебник и отзад има 3 теста - няма ли да са те на изпита или ще е друго?
за съжаление днес не успях да дойда, че детето е с вирус и не мога да го оставя на яслата, а как ще се оправям с този изпит не знам, и аз като погледнах учебника ми се зави свят - то формули ,таблици, нещо се стреснах и аз

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 89

Доколкото разбрах от колегите предметите, които следват по програмата  (при Петкова и Стоичкова) нямат учебници Shocked Какво ще се прави?
[/quote]
Петкова си носела тя лично литературата, и който иска купува, а при Стоичкова материалът е на дикс- 7 лв е в книжарницата.

# 109
  • Мнения: 334
С риск да съм досадна кой е неикономист и е като мен...с еднакви дати и предмети за изпити???

# 110
  • Мнения: 1 266
Аз бях само за час при Георгиев и не знам какво е предавал. Каза,че една част от оценката за изпита ще се формира от задание за вкъщи,което да направим и да му пратим на мейл. Иначе за самия изпит не каза. Каза,че не държи на присъствие,защото аз го питах,ще даде заверки на всички,но в последния ден от неговите лекции.

# 111
  • Мнения: 12
Заданието кога ще го дава??? Учебник ще иска ли по управление на риска? Grinning

# 112
  • Мнения: 1 266
Мисля,че заданията ще раздаде последния ден. А без учебник едва ли ще можем да се подготвим за изпит,защото няма от къде другаде да четем.  newsm78

# 113
  • Мнения: 35
Аз в момента съм пред залата и чакам за заверка... Учебника изглежда отврат! Дано не е много трудно

# 114
  • Мнения: 12
Ехоооо Simple Smile Какво стана? Даде ли заверки? Simple Smile

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Охооо, даже и заданията прати  ooooh!

# 116
  • Мнения: 12
Е как е? Ние утре сме при Матеев ..... и след това при Георгиев Wink

# 117
  • Мнения: 1 266
Да се похваля,взух си заверките и семестъра си заверих. И да кажа;че прадавам учебник по Банково счетоводство на Петкова  Peace

# 118
  • Мнения: 35
А защо продаваш учебника? Теста лесен ли беше?Simple Smile 

# 119
  • Мнения: 1 266
Защото аз съм учила счетоводство и като го купих попрочетох,а тя в неделя каза да правим предварителен изпит и който си хареса оценката няма да се явява на редовен. Та аз имам 5 и повече не искам,следователно и учебник повече не ми трябва. А другите казаха,че никъде го няма и някой ако не си го е купил от нея няма от къде да го вземе. Затова го продавам  Peace

# 120
  • Мнения: 212
Защото аз съм учила счетоводство и като го купих попрочетох,а тя в неделя каза да правим предварителен изпит и който си хареса оценката няма да се явява на редовен. Та аз имам 5 и повече не искам,следователно и учебник повече не ми трябва. А другите казаха,че никъде го няма и някой ако не си го е купил от нея няма от къде да го вземе. Затова го продавам  Peace

Аз не успях да си купя учебника. Успя ли да го продадеш? Ако не,  искам аз да го взема.

# 121
  • Мнения: 212
Хора някой може ли да вкара яснота тази задача при Георгиев как да стане. Нищо не разбирам  Rolling Eyes

# 122
  • Мнения: 1 266
Защото аз съм учила счетоводство и като го купих попрочетох,а тя в неделя каза да правим предварителен изпит и който си хареса оценката няма да се явява на редовен. Та аз имам 5 и повече не искам,следователно и учебник повече не ми трябва. А другите казаха,че никъде го няма и някой ако не си го е купил от нея няма от къде да го вземе. Затова го продавам  Peace

Аз не успях да си купя учебника. Успя ли да го продадеш? Ако не,  искам аз да го взема.
Няма проблем,кажи само как да го получиш. Аз купих 2,за мен и едно момиче,което в последствие се отказа и имам един чисто нов и неотварян. Иначе моя го попрочетох  Crazy
И аз давам един глас, ако може някой да поясни задачата как се прави. Направо се схванах  Joy

# 123
  • Мнения: 18
Здравейте, на 14.11.2014г се роди моята принцеса Елица и по тази причина не успях да присъствам на лекции по всички предмети, които имаме. Ще може ли някой да напише точно как ще се състоят изпитите, от какво ще се учи и кога ще бъдат. Ще съм много благодарна. Simple Smile

# 124
  • Мнения: 475
yana_love, честита дъщеричка, да е жива и здрава и да ви носи много радост
датите на изпитите са качени в сайта, просто влез в акаунта си и там ги пише
при кръстев по анализ и маркетинг, при асенова по борси и при георгиев по банков риск има учебници - отзад има тестове и ще се падат тези тестове. освен това георгиев е дал и едно задание предварително, което трябва да се направи и да се иде с него на изпита разпечатано, ако искаш то е в общ файл, дай мейл и мога да ти пратя този файл да си видиш твоето задание
по счетоводство ще е тест със задачи, има учебник и може да го ползваш, при стоичкова има диск в книжарницата
ами това е в общи линии ... ако още нещо те интересува питай  Simple Smile

# 125
  • Мнения: 18
yana_love, честита дъщеричка, да е жива и здрава и да ви носи много радост
датите на изпитите са качени в сайта, просто влез в акаунта си и там ги пише
при кръстев по анализ и маркетинг, при асенова по борси и при георгиев по банков риск има учебници - отзад има тестове и ще се падат тези тестове. освен това георгиев е дал и едно задание предварително, което трябва да се направи и да се иде с него на изпита разпечатано, ако искаш то е в общ файл, дай мейл и мога да ти пратя този файл да си видиш твоето задание
по счетоводство ще е тест със задачи, има учебник и може да го ползваш, при стоичкова има диск в книжарницата
ами това е в общи линии ... ако още нещо те интересува питай  Simple Smile

Много благодаря за пожеланията и за информацията. Email - yana_love@abv.bg
Поздрави Simple Smile

# 126
  • Мнения: 628
yana_love, честита дъщеричка, да е жива и здрава и да ви носи много радост
датите на изпитите са качени в сайта, просто влез в акаунта си и там ги пише
при кръстев по анализ и маркетинг, при асенова по борси и при георгиев по банков риск има учебници - отзад има тестове и ще се падат тези тестове. освен това георгиев е дал и едно задание предварително, което трябва да се направи и да се иде с него на изпита разпечатано, ако искаш то е в общ файл, дай мейл и мога да ти пратя този файл да си видиш твоето задание
по счетоводство ще е тест със задачи, има учебник и може да го ползваш, при стоичкова има диск в книжарницата
ами това е в общи линии ... ако още нещо те интересува питай  Simple Smile
Много полезно инфо. Аз също не успях да се явя на лекциите заради раждането и последващия период на възстановяване. Съответно нямам и нито една заверка и сега ми искат 120 лв. за 6 заверки ooooh! Вече се чудят откъде още пари да изкарат #Cussing out Както и да е - ще помоля, ако е възможно, и на мен да пратиш заданието от Георгиев. Мейлът ми е
Скрит текст:

Благодаря предварително!  bouquet

# 127
  • Мнения: 475
Simple Smile gotovo izpratila sam gi i na dvete

# 128
  • Мнения: 628
Мерси!   bouquet Hug Peace

# 129
  • Мнения: 18

Благодаря. Simple Smile

# 130
  • Мнения: 334
На изпит без заверка не може да се явим нали?
Като чета май само аз съм неикономист:(

# 131
  • Мнения: 475
не може без заверка, ако нямаш или трябва да следиш преподавателите дали ще идват преди сесията или се плаща по 20 лв на заверка на всеки предмет

# 132
  • Мнения: 18
Здравейте, в учебника на Георгиев има ли обяснено как да се направи това задание. Тъй като не съм присъствала на лекциите и нямам никаква представа какво представлява.

# 133
  • Мнения: 475
май никъде не е описано, просто трябва май да се попрочете, и аз също не зная как ще го правя, защото не присъствах

между друго имам един излишен диск по теория на парите и кредита при стоичкова - някой ако търси

# 134
  • Мнения: 35
И аз да питам по Банков маркетинг и банков анализ трябва ли освен тестовете да се прави и семестриалното задание в учебника? Сигурно, ама все пак да питам с надежда  Laughing

# 135
  • Мнения: 475
не, само тестовете ще дава на изпита по маркетинг и анализ

моля, ако някой има указания или описание как се прави заданието по кредитен риск да сподели, че гледам като индианец и хич не знам как ще го правя.  точно тогава детето беше болно и не присъствах на лекциите

# 136
  • Мнения: 6
Здравейте,
Решавам задачи по Управление на банкови риск. Ако имате нужда от помощ може да се свържете с мен на gerganakn@abv.bg

Поздрави,
Гергана

# 137
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 143
Някой знае ли след завършване на Вуарр каква професия може да практикува човек ?

# 138
  • Мнения: 16
Някой знае ли след завършване на Вуарр каква професия може да практикува човек ?

В сайта на ВУАРР има инфо за всяка специалност в каква сфера на дейност може да се развиват завършилите студенти Simple Smile

# 139
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 143
Моят въпрос беше дали има хора от форума които са завършили и са се реализирали?

# 140
  • Мнения: 334
С риск отново да досаждам има ли неикономист като мен магистър?

# 141
  • Мнения: 40
Да ,но във филиал Русе

# 142
  • Мнения: 334
А предметите същите ли са ни???

# 143
  • Мнения: 886
Къде сте всичкии  Hug
Изпитите наближават..ето в събота е първия...някакви отзиви за Банков анализ и Банков маркетинг
при Кръстев

 Thinking

# 144
  • Мнения: 1
Здравейте дами Simple Smile) аз също съм записала ФБД и искам да ви попитам някакви материали относно пищовите имате ли

# 145
  • Мнения: 1 266
Къде сте всичкии  Hug
Изпитите наближават..ето в събота е първия...някакви отзиви за Банков анализ и Банков маркетинг
при Кръстев

 Thinking

В учебниците и по двата предмета накрая има примерни тестове. Ще се падне един от тях,така че е достатъчно да си ги попълниш като подготовка. По банков анализ 7 въпрос и на двата теста е задача,която аз не мога да реша  Confused

# 146
  • Мнения: 34
Имате ли отговорите на въпросите по Теория на парите и кредита?

# 147
  • Мнения: 35
Не и ми се струва невъзможно да ги намеря на този етап с моето лудо бебе Sad

# 148
  • Мнения: 18
Ако някои има въпросите, аз мога да се постарая да ги реша, тъй като дисковете бяха свършили в книжарницата.

# 149
  • Мнения: 35
Момичета, имате ли идея дали може да се явя направо на поправката, без да ходя на самия изпит на 15.01? Мъжа ми се оказа на работа, а няма кой да го смени и се чудя дали това е вариант? И някоя да има лекциите при Георгиев?

# 150
  • Мнения: 475
естествено, че може
ако нямаш възможност да идеш на изпит при стоичкова на 15.01, то на 20.01 има поправка от 10 часа
графика на датите за изпити и ипоправки можеш да си го гледаш в сайта на вуарр като си влезнеш в системата с потр.име

# 151
  • Мнения: 4
Здравейте,
някой ,който има учебника на Георгиев по Управление на банковия риск ,може ли да каже какви са въпросите? Отворени, затворени, за изчисляване има ли ... ?

# 152
  • Мнения: 16
Сега не е пред мен учебника но май имаше 3 теста с по 6 въпроса всеки.
Имаше задачи, отворени въпроси и един от затворените.

# 153
  • Мнения: 475
привет
в събота 24.01 има обявена дата за изпит по фондови борси при асенова от 10 часа
който иска може да се яви

# 154
  • Мнения: 1
Здравейте мами, моля за съдействие за семестриалният казус по управление на банковият риск. Благодаря предварително !

# 155
  • Мнения: 73
Здравейте!Аз също съм в тази спецялност.Казаха ми да ходя със задочниците,но нямам никаква възможност,защото когато започнаха лекциите ме приеха в болницата и родих 45дена по-рано.Сега няма на кой да оставя бебка да я гледа за да присъствам на лекциите.Не съм попълнила и студентската книжка с имената на преподавателите .Може ли някой да снима неговата и да ми я изпрати за да я попълня...понеже ще трябва да ходя за служебни заверки.

# 156
  • Мнения: 628
Здравейте!Аз също съм в тази спецялност.Казаха ми да ходя със задочниците,но нямам никаква възможност,защото когато започнаха лекциите ме приеха в болницата и родих 45дена по-рано.Сега няма на кой да оставя бебка да я гледа за да присъствам на лекциите.Не съм попълнила и студентската книжка с имената на преподавателите .Може ли някой да снима неговата и да ми я изпрати за да я попълня...понеже ще трябва да ходя за служебни заверки.
За служебна заверка не е нужно да попълваш имената на преподавателите - аз взимах служебни заверки, написах само шестте предмета (които може да видиш от профила си с датите за изпитите) Peace

# 157
  • Мнения: 16
Дулсе написах ти ги на ЛС! Успех

# 158
  • Мнения: 34
Някой може ли да обясни задачата при Георгиев как се решава?

# 159
  • Мнения: 475
Simple Smile тъкмо и аз затова влизам
моля ако някой има нещо като разяснения или описание от лекциите как се прави заданието да ни даде инфо

# 160
  • Мнения: 1
Здравейте мамита!

Много се зарадвах, когато открих, че има такава тема във форума. От миналата седмица и аз съм ви колежка във ВУАРР, специалност ФБД Simple Smile също така съм и колежка поради факта, че съвсем скоро очаквам раждането на 1вото ми детенце Simple Smile

Та по същество... разбираемо е, че няма как при бременност в 8ми месец да се посещават целодневно и ежедневно лекции, било то и на облекчен режим. Същевременно съм с нагласа да успея да завърша тази магистратура, макар и с прекъсвания и забавяния поради раждането на малката. Много ще съм благодарна,  ако някоя от вас, минала вече по този път, иска да се "отърве" от закупените учебници и налични материали, разбира се срещу съответно заплащане. Важно за мен е да имам готовност откъм материали и когато имам такава и откъм време, да се явя на изпити и полека-лека да ги елиминирам.

Предметите са същите като вашия 1ви семестър:



Моля пишете ми на ЛС. Simple Smile

# 161
  • Мнения: 34
Някой има ли отговорите на теста и решението на задачата по счетоводство?

# 162
  • Мнения: 35
Дай имейл, ако никой не ти е пратил по счетоводство Simple Smile

# 163
  • Мнения: 213
Може ли и аз да помоля за задачата и теста и решението им по счетоводство Simple Smile emilia_ddimitrova@yahoo.de

# 164
  • Мнения: 5
Здравейте мами, от този семестър и аз се записах ФБД. До края на март очаквам да родя, но въпреки това се опитвам да се подготвя за предстоящите изпити, ако въобще успея да се явя. Ако някои има някаква информация за тестовете по Управление на банковия риск при Георгиев или по Теория на парите и кредита при Стоичкова ще ви бъда много благодарна. Опитвах се да ходя и на лекции, но знаете как е с тези бременни мозъци Simple Smile

# 165
  • Мнения: 475
Ами при Георгиев има учебник и отзад има 3 теста, той дава единия, като преди това на лекциите даваше и домашни задания, които предварително трябва да направиш вкъщи и да ги занесеш на изпита. Ако нямаш това задание направено максималната оценка на теста може да е 4.
При Стоичкова тя си носи тестове, които дава. Иначе за материали има диск, който е качен и в групата във фб.

# 166
  • Мнения: 73
Здравейте мами...много се надявам да открия в групата мами които карат магистратура след професионален бакалавър.(т.е 2 год. или 4семестъра) във ВУАРР Пловдив.                                                Моля,ако има да ми пишат.... Praynig                                                                               

# 167
  • Мнения: 1
Здравейте някои има ли тестовете по Управление на банковия риск при Георгиев моля да ми ги прати magincety1@abv.bg Благодаря предварително

# 168
  • Мнения: 149
Момичета, моля за помощ-трябва в началото на септември да се явя с индивидуални протоколи поне на 3 изпити от1-я семестър (магистратура,  икономист преди това съм), а съм в София с малко бебче на кърма. Ще съм благодарна на всеки, който ми помогне с материали и инфо.
При кои преподователи е по-лесно взимането на изпити? Как протичат самите изпити?
Някои продава ли учебници/материали?
Моля и за линк към ФБ групата Hug

Общи условия

Активация на акаунт