Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 64 821
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 471
...
Някой гледа ли сериала "Милост" по Бтв? От известно време се чудя кое ли е мястото с къщата на Нарин, тази с шарените стълби. Не мисля, че е на брега на Босфора, понеже отсрещния бряг изглежда много близо. Дали пък не е някъде на Златния рог?!
Бялк, ставаме двама питащите Simple Smile. В къщата се влиза и от крайбрежна улица  newsm78 Освен да надникна в темата на дизито. Ако пише нещо там, ще докладвам Simple Smile
Дайте някоя снимка.  Grinning

Ето видео. Тук стълбите все още не са боядисани.

http://youtu.be/Z9tTOocAUio

# 721
  • Мнения: 13
Много много ви благодаря за отговорите , за отзивчивостта , страхотни сте  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes newsm51 newsm51 newsm51

# 722
  • Мнения: 6 031
Скрит текст:
...
Някой гледа ли сериала "Милост" по Бтв? От известно време се чудя кое ли е мястото с къщата на Нарин, тази с шарените стълби. Не мисля, че е на брега на Босфора, понеже отсрещния бряг изглежда много близо. Дали пък не е някъде на Златния рог?!
Бялк, ставаме двама питащите Simple Smile. В къщата се влиза и от крайбрежна улица  newsm78 Освен да надникна в темата на дизито. Ако пише нещо там, ще докладвам Simple Smile
Дайте някоя снимка.  Grinning

Ето видео. Тук стълбите все още не са боядисани.

http://youtu.be/Z9tTOocAUio
И според мен това не е Босфора. Или е някъде на Златния рог или някое друго място. На видеото се виждат натрупани камъни - или свършва водата там, или прави завой...

# 723
  • Мнения: 78
Здравейте, на 14 февруари ще ходим в Истанбул. Моля, обяснете ми как да стигнем от Лалели до лифта за кафенето на Пиер Лоти и до Сапфир? Прочетох, че имало бусчета за нощен тур, някой знае ли нещо повече? Имате ли други романтични предложения, които изпускам?

# 724
  • Мнения: 487
Искам да попитам за отзивите ви за агенции като Дениз Травел

Аз съм пътувала два пъти с Дениз травел и съм много доволна...И двата пъти случихме на много добри екскурзоводи - обясняваха дори  с какъв транспорт да стигнем до някои места, невключени в програмата...Единственото, което на мен не ми харесва, което го има почти с всички агенции, че се тръгва в неделята след закуска и те мъкнат по кожени фабрики (всички в абтобусът и двата пъти бяха против фабриката и я пропуснахме, но стояхме повече в някакъв малък мол) и мол Оливя, където няма нищо...И в Одрин много време загубихме, но заради хора от групата, които закъсняха за тръгването...Но като цяло - от Дениз аз съм много доволна...

# 725
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
Ето ги стълбите.... в Кадъкьой са:

https://harita.yandex.com.tr/?ll=29.039080%2C40.974236&z=14& … 26500732065%5D%7D

# 726
  • Мнения: 6 031

Браво, malkoto84!
Точно нещо такова се представях - като заливче, но да си призная търсих в Европейската част.  Laughing 

# 727
  • Мнения: 471

Браво, malkoto84!
Точно нещо такова се представях - като заливче, но да си призная търсих в Европейската част.  Laughing 

Страхотно попадение! Точно това е мястото. Не знаех, че има залив в Кадъкьой Embarassed Търсех по Златния рог и дори в Кючюкчекмедже, но за Азия не се бях сетил. Благодаря, malkoto84

# 728
  • София
  • Мнения: 13 148

Леле, колко е неуредено и грозно!  Mr. Green Какъвто и да е кмета, не може да се отрече какво прави за града.

Съвсем наблизо сме минавали. Връщайки се по булевард Багдат, бяхме решили да минем по крайбрежието и завихме веднага след моста. Междувременно започна да се стъмва и точно около нивото на къщата се отказахме и тръгнахме през квартала в посока пристанището. Но и да бях видяла къщата, дори и с парк пред нея, нямаше да я свържа с нищо.  Grinning

# 729
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356

 Благодаря malkoto 84    bouquet

# 730
  • Мнения: 6 031
Скрит текст:

Браво, malkoto84!
Точно нещо такова се представях - като заливче, но да си призная търсих в Европейската част.  Laughing 
Страхотно попадение! Точно това е мястото. Не знаех, че има залив в Кадъкьой Embarassed Търсех по Златния рог и дори в Кючюкчекмедже, но за Азия не се бях сетил. Благодаря, malkoto84
И аз търсих на същите места.  Laughing

# 731
  • Мнения: 7 873

Малкото  Hug, благодаря  bouquet
Заиграх се да се "разхождам" Laughing

# 732
  • Мнения: 53
Искам да попитам за отзивите ви за агенции като Дениз Травел

Аз съм пътувала два пъти с Дениз травел и съм много доволна...И двата пъти случихме на много добри екскурзоводи - обясняваха дори  с какъв транспорт да стигнем до някои места, невключени в програмата...Единственото, което на мен не ми харесва, което го има почти с всички агенции, че се тръгва в неделята след закуска и те мъкнат по кожени фабрики (всички в абтобусът и двата пъти бяха против фабриката и я пропуснахме, но стояхме повече в някакъв малък мол) и мол Оливя, където няма нищо...И в Одрин много време загубихме, но заради хора от групата, които закъсняха за тръгването...Но като цяло - от Дениз аз съм много доволна...

Много ти благодаря за информацията и за отделеното време .  Simple Smile

# 733
  • София
  • Мнения: 1 033
След близо две години канене, май сме напът да осъществим така мечтаното пътуване до Истанбул. По принцип не пътуваме с ТА, та ще си го организираме сами (в сесия съм, трябва да правя и нещо приятно  Laughing). Планираме го за началото на май, надявам се да има нацъфтели лалета.   Heart Eyes

В този ред на мисли, някой да е пътувал скоро с влак и да има представа как стоят нещата, тъй като аз не понасям автобуси, за самолет цената е меко казано непосилна, а хич не ми се тръгва с кола?

Сега се връщам да почета старите теми, някой от който четох преди време, но така и не ни се отвори парашута тогава.   bouquet

# 734
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Привет!
Хубаво е, че има шанс да осъществиш това пътуване. Ще помагаме с каквото можем.
На първо време имай предвид, че вероятността в началото на май да има лалета е почти никаква. Миналата година на 1. май имаше такива само около тюрбетата на Сююлейман, но и те си отиваха. Предната година на 18.-19. април вече повече от половината лалета бяха прецъфтели или прецъфтяваха.
Общо взето ако искаш лалета, вероятно трябва да си там в първата десетдневка на април, макар и това да е относително и да зависи от годината. Ако пък искаш по-топло и стабилно време, избираш май и не търсиш лалета. Истанбул е прекрасен и без тях.

За влака не мога да помогна. Предвид останалото, палете колата. Wink

Общи условия

Активация на акаунт