Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 64 803
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ако е последния ден, няма проблем, разбира се, все ще се намери начин. На тръгване става, още повече, че един от подходите към магистралата е именно от Еюп. Маршрутът не е труден, по-скоро паркирането би било проблем, а и спирането при църквата може да се пропусне.
Аз препоръчах по-удобен и интересен вариант за хора, които отиват за пръв път и за междинен ден. Ама всичко е "според зависи". Wink

# 691
  • Мнения: 940
Здравейте пътешественици,не съм чел по напред отговорите,трябва ми 1 отговорче спешно.Едни приятели ще ходят на Истанбул и се чудим кой хотел да изберат,фирмата предлага SUREYYA HOTEL и SAHINLER,има ли хора където са спали там? Simple Smile Благодаря ви,предварително. Simple Smile Видях,че са почти един до друг но вътре как е,яденето как е,има ли интернет и т.н. Simple Smile

# 692
  • Мнения: 487
Имам един въпрос - вярно ли е , че някои автобусни компании (на мен ми казаха специално за Метро ) предлагат сервиз, включен в цената - шатъл до няколко туристически места в града - Султанахмет и Таксим запомних...?

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 22:52 от Du

# 693
  • София
  • Мнения: 4 438
Танче, Беличке, безценни сте! Heart Eyes Записвам си всичко. smile3523
Ще предложа и двата варианта. Лично на мен ми се иска да осъществя и двата, но няма как да ми се получи с едно ходене, за съжаление.  Laughing

# 694
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Но като видях подбора на хотелите и ми стана смешно. То си е и тъжно, не само смешно.  Wink

Танче, то цената нищо не определя. Има едно руско шоу Ревизор, една нахакана мацка ходи по хотели, ресторанти, заведения и прави проверки - чистота, хигиенни изисквания, обслужване и други...дори има уреди за проверка на наличие на нитрати в зеленчуците  Laughing
Има епизод за Истанбул - обичайната мърсотия, псевдо хамам, надписана сметка...Но, един от обектите на проверка беше известния Лондра отел  Wink
http://youtu.be/cpWpU89_MzY?t=20m7s

Всъщност, ако желаете изгледайте го цялото, има познати ситуации и хубави гледки  Mr. Green

Беличке, аз в Ейфел не чувах джамията  newsm78 Виж в другия, дето беше по-близо до Аксарай, в 4 часа вих заедно с ходжата  Laughing

Скоро в едно предаване (пак руско) ходиха в Рейна, входа им беше 92 долара. Ходиха и на басейн на брега на Босфора, там входа беше на 130 долара.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Leitenanta, ние сме били в х-л SUREYYA. Намира се в пресечка на долната успоредна на булеварда с трамвая. На аналогична позиция с х-л Бекдаш е, но подхода към него от булеварда не е пряк и се върви малко повече, след като се влезе в страничната улица. Бяхме там в началото на май. Лобито бе все още нереновирано, но стаите са обновени. Обаче са доста малки. Някои гледат към нещо като вътрешно дворче, което е с размери 2х2 и всъщност виждаш само стени. Това е неприятно, особено за хора с проблеми с тесните пространства. Ако имаш късмет обаче, може да ти се падне свястна стая, даже такава с два прозореца. Mr. Green Закуската е на последния етаж, гледката е прекрасна, а през лятото отварят и покрива и е изключително приятно. Закуската е богата, персонала - услужлив, а чистотата - на ниво.
За SAHINLER лични впечатления нямам. Ако става дума за BUYUK SAHINLER, наши познати са били там и бяха доволни. В нета снимките показват добри неща. Наскоро, обаче, имаше тук и недобри отзиви за този хотел. Въпрос на стая, може би. Като навсякъде, между нас казано.

# 696
  • Мнения: 940
Близко е до забележителностите,разбрах около 2 км.което е нищо,така ли е? Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 497
НИКОЛИЯ, благодаря за видеото,
беше ми много интересно!

# 698
  • Мнения: 13
Здравейте момичета, четох доста , но имам едно такова питане Simple Smile тъй като ще ходя в Истанбул на 07.02.15г. и искам да посетя "Истанбул Аквариум" , та : ще отсядаме в квартал "Аксарай" а искаме да посетим "Истанбул Аквариум" а в момента безплатните шатъли са спряни до пролетта и незнам как да стигна до аквариума - с какъв автобус , от коя спирка ? Благодаря ви предварително  Hug Hug Hug

# 699
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Leitenanta, всички хотели, в които настаняват фирмите (с малки изключения, които не се отнасят за често пътуващите по тази дестинация ТА), се намират в район Лалели. От него до забележителностите в район Султанахмет са 3 или 4 спирки на трамвая, в зависимост от частта, в която сте. В това отношение голяма разлика между двата хотела няма. Буюк Шахинлер е точно под сп. Laleli-Üniversite на трамвая, а Сюрея е малко по-близо до следващата спирка - Beyazıt - Kapalıçarşı, но неудобния излаз към трамвайната нулира това предимство. Разстоянието и от двата може да се вземе и пеша за 15, макс. 20 мин. и в този смисъл Сюрея е маааалко по-близо.
За ориентир, след сп. Beyazıt - Kapalıçarşı е сп. Çemberlitaş, а след нея е Sultanahmet.

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 14:12 от beljata

# 700
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Здравейте момичета, четох доста , но имам едно такова питане Simple Smile тъй като ще ходя в Истанбул на 07.02.15г. и искам да посетя "Истанбул Аквариум" , та : ще отсядаме в квартал "Аксарай" а искаме да посетим "Истанбул Аквариум" а в момента безплатните шатъли са спряни до пролетта и незнам как да стигна до аквариума - с какъв автобус , от коя спирка ? Благодаря ви предварително  Hug Hug Hug

За МОЛ Форум ли говориш или има друг МОЛ - Аквариум?
Напътствия до аквариума в МОЛ Форум мога да дам, защото точно там отидохме с метрото сами, без да ползваме организираното от агенцията групово посещение.

Тъй като не знам къде точно ще сте настанени, опитайте на място как да стигнете до метростанцията Аксарай. На входа й има автомати, които работят с банкноти и монети. Пускате сумата и избирате желания брой жетони. Един жетон струва 4 лири. Като слезете в метрото има две линии в него. Хващате мотрисата, която ще пътува в посоката обратна на стълбите, по които сте слезнали в метрото. Или просто питайте - като кажете, че сте за аквариума, всеки ще ви упъти.
От Аксарай броите пет спирки. Слизате на петата.
Ето тук е линка на линиите - http://store.picbg.net/pubpic/6B/59/c054bc64ead86b59.png. Погледни червената - в средата точно до означението М1 пише Аксарай. Проследи я - първа спирка е Еминиет фатих, спирка 2 е Топкапъ, спирка 3 е Байрампаша, спирка 4 е Саджмалсилар /ако я разчитам правилно/ и на петата - 5 Коджатепе слизате. МОЛ Форум се вижда, защото тази спирка е надземна.
Както и в софийското метро, вътре над всяка врата има линията, спирките по нея и гласово уведомяване на два езика коя спирка предстои. Много трудно ще се загубите така.

# 701
  • София
  • Мнения: 13 130
Здравейте момичета, четох доста , но имам едно такова питане Simple Smile тъй като ще ходя в Истанбул на 07.02.15г. и искам да посетя "Истанбул Аквариум" , та : ще отсядаме в квартал "Аксарай" а искаме да посетим "Истанбул Аквариум" а в момента безплатните шатъли са спряни до пролетта и незнам как да стигна до аквариума - с какъв автобус , от коя спирка ? Благодаря ви предварително  Hug Hug Hug

С автобуси BN1 и BN2 от Еминьоню, но тъй като минават по крайбрежния бул. Кенеди е възможно да се хванат и някъде под Аксарай. Но не съм ги ползвала, за да дам съвсем достоверна информация. Когато сме ходили използвахме в едната посока шатъла, а в другата - влака, който вече не съществува.

ТуиГ, Истанбул Аквариум е друг. По-голям е от онзи в мол Форум.

# 702
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ясно! Е, този Аквариум ни беше спестен от Запрянов травел.
Надявам се постът да е полезен на друга душа  Mr. Green

# 703
  • Мнения: 13
Благодаря ти ТуиГ за отговорчето , но става въпрос за другия аквариум , не този във Форум Истанбул  Heart Eyes

Много мерси и  на теб Таня67  Heart Eyes , а автобуса от спирка от  Еминьоню в посока Флория да го хващаме , така да разбирам  Hug

# 704
  • София
  • Мнения: 13 130
Благодаря ти ТуиГ за отговорчето , но става въпрос за другия аквариум , не този във Форум Истанбул  Heart Eyes

Много мерси и  на теб Таня67  Heart Eyes , а автобуса от спирка от  Еминьоню в посока Флория да го хващаме , така да разбирам  Hug

Да. Последната спирка е Еминьоню. Дано Биалк се включи, защото доколкото си спомням, той беше ходил с автобуси. Имаше и нещо особено за слизането, защото Аквариума се пада между две спирки и от едната много се заобикаляло. Всичко това е по спомени. Ако не се включи потърси сред мненията му.

Ето какво излезе с търсачката - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=739190.15

Общи условия

Активация на акаунт