Искам да кажа ... (7)

  • 30 839
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 374
Мирама, тези неща, които казваш, са така - не е изгодна таксата за обслужване и лихвите, но в днешни дни има ситуации, в които е нужна. Не само за резервация, за плащания в чужбина също е удобно да имаш. Иначе не е нужно да си пазаруваш с нея за бита.
Банките са го измислили. Има дебитни карти, които имитират кредитни точно за такива случаи.

# 721
  • Мнения: 4 841
Тонка, и аз по повод резервации на хотел трябваше да вадя кредитна карта. Изкарах си дебитна, която се разпознава като кредитна.
Не искам да вадя кредитна по същата причина като теб.

 Peace Резервирам, плащам, и изобщо нямам никакви проблеми с дебитните ми карти. Едната е Visa Electron, другата - Master Card. Не е имало случай да не ми ги приемат. И от банкомати съм теглила навън, никакъв проблем.

# 722
  • Мнения: 14 654
От темата научавам за такива дебитни карти, не знаех, че има.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Искам да се похваля с една дребна придобивка, с която в моето детство много съм се занимавала и съм убедена, че и щерката много ще се забавлява.  Grinning

Скрит текст:

И аз сега разбирам за такава дебитна карта.
Иначе и аз ползвам само дебитна (виза електрон), при все, че предимно от чужди сайтове пазарувам.

# 724
  • В мечтите
  • Мнения: 639
От темата научавам за такива дебитни карти, не знаех, че има.
Може ли име на картата или банката,която издава?И аз не знаех,че има..  Rolling Eyes

# 725
  • Мнения: 3 868
Аз знам, че дебитната карта трябва да е Visa Electron или Master Card, за да може да се пазарува по сайтове.

# 726
# 727
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Да тези стават,но просто това..."Изкарах си дебитна, която се разпознава като кредитна." ме заблуди и си помислих,че има нови модели  Wink

# 728
  • София
  • Мнения: 10 825
Може би съм го казала малко неясно, имах предвид сайтовете за пазаруване и тези за резервации, където по принцип не приемат дебитни карти, а искат кредитни, приемат дебитни от този тип.

# 729
  • Мнения: X

Мире, колкото и да са сериозни професиите и доходите, при пътуване в чужбина си трябва кредитна карта. Ама когато ми приказваха в тур агенциите, си го пропусках покрай ушите.

Аз досега не съм имала проблем с липсата на кредитна карта. Към четири месеца плащахме в чужбина наред с българска дебитна карта. Преди да тръгнем резервирахме и хотели, и фериботи. Едва наскоро си извадихме карти от тукашна банка, но пак дебитни.
За хотелите - регистрирай си картата в ПейПал и плащай през тях, няма да имаш проблеми. Ако не става в сайта на хотела, пробвай в booking.com. Сума ти хотели и търговци работят само с тях и няма значение каква е картата.

# 730
  • София
  • Мнения: 23 128
Ако не става в сайта на хотела, пробвай в booking.com. Сума ти хотели и търговци работят само с тях и няма значение каква е картата.
Чек, и в booking.com и на самия сайт на хотела искат само кредитна карта.  Wink
Както и да е, мой колега ми предложи да използвам неговата кредитна карта, но по всичко си личи, че ще се прави такава карта, защото не мога да разчитам на други хора.

# 731
  • Мнения: X
Такъв ти бил късметът. Никога не са ми искали кредитна карта, но явно се случва. Една съфорумка наскоро писа, че в хотел в чужбина и направили проблем при настаняването на детето, защото не носела пълномощно от бащата. Crazy

п.п. Ти пробва ли да резервираш или само видя надпис, че искат кредитна карта и се отказа? Бутон PayPal няма ли?

# 732
  • Мнения: 22 519
Реших да простирам на терасата....ейй, голям студ....само дето си отворих двойна работа.
Веднъж се намръзнах, дрехите хич и няма да изсъхнат....и след някой час ще трябва да прибирам и мятам на сушилника.

Чудя се дали малкия ще яде ориз със зеленчуци....
Нямаме нищо за обяд, в този студ не ми се ходи до магазина...а и каквото и да купя, пак трябва да го приготвям.

# 733
  • София
  • Мнения: 23 128
А дали мога да се обадя в някоя наша тур агенция да ми резервират стаи в хотела?  Thinking

# 734
  • Мнения: 14 654
Взимай кредитната карта на колегата и не губи време. Няма да му удържат сумата, само им трябва потвърждение, че ще си получат парите. А и да му ги удържат "без да искат", ще му ги върнеш.

Общи условия

Активация на акаунт