НВ-ВМХ, част 85 - тема за здравословното хранене и всичко, свързано със здравето

  • 47 124
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 047
Мила25, добре дошла  Hug
Храната ти е добре  Peace Може би варианта с кафе и масло за закуска е малко краен - добави и малко протеинче  Wink
Към обяда също може да добавяш малко салатка  Simple Smile Аз също често ям яйца и сирене без нищо за гарнитура, но това е по-скоро поради липса на добър зеленчук или лоша организация и го отчитам по-скоро като грешка  Crazy
А, да - с този режим забрави за кантара  Stop Измери си обиколките и смело напред   bouquet

# 676
  • Мнения: 223
 Peace
а как може да стане обратния ефект  Whistling ? възможно ли е да се напълнее с този начин на хранене и задължително ли е да се спортува за да се отслабне с вмх?  Thinking

# 677
  • Мнения: 1 559
Привет момичета   bouquet
Имам тиква и се чудя какво да я правя,не ми се яде печена или на супа..Някой да предложи идейка за режимни сладки с нея  Laughing Flutter

# 678
  • SA
  • Мнения: 3 196
Мила, предполагам, че The Baroness имаше предвид, че показанията на кантара не са най-точното мерило за отслабване. Като под отслабване се има предвид загуба на излишни мазнини.
По принцип, хора като теб, които нямат много за сваляне, губят мазнини много бавно при правилно хранене, сьобразено с принципите на ВМ-НВХ. На ден се губят не повече от 20-30 грама мазнини, ако не се гладува сериозно. От друга страна, водното сьдьржание на тялото може да варира в десетократно по-големи стойности от един ден до друг. Така че седмици могат да минат, докато реално се отчете, че килограмите ти се движат надолу, а всьщност ти да продьлжаваш да си губиш по някой грам мазнини всеки ден. Ако пьк и спортуваш по-сериозно, напьлно е вьзможно да се упльтнят и поувеличат мускулите ти, а това сьщо да доведе до покачване на теглото, което пьк не означава, че напьлняваш.
Затова по-важно значение имат обиколките на тялото ти, как ти стоят някои по-тесни дрехи и как изглеждаш в огледалото, а не стойността на килограмите ти.  Simple Smile
В началото при започване на режима обаче е вьзможна по-бьрза загуба на килограми, поради отделяне на повече складирана в тялото вода.
За спортуване - не е задьлжително, вьзможно е да се отслабне и само с правилно хранене.
Все пак дори умереното физическо натоварване силно благоприятства тези процеси. Някои даже наблягат особено много на ролята на движението, което извьршваме неусетно през целия ден - ходене, изкачване на стьлби, леки разходки, или упражнения след всеки час , прекаран в седящо положение пред компютьра, или ТВ и т.н.
Разбира се, по-сериозните тренировки биха помогнали много за постигане на добра физическа форма и визия.

# 679
  • Мнения: X
закуска : кафе/чай + 1ч.л краве масло или  1/2к.кисело мляко пълномаслено (ако нямам домашно)
обяд : 2 св.яйца+ 1с.л краве масло/кокосово   или  около 50гр.кашкавал /извара пак с масло
вечеря : шарена пържолка (или дроб,език,сърца...) на скара+ салата най-често варени броколи с малко течна сметана
Не претендирам да съм права, но това е убийствено малко храна за 26 годишна жена, висока 164 см.
Метаболизмът ти направо ще заспи.
Или, грубо казано, тялото ти ще е толкова "уплашено" да не умре от глад, че ще си пази и съхрани всяка хапчица храна.

# 680
  • Мнения: 6 347
Подкрепям Краси за количеството храна - и аз мисля, че е малко. Peace

Боже, доживях да се съглася с Краси. Laughing

Меган, за тиквата мога да ти дам 3 идеи:
1. Огретен - може първо да бланшираш малко настърганата тиква (дори май е препоръчително) и после се слага сирене и се прави заливка по твой избор - сметана/мляко, яйце, още сирене, подправки. И печеш.
2. Крем-супа от тиква - може да се сервира със запечени или запържени лешници, може със сирене или заквасена сметана.
3. Изпечи тиквата, но после я нарежи на парченца и я разбъркай със заквасена сметана или цедено мляко и добави натрошени ядки - става страхотен десерт.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 047
Привет момичета   bouquet
Имам тиква и се чудя какво да я правя,не ми се яде печена или на супа..Някой да предложи идейка за режимни сладки с нея  Laughing Flutter

http://uplateanyway.com/keto/pumpkin-cheesecake-bars-low-carb-gluten-free/
Любимия ми десерт с тиква е - печеш, режеш на кубчета и заливаш с яйца и прясно мляко и запичаш  Peace Става като крем-карамел, може в заливката стевия + ванилия за аромат. После отгоре поръсвам с орехи и канела  Heart Eyes

# 682
  • Мнения: 223
ами колко още да добавя храна.... да увелича количеството ли ???  newsm78
примерно:
закуска: 1к. кисело мляко
обяд : 2 варени яйца,1с.л масло и салата
сл.закуска : котиж чийз 1кофичка + кашкавал
вечеря : месо и салата

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 16:34 от Мила25

# 683
  • София
  • Мнения: 1 047
ами колко още да добавя храна.... да увелича количеството ли ???  newsm78
За мен лично обяда и вечерята са ти ОК, но закуската ти липсва (и аз съм същата  Embarassed) - може би с по-богата закуска ще ти се получи  Peace Ако някоя добра душа тук ти сметне менюто в % и кал., ще се ориентираш лесно   bouquet

# 684
  • SA
  • Мнения: 3 196
Храната на Мила, че е малко, малко е.
Обаче за човек, който 1 седмица е карал гладуване с палмов ( или кленов , не разбирам разликата) сироп, пак си е хапване това. Мисля, че за човек, който се е подлагал на гладувания преди старта на ВМ-НВХ, е добре постепенно да увеличава храната, защото рязкото й увеличение неминуемо ще доведе до напьлняване и това бьрзо ще го откаже от режима.
Мила, на твое място бих закусвала поне с 2 яйца и някаква добавка , било сирене, кашкавал, авокадо, бекон... каквото обичаш.
За обяд пак може да ядеш яйца, но не само с масло, а с някакви зеленчуци - салата, туршия (  Mr. Green пристрастна сьм напоследьк кьм нея), задушени зеленчуци от различни видове.
Изобщо, не е добра идея с льжицата да се ядат чисти мазнини, когато човек има желание да слабее. Много по-добре е да се консумират цели храни, с нормално количество мазнина в тях.
Вечерята ти е супер!

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 16:54 от kameloth

# 685
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
Момичета, ядете ли месо?
Все повече не искам, а как да стане.... Sad
Пилешкото ме ужасява...а и другото.....
Днес мислих, мислих пред витрината с месо и си взех кози кашкавал и яйца....сурови ядки и кисело мляко.
Моят син също е на мнение, че трябва да ям повече, но....

# 686
  • Мнения: 223
от толкова яйца не ви ли излизат обриви,....  Blush Whistling

# 687
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ами при алергия кьм яйца естествено, че няма да се набляга на тях. По-скоро при алергии те трябва да се изключат.
Изобщо, ако човек установи, че има проблеми в поносимостта си кьм дадена храна, то нормално според мен би било да я избягва. В този смисьл, ако получаваш обриви като ядеш ягоди, то няма да ги ядеш повече, за да нямаш проблеми.
Сьщо така, алергичните реакции не зависят от количеството на приетата храна. Достатьчно е малко количество от нея да се приеме, за да се вьзбуди сьответната алергична реакция.

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 17:10 от kameloth

# 688
  • София
  • Мнения: 2 995
ще напиша едно примерно дневно меню ,ако имам грешка да ме ориентирате по на време Simple Smile

закуска : кафе/чай + 1ч.л краве масло или  1/2к.кисело мляко пълномаслено (ако нямам домашно)
обяд : 2 св.яйца+ 1с.л краве масло/кокосово   или  около 50гр.кашкавал /извара пак с масло
вечеря : шарена пържолка (или дроб,език,сърца...) на скара+ салата най-често варени броколи с малко течна сметана

Във Fitday излиза:

1269 ккал
64% мазнини
29% протеин
7% въглехидрати

На мен ми изглежда ок. Действително би могла малко да увеличиш количествата, но като пропорции и отношения е супер.
Също, според мен, закуската не е задължителна. Първото ми хранене за деня е около 13.00, следва вечеря в 19.00 и това е. Чувствам се сита и бодра през цялото време. Но значение, разбира се, има и това, че не спортувам по никакъв начин.

# 689

Общи условия

Активация на акаунт