Математически турнири - 29

  • 75 695
  • 795
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Катя, просто трябваше да се изнесем в темата за решаване на задачки и там да си тълкуваме условия и решения. Усета трябва да ни идва навреме ,ама понякога закъснява!  Laughing

# 586
  • Мнения: 71
На сайта на организаторите в Сливен има освен отговорите и решенията на задачите - разписани, ако някой се интересува...

# 587
  • Мнения: 7 166
Знаеш ли, това е леко... как да се изразя по-меко? грубо и... ами, може би граничещо с невъзпитано или във всеки случай ... е, недипломатично - изказване, което обичайно не е - или поне не беше навремето - добре приемано във форума. Повечето участници съумяват да запазят "даскалското поведение" за класната стая - или за дома си, ако там порядките са такива. Моля, опитай да се придържаш към добрия тон.

Моля, опитай се да спазваш правилата!
Темата е за математическите турнири и всичко свързано с тях без "лирични" отклонения.

Тема, в която се обсъждат и решават задачи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=811881.0

Тема, в която може да си говорите за всичко, свързано с математическите състезания:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=755565.0

# 588
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Ето малко резултати - Гоце Делчев, нещо не мога да копирам само данните от състезанието http://www.pmg-gd-bg.com/

# 589
  • Мнения: 1 078
Много слаби резултати тази година за 4 кл. ( е  моето впечатление )   newsm78

# 590
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Не са излезли от големите градове-София, Варна, Пловдив, Бургас, там е истината....

# 591
# 592
  • София
  • Мнения: 1 154
Тази година НПМГ нещо се поизложиха със своевременната инфорамция за състезанията на сайта си. Нито разпределение по стаи публикуваха за Салабашев, нито резултати - при условие, че явилите се  там деца не бяха много.

# 593
  • Мнения: X
Иван Салабашев - резултати Плевен
Нещо не ми се получава директният линк, но и така става.
НПМГ миналата година са качили резултати в сряда, така че вероятно скоро ще има новини и от там.

# 594
  • Мнения: 581
При такива ниски резултати на състезанието ИС, значи ли това че нивото на децата е ниско?

# 595
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Дали не са сложни задачите?
Макар, че аз ниски резултати още не съм видяла.
Следя малко набори, но сякаш не е по-зле от Черноризец.

# 596
  • Мнения: 823
А значи ли,  че силните са били?Simple Smile.
Натрупаха се доста състезания, които са да кажем задължителни в 4-клас и пробни изпити и децата започнаха да се изморяват.

# 597
  • Мнения: 226
При такива ниски резултати на състезанието ИС, значи ли това че нивото на децата е ниско?


Като излязат резултатите от София, Варна и Бургас е хубаво да се правят анализи.....там са силните и добре подготвени деца с по 9-10 часа седмично математика и допълнителни школи:-)

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 10:54 от Jayshree

# 598
  • Мнения: X
Не мисля, че резултатите са слаби. До момента има максимални резултати във втори, пети, шести и дванайсти клас, а са излезли резултатите само в пет от градовете, където се провежда състезанието. В трети клас има резултат от 51 точки, а в седми - 57, също доста високи резултати според мен. По неофициална информация в София има поне един максимален резултат в осми клас.

# 599
  • София
  • Мнения: 1 154
Не мисля, че резултатите са слаби. До момента има максимални резултати във втори, пети, шести и дванайсти клас, а са излезли резултатите само в пет от градовете, където се провежда състезанието. В трети клас има резултат от 51 точки, а в седми - 57, също доста високи резултати според мен. По неофициална информация в София има поне един максимален резултат в осми клас.
А в Габрово имате 2 максимални резултата в 5 клас! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт