Късно отвикване от биберон

  • 14 624
  • 92
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 630
Не ползва биба през деня, но спи с нея вкъщи. В яслата не знам каква магия й приложиха, там спи без нея.  Mr. Green Нямам намерение да я махам от нощния сън, като знам какви нерви ще са и от нея и от мен... Не ме притеснява бибата за сега. На 2 години и 2 месеца е. Започна да я хвърля през деня, не я търси, но ако случайно я намери, я запокитва нанякъде, което ме навява на мисълта, че и през нощта ще започне да прави така. Но не я насилвам, има време, ще дойде от само себе си. Беше много ревливо бебе и просто съм изморена от рев, гледам да си го спестявам, не за друго, ами като ревне все си мисля, че я е болна, я нещо я боли.......майчини тревоги.....  Blush

# 31
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
За да се налага да се отказва детето от нещо, значи е свикнало с това, а навици на тази възраст създава семейството. След като сте го научили да е с биберон, би трябвало и да сте наясно как да го отучите. Това за мен си е гавра с детето. Дай му нещо там да се залъгва, а после да го отучваме. Ами не го научавайте. Ако знаете, че нещо не е добре за детето ви, защо се успокоявате, че след време ще мине този период?                                                                                                                                                       Не създавайте навици, които не можете да отучите без да питате фоума.                                                                                                                                                                           

# 32
  • Мнения: 1 622
Джеронимо, естествено, че аз съм създала този навик и след като съм го направила, когато е бил на десет дни със силни колики, значи съм сметнала, че е нужно. Също така съм абсолютно наясно как да го отуча сега-махам биберона и го чакам да посинява от рев в продължение на седмица, две, месец...
И точно защото не искам да се стига до тук, питам дали има безболезнен начин това да стане.
Форумите са именно за това, да питаш каквото си поискаш, на каквато си искаш тема, да стане (евентуално) дискусия и от всичките мнения които получиш, да вземеш (пак евентуално) това, което ти върши работа.

# 33
  • Мнения: 1 630
Дай му нещо там да се залъгва, а после да го отучваме. Ами не го научавайте.                                                                                                                                                    Не създавайте навици, които не можете да отучите без да питате фоума.                                                                                                                                                     
Интересна логика......... същото дали важи и за памперса  newsm78
Апропо доста майки се допитват тук как да откажат отрочетата от памперса....  Blush

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 9 789

И точно защото не искам да се стига до тук, питам дали има безболезнен начин това да стане.

Няма безболезнен начин, ако детето си го иска. Има безболезнено време, когато му дойде времето. За това те посъветвах да не го насилваш. Няма никакъв смисъл да тормозиш детето, а и цялото семейство. Вредата от биберона е силно преувеличена според мен.

Най пък обичам някой да пише в темата без да има да каже нещо смислено по въпроса, а само да критикува.  ooooh!

# 35
  • Мнения: 4 292
Време беше да дойде някой и да размаха пръст с тъпи аргументи! Дайте идеи или посъветвайте, ако можете, празни дрънканици на никой не помагат!
Не е голяма вредата от биберона да, вредно е когато майката го забрави в устата на детето си!
И някой може ли да гарантира безболезнено отказване, ако се чака до 3-4 години?
Вариантите са два или детето се отказва само или майката му помага да го направи. То или ще го приеме леко, или ще е трудно.

# 36
  • Мнения: 5 513
Гадно е натякването от всички страни.Общо взето това е.Майката ,ако не е за биберона ще се притеснява за друго.Притесненията на майката почват от мига на раждането и свършват в гроба.
Просто хората станаха лоши и завистливи.Все те да са отгоре,все тяхното да е по -хубаво.Колежката ми ще става баба.Нероден Петко така го охвалват ,че сякаш другите не сме раждали.Ама седя и слушам.Нали ще се роди и тогава ще говорим пак.Като ,че ли баща му като работи в банка и майката е с 2 висши са застраховани да им се случи да ходи с памперс до 4г и да смуче биберона до 5г.Така ,че има си лекари и зъболекари.Като е здраво детето и няма отклонения да си смуче бибата,а ти се опитвай пък не се знае ,кога ще успееш.Като ,че ли хората се червят с твоето дете ,че било с биба.

# 37
  • Мнения: 261
Имаме същия проблем. Пробвах с рязането, но такава истерия направи, че таткото ходи да купува нова биба по нощите. Реших да не настоявам ще видим какво ще се случи. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 4 840
Моето дете е на две години и три месеца и ползва биберон, за да заспи, а понякога и през деня си ги търси; за мен това е ок, не ме притеснява, не го смятам за проблем и не мисля му я махам насила - когато, тогава
И от памперса не се опитвам да го откажа - когато му дойде времето, тогава

# 39
  • Мнения: 5 732
Детето ми на 1.6г. според някои голямо , според мен не чак толкова за залъгалка. Заспива с нея, през деня ако я намери пак си я лапа, не виждам проблем и на този етап няма да си създавам излишни главоболия за мен, а и стрес за него , за да го откажа от това. Който иска да ме съди.

# 40
  • Мнения: 4 840
Абе тези натяквания за това кое е рано или късно при едно дете май са много характерни за нашия манталитет. Ние живеем в чужбина, където общо взето водещият принцип за тези неща е ''като му дойде времето'', обаче гледай какво става от познатите в БГ  ooooh! Още по скайпа се започва ''как може детето да е с памперс на две години'', ''как може да ходи на ясла на 6 месеца'', ''как може да не пие вода'', ''как може да кашля и да го пратите на ясла''. Направо  #2gunfire А за говоренето направо ни разнищват - дори непознатите майки в софийската градинка няколко пъти вече са ми казвали да ходим на невролог, защото не било нормално дете на 2 години да казва пет думи - ама вика ''на три езика са'' Joy
В началото си правех труда да обяснявам -- сега вече не.

# 41
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Дай му нещо там да се залъгва, а после да го отучваме. Ами не го научавайте.                                                                                                                                                    Не създавайте навици, които не можете да отучите без да питате фоума.                                                                                                                                                     
Интересна логика......... същото дали важи и за памперса  newsm78
Апропо доста майки се допитват тук как да откажат отрочетата от памперса....  Blush
; Единствения биберон който познава дъщеря ми, е този на шишето за АМ и то защото нямах кърма. Не виждах смисъл да му набутвам гума, за да му е заета устата в моментите когато не се храни. За памперса е лесно, стига да не се напиняте да го махате, преди да почне да разбира поне малко какво говорите и какво правите. Моето го свали на 2г.възраст, без да минаваме на гърне, направо на тоалетна. Не разбирам зора на майките да махат рано памперс. Все пак детето трябва да разбира защо, как и какво се случва.

# 42
  • Мнения: 1 630
Ами, да, ама всяко дете е различно, има много ревящи деца, дето щеш- не щеш даваш биба, белким млъкне поне за 5 минути. Нашата госпожица рева 1 година 24/7. Що прегледи направихме, че се бях сдухала да не би да е болна нещо. Оказа се, че не е болна, просто е "мноооооого ревлива", както каза нашата ЛЛ. Бибата ме спасяваше. Може да не искаш да го научаваш на биба, ама понякога нямаш избор.  Sad

# 43
  • Мнения: 556
Не искам да се заяждам, но майчините нерви са много важен фактор в отглеждането на щастливо дете. И аз съм пред дилемата да махна ли бибата или да чакам сама да се откаже, точно защото в момента нямам нерви да не спя нощи подред. Със сина ми я махнахме на 1,5 г.-седмица рева. Малката е вече на 1 и 9 м., но не ми се започва този ад " Дааааай биба". Тя я ползва само за приспиване и за да намаля до максимум "вредата" върху зъбите и пристрастяването. Щом заспи дълбоко издърпвам бибата от устата и тя си спи спокойно, ако се разплаче през нощта си я давам. Обяснили сме че е голяма вече, уж е съгласна ама си я търси. Ще почакам до към 2 и ще се престраша тогава.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
разбихте ме с това заглавие "късно отвикване от биберон" Влизам в темата и си викам, сигурно е на 5. Но то било на година и нещо!  ooooh!

Виждала съм и 5 годишни с биберони - в чужбина масово не им ги взимат до 1-ви клас, поне вечер за заспиването. Не че е правилно, ама да си насилиш детето със сол и не знам си какво - не е по правилно!
Като си дал един път биберон, трябва да помислиш, че то до 3 години е малко дете и много чувствително.
Моята дъщеря е доста схватлива, затова почти на 3 й казах да го дадем този биберон на съседското куче, че то спи навън и плаче, от ряз без рев го даде и то РЕАЛНО, не съм го крила, измислила...отидохме и го дадохме на кученцето. Предлагам и хвърляне в река при рибките, също действа, имам познати. Но отново казвам - детето да разбира и да е около 2.5-3.5 години. След отнемането на биберона, никакво говорене за него, никакви резервни и търпение с обяснение.

Моите зъби са идеални, биберон до 3 и нещо съм имала. Кривите зъби не са от биберон.

Общи условия

Активация на акаунт