ДОМАШНА КОЗМЕТИКА-Какви маски, кремчета и мехлемчета си правите сами?

  • 44 958
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 596
Да, белтъка изсушава кожата, но пък избелва добре, така че в умерени количества и в маска с други хидратиращи продукти, може да подейства добре.  Rolling Eyes
За маслената бана, забърквам ЯЧРМ, кокосово,арганово, шипково и понякога слагам и зехтин, ако знам, че е хубав. Преди ми беше мазна кожата в Т-зоната, маслата ми регулираха омазняването, колкото и странно да звучи. Повечето хора си мислят, че те още ще я омазнят, но не е така  Peace Сега под фдт слагам един лосион, който е подходящ и за основа и преди ми лъщеше много с него, сега кожата ми го всмуква и не мазнее изобщо. Не е суха. Не мога да го обясня. Просто вече поема по-мазни продукти, без да лъсва  Rolling Eyes
Сега трябваше да се понаглася повече за утре, че ще съм на лъскави събития, но съм малко болничка и нямам никакво време и ще намажа само корените на косата с гел от алое, ще ексфолирам лицето с английската сол, смесена с моя си ексфолиант и после ще си направя масаж на лицето с масла и гимнастика на лицевите мускули  Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 232
Маска за коса
1 жълтък
1 с.л. мед
1 с.л. зехтин
1 с.л. мастика
1 с.л. кисело мляко
Стоя по 40 минути и се измивам. Подхранва много добре косата, особено изтощената. Дава много добър блясък.
Бирено миене на косата
Това много добре подхранва, заради хмела.
Измивате си косата. Поливате я с бира, останала от вчера(ако остава). Изсушавате я, без да сте я изплакнали и след около час два си изплаквате косата. Тя вече се е подхранила.

Маска за лице
Най-добрата за мен е :
1-2 супени лъжици кисело мляко се оставя върху филия стар хляб.
Нанася се върху лицето. За избелване - 1-2 кристалчета лимонена киселина.

# 17
  • Мнения: 2 156

Маска за обем, подходяща за тънка коса

1 ч. л. желатин
100 мл мляко /по ваш избор - краве, козе, кокосово и т.н./
5 ч. л. какао на прах
1 жълтък

Накиснете желатина в топлото мляко и изчакайте да набъбне. Добавете другите съставки и нанесете върху суха коса. Увийте косата с найлон/шапка за баня и топла хавлиена кърпа. Измийте след 1 час.
Резултатът ще е жизнена, лъскава и обемна коса.


Звучи интересно и от какаото сигурно ухае хубаво, но не се ли отмива трудно?

# 18
  • Мнения: 596

Маска за обем, подходяща за тънка коса

1 ч. л. желатин
100 мл мляко /по ваш избор - краве, козе, кокосово и т.н./
5 ч. л. какао на прах
1 жълтък

Накиснете желатина в топлото мляко и изчакайте да набъбне. Добавете другите съставки и нанесете върху суха коса. Увийте косата с найлон/шапка за баня и топла хавлиена кърпа. Измийте след 1 час.
Резултатът ще е жизнена, лъскава и обемна коса.


Звучи интересно и от какаото сигурно ухае хубаво, но не се ли отмива трудно?

Не  Peace

# 19
  • Мнения: 2 156
Благодаря за отговора; ще направя експеримента. Най-много да замириша на торта  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 625
Преди си правех какви ли не домашни бъркочи Mr. Green,но за косата,слагала съм какво ли не.Кажете нещо за дълбоко почистване на лицето Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 9 554
Дами, може ли някоя от вас да ми препоръча домашна маскапротив бръчки на лицето и около очите? Кожата на лицето ми е много чувствителна и повечето кремове в търговската мрежа не ми се отразяват добре.

# 22
  • Мнения: 596
Преди си правех какви ли не домашни бъркочи Mr. Green,но за косата,слагала съм какво ли не.Кажете нещо за дълбоко почистване на лицето Praynig

По-нагоре сме писали, че английската сол почиства чудесно (аз си правя ексфолиант със захаросан мед, смляно кафе и англ.сол), също така и маслените бани изсмукват всякакви мръсотии, но те се правят  най-много веднъж седмично (дори на 10 дни). На мен още след втората маслена баня лицето ми блесна и се изчисти прекрасно Blush вече си я правя два пъти месечно  Peace
 
Дами, може ли някоя от вас да ми препоръча домашна маскапротив бръчки на лицето и около очите? Кожата на лицето ми е много чувствителна и повечето кремове в търговската мрежа не ми се отразяват добре.

Пробвай с масла Wink Има страхотна тема за маслата. Много момичета използват масла за околочния контур, както и аз. Но аз нямам много бръчки и не съм критерии. Ползвам арганово, шипково и алое за околочния контур  Wink

# 23
  • Мнения: 1 232
Какво  означава маслена баня? Как се прави?

# 24
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Здравейте.
След 3-4 маски с тривитаминол ( пролетта правени), косата ми се омазни страшно много. Някакъв кошмар е. Измивам я, не ползвам балсам, кристали, маски- нищо мазно, и на следващия ден е страшно мазна. Пробвах сода с оцет, вода с бакпулвер, само сода- никакъв ефект. Вече се замислям дали да не предприема драстични мерки- да я скъся максимално и да се изруся ( така със сигурност ще спре да се омазнява  Tired )...

# 25
  • Мнения: 1 732
 Ау, рецептата с английска сол и мед ще я пробвам.  Моля, напишете пропорциите, как се нанася на лицето, колко време стои и как се сваля.
Една рецепта за ръце (лосион)  :
Глицерин от аптеката, лимонов сок,  розова вода - равни части. Всичко се смесва и се сипва в стъклено шишенце . Нанася се на чисти ръце. Има много благотворно действие. Омекотява и овлажнява . Сухи и загрубели ръце стават нежни и меки.
~_Dee_Dee_~ ,пробвай да се изплакваш със запарка от  билка, която изсушава. Нещо, съдържащо танини.

# 26
  • Мнения: 625
Здравейте.
След 3-4 маски с тривитаминол ( пролетта правени), косата ми се омазни страшно много. Някакъв кошмар е. Измивам я, не ползвам балсам, кристали, маски- нищо мазно, и на следващия ден е страшно мазна. Пробвах сода с оцет, вода с бакпулвер, само сода- никакъв ефект. Вече се замислям дали да не предприема драстични мерки- да я скъся максимално и да се изруся ( така със сигурност ще спре да се омазнява  Tired )...
Пробвай маска на скалпа и корените с хума.Има специална зелена хума за мазна кожа,търси нея,ако не и с обикновена става,разреждаше с вода и нанасяш,също можеш да ползваш и за парка от коприва,която пресипваш в шише с пулверизатор ,пръскаш на скалпа и корените и след 2-3часа отмиваш или пък така си оставаш - няма да навреди Hugдано помогне,опитай Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 9 554
Преди си правех какви ли не домашни бъркочи Mr. Green,но за косата,слагала съм какво ли не.Кажете нещо за дълбоко почистване на лицето Praynig

По-нагоре сме писали, че английската сол почиства чудесно (аз си правя ексфолиант със захаросан мед, смляно кафе и англ.сол), също така и маслените бани изсмукват всякакви мръсотии, но те се правят  най-много веднъж седмично (дори на 10 дни). На мен още след втората маслена баня лицето ми блесна и се изчисти прекрасно Blush вече си я правя два пъти месечно  Peace
 
Дами, може ли някоя от вас да ми препоръча домашна маскапротив бръчки на лицето и около очите? Кожата на лицето ми е много чувствителна и повечето кремове в търговската мрежа не ми се отразяват добре.

Пробвай с масла Wink Има страхотна тема за маслата. Много момичета използват масла за околочния контур, както и аз. Но аз нямам много бръчки и не съм критерии. Ползвам арганово, шипково и алое за околочния контур  Wink

Благодаря!   bouquet

# 28
  • Мнения: 332
Аз си правих маска за коса с тривитаминол, зехтин, ракия или оцет (може и бадемово масло). Мисля, че само това бяха съставките, но маската ми помагаше много.

# 29
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Аз си правих маска за коса с тривитаминол, зехтин, ракия или оцет (може и бадемово масло). Мисля, че само това бяха съставките, но маската ми помагаше много.
+ мед. И аз нея правих и от нея си докарах това омазняване. Аз родих преди 1 година и сед това започн а жестокия косопад, та поради това я правих. Овладя се косопада, но за сметка на това сега пък е кошмарно мазна. Една приятелка ми каза, че би могло да е и в следствие на бременността това омазняване, не зная.
Благодаря ви момичета, ще изпробвам хумата и ще потърся някакви билки   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт